• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    JAJITA: guláš, stir fry do číny, fake paštika, "trhaná" jako náplň do nějaký placky / housky / rohlíku.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    mohla bych od vás dostat tip, co s hlívou?
    zcela konzervativně z ní vařím jen polívku, na kterou ale nemám chuť a krabička s ní v lednici za pár dní umře :)
    díky

    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ADELHAIDA: rika se tomu čons .)
    EDERA
    EDERA --- ---
    GUDRUN: Tak holt počkej na sezonu - z čerstvých fazolek a rajčat to půjde taky.:-D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    EDERA: dneska spácháno, bezva, dobrý to je. jen to je na mě moc obalový jídlo, plechovka od rajčat a pytlík od fazolek, ale sem tam jako rychlovku to dáme.
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    DEVIL: No já právě myslím po otevření balení :-))
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BARA_ONLY_ONE: Pokud je ve vakuu tak ji bude v lednici fajn. Pred kozumaci dat ven do pokojovy teploty a po otevreni baleni co nejdriv snist jinak ti to poreze dasne..
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    Můžete mi poradit, jak správně skladovat nakrájenou šunku jamon serrano, aby vydržela co nejdéle? Jakou má tak asi trvanlivost? Koupená již nakrájená, vakuově balená. Díky moc
    EDERA
    EDERA --- ---
    GUDRUN: S basmati rýží.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    EDERA: jíte to s pečivem nebo jak?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ADELHAIDA: plus se někdy i na sucho praží
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    ADELHAIDA: reporting the same.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    V nějakým rozhovoru s Češkou, která se provdala do Indie, jsem vyčetla, že koření se má přidávat poměrně záhy do samotného oleje, případně oleje s cibulkoi, ještě předtím, než se přisype hlavní surovina. Od té doby to dělám a připadá mi, že je jídlo o půl levelu vejš. Vy to určitě víte, ale kdyby náhodou...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    87HIGHFLYER: pisecny negri davaj skoro vzdycky cumin. caraway seed ('ceskej' kmin) se pouziva pomerne zridka
    EDERA
    EDERA --- ---
    87HIGHFLYER: Jo. Libanonský ex-manžel mé kamarádky ostatně říká, že každá rodina do toho sype trochu jiné koření, takže na tom zas až tak moc nesejde, co přesně tam přijde.:-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    EDERA: kmín předpokládám římskej
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Pečené kuře
    https://recepty.cuketka.cz/pecene-kure/

    za me dobrej varianta pro kellerovo kure
    jen to nesmim priste solit jeste pred pecenim :)

    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    EDERA: Právě o bezmasý, sytivý, avšak ne moc tučný mi jde.
    EDERA
    EDERA --- ---
    IDENTITY: Akorát je teda nedělám jako přílohu k jehněčímu, ale jako hlavní chod. Rodina by se toho užrala.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    EDERA: !
    Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam