• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Prosím máte nějaký oblíbený recept se špagetovou dýní? :) děkuji
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Damned, mám málo fenyklu :-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    MUTHA: Dík za připomenutí! Taky jeden fenykl zrovna v lednici mám. Takže je jasné, jaká polívka o víkendu bude.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: čerstvej fenykl?

    Udusit na másle či olivovém olej jako přílohu - nakrájíš na klínky, hodíš na pánvičku s trochou tuku, posolíš, popepříš a chvíli to tam trápíš ze všech starn, aby to zezlátlo. A pak záleží na tvé chuti, jestli ti stačíjen opečený, ale ještě trošku křupavý a nebo ho podleješ vodou/vývarem, případně s troškou víka a dodusíš do měkka.

    Přidat ho na plech k pečené zelenině. Zejména s řepou a dýní.

    Zabalit ho do balíčku s cibulkou, česnekem a filetem nějaké bílé ryby a upéct je.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ADELHAIDA: já to dávám pod pečený kuře - takový ten eintopf, kdy se společně peče třeba kuře, brambory, batáty, mrkev, cibule, česnek, dýně, fenykl (nepeču tedy všechno jmenované najednou, ale klidně 2-3 z těchto příloh).
    FITH
    FITH --- ---
    ADELHAIDA: Nakrajet na klinky nebo nudlicky, pokapat oliv.olejem,upect,osolit.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    ADELHAIDA: Jamie Oliver s nim dela zapeceny brambory, takovy gratin.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Jestli máte rádi krémové polévky, objevila jsem zajímavou kombinaci mrkev-fenykl + okořenit roztlučeným koriandrem.

    BTW nějaké tipy co dalšího s fenyklem (kromě salátů)? Dělávám fenyklové rizoto, ale tady moje zkušenosti končí...
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TOREIP: dej tam vegetu a maggi ;)
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    ZUZKAOU: Pani, tohle je docela hardcore. Ja cekal, ze mi nekdo rekne, ze je to dobry treba s rajcetem nebo syrem, ale toto je jiny level. Ulozim si to a zkusim, diky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOREIP: etiopskej.

    je to crcacka s tím kořeněným máslem a vlastní berberskou směsí, ale to se zase hodí na další věci. A když už, tak k tomu chceš i indziru

    tefovou mouku dostaneš ve zdravé výživě.

    https://www.saveur.com/article/Recipes/Kitfo/

    Berbere Spice - Immaculate Bites
    https://www.africanbites.com/berbere-spice/

    Authentic Injera (Ethiopian Flatbread) - The Daring Gourmet
    https://www.daringgourmet.com/authentic-injera-ethiopian-flatbread/
    (případně si to teda zjedndus podmáslím a droždím)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOREIP: udělej belgický podle menudomu.cz
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    Nemate nejakej napad jak "ozvlastnit" tatarak? Delam uplne klasicky s cibuli, zloutek, obcas okurka, obcas kapari, kdyz mam chut dam dijonskou horcici, sul, pepr. Ne, ze by mi to nechutnalo, jen uz je to hroznej stereotyp.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: me je to jasny, jenom ta predstava je hrozne desiva ze to muze bejt fakt az takova bida :)) Nejlepsi bylo kdyz delal polivku z maslove dyne a tam to fakt opakoval nekolikrat jak je to nebezpecny ji porcovat :D

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SIRIUS: videls nekdy radovy severoamericany co koukaj na youtube nekdy varit? videls jak se chovaj nynejsi kuchari v restauracnich kuchynich s nozem? varovani sou rozhodne na miste! u nas se rizne na smene minimalne jeden clovek kazdej tyden. a to krajej napul treba jen burita nebo na 4 dily detskou pizzu..
    cela mistni kuchyne spociva v tom, ze nejlepsi jidlo je, do kteryho se vejde co nejvic smetany, kurecich prs, melted cheese a krupavy slaniny. tzn ze se skoro neni cim zranit pri pouziti techle veci. mozna pri krajeni toho kurete...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: john ma dobry recepty, akorat me fascinuje jak do vaseho cpe chilly a pak takovy ty varovani jako bacha ted budete krajet cesnek nebudte hrdinove a neporezejte se :D
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DEVIL: Tak asi na krevety taky nejsem ten spravnej clovek :D. Diky.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Ještě je otázka, jestli je máš vyloupaný, nebo nevyloupaný.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: spravne upraveny krevety sou cerveny a takovy jemne krupavy. cim dyl tepelne upravujes, tim sou tuzsi a krupavost mizi. v podstate trvaj 2 minuty z kazdy strany a sou hotovy. pokud je chces jist poradne upraveny, muzes. jen proste budes muset silnejs kousat, ale zas takova tuha katastrofa to nebude. ja je mam rad krupavy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam