• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: Testovala jsem Cuketkův https://www.cuketka.cz/?p=11705 a Ottolenghiho https://omgyummy.com/tasting-jerusalem-preserved-lemons/ a obojí je supr, cuketkova verze s cukrem o fousíček víc. Práce minimální, blbuvzdorná, maximální trvanlivost netuším, v lednici se to při zachování základních hygienických pravidel nekazí.
    Nejoblíbenější použití je na línej salát, cizrna z plechovky, špenátové lupení, sůl, pepř, kousek citronu najemno a olivový olej.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: ten má Bonemina - když tak se jí ozvi do pošty, kdyby se sama nepřihlásila :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mate někdo recept na ultimatni naložený citrony v soli? Nebo je to úplně blbuvzdorny?
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Filtruju, ale asi blbě. Prosím vás, ultimátní recept na polívku z červený čočky s kokosovým mlíkem? Posledně jsem ji dělala intiuitivně, už nevím, co jsem zvorala, ale prostě to nebylo ono. Díky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Přes obal bych to asi nepoznala.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOCHANSKA_CH: přesně, kupuju jí v Lidlu a zatím spokojenost.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Byla ta balení od různých dodavatelů? Vařená řepa z Lidlu bývá dobrá, zatím.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    RUTHLESS: Jo, já vím, novější jsem narychlo nenašla. Nepředpokládám ovšem, že populace tuňáka ve světových mořích se za tři roky dramaticky zvýšila. Spíš bych řekla, že naopak.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    IDENTITY: To je ale skoro tri roky stara zprava...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ryby v pražských vodách jsou méně kontaminované toxickou rtutí než kupované - Arnika
    https://arnika.org/ryby-v-prazskych-vodach-jsou-mene-kontaminovane-toxickou-rtuti-nez-kupovane
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TESSS: Lahůdky Zlatý kříž. Měla jsem tam salát jen na chlebíčku, ale byl dobrej.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LORAIN: Tak to jsi byla svědkem dost unikátní situace. Jinak ve 22 bývají ryby dokonce na dvou místech - na opačném konci, než je vchod a před východem. Mívají právě dost velký výběr, tuňáka a lososa určitě.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    IDENTITY: ZUZKAOU: Díky, přívěs nebyl a v hale 22 se zrovna strhla nějaká hádka/rvačka, ke které jela policie, takže jsem tam s dětmi raději nešla.
    A pro rybu jsme si zajeli zase do WFM.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak teda my o fenyklu a fenykl na ambi.
    Co dokáže fenykl? - Jídlo a radost
    https://www.jidloaradost.ambi.cz/clanky/co-dokaze-fenykl/

    Musela jsem jeden koupit a mám tu ten izraelský salát - fenykl, sůl, olej, citron, pepř, petrželka a sumah a je to naprosto boží. Chce to chviličku nechat proležet, aby fenykl pusti šťávu.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    ZUZKAOU: Nefunguje, bohužel.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KATIA: přes noc kuřecí prsa posolíš a necháš v lednici. Posléze je vyndáš, osušíš, popepříš (případně obalíš v hladké mouce, ale to se dá vynechat) a na pánvi opečeš je opečeš na másle - docela zprudka. tak 5 minut z každé strany. Dáš odpočinout do teplé trouby.

    Na máslo v pánvi přidáš na jemno nakrájenou cibulku, necháš ji zesklovatět, zaleješ deckou vína, odnípeš do toho vína všechny připečené věci a víno necháš téměř odvařit. Přidáš 2 dcl smetany a 2 dcl vína a svaříš na požadovanou hustotu. Pak to ochutnáš a podle chuti dosolíš, dopepříš, případně tam dej trošku citronové šťávy.

    Možno přidat - bobkový list, muškátový oříšek a dle možností nějakou bylinu - tymián/estragon/petržel. Určitě do toho můžeš dát třeba lžíci hořčice. Nebo třeba kapary. Pokud chceš česnek, tak ho dávej chvíli po té co tam hodíš cibulku.

    Rozmixuj a nebo propaasíruj.

    Pokud chceš jíškovou omáčku, tak na výpek z kuřete nedávej cibulku ale 1 lžičku mouky na porci a 80 ml smetany a 80 ml vývaru na porci a nech to vařit alespoň 20 minut.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LORAIN: DObrej bejval ten přívěs velmi slušnýma rybama na Komunardů mezi zastávkama U průhonu a Dělnická. Ale nezaručuju že to ještě funguje, dlouho jsem tam nebyla.
    KATIA
    KATIA --- ---
    nemáte prosím osvědčený recept na zapečená kuřecí prsa se smetanou... (další ingredience libovolně :-)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LORAIN: Hala 22 v tržnici.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam