• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TESSS
    TESSS --- ---
    TOOMIX: muzes prilit trochu bileho vina. Urychly to prpces, doda chut a budou krasne "jety"
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XCIDER, QUANTI: pastýřský koláč dělávám často, ale tohle bylo, mám pocit, něco jiného...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: A jestli to máš rád jako DAWIDOS, tak je ještě fajn smíchání vnitřku s posekanejma vlašskejma ořechama a bílým pepřem.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    TOOMIX: Vydlabavam vnitrky, ktere smicham s cesnekem, spetkou chilli a tymianu. Pak to zase pekne naboucham dovnitr, priklopim a hotovo. Za par dni je ten vnitrek krasne mazlavej a okraje pevny. To mam rad.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: Tak tak. A ještě jsem si vzpomněla na nepálivou variantu hermelínu, kterou si budu muset zopáknout - míň česneku, než do klasiky, červená cibule, barevný pepř a rozmarýn. Je moc hezký dát do sklenice i větvičku rozmarýnu, má-li ji nakladač k dispozici, ale tu intenzivní rozmarýnovou chuť udělá sušený drcený rozmarýn v sýru i oleji, nebo přímo rozmarýnový olej, ale tím by se mi na to nechtělo plýtvat.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ADELHAIDA: rozkrojit horizontálně, namazat a připlácnout zpátky?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: Velmi dobrá varianta je potření wasabi.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    TOOMIX: my prihazujeme chilli a sušená rajčata (ideálně i olej). a červenou cibuli.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: s tymiánem nevím, ale hovězí + mrkev + bramborová kaše je hodně jedlé https://neviditelnypes.lidovky.cz/...epherd-pie-alias-pastyrsky-kolac.A060612_135356_p_zviretnik_dru
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je nejvyšší čas naložit hermelíny, aby do Vánoc byly tak akorát. Většinou dávám jen česnek, tymián, pepř a slunečnicový olej. Kromě chilli byste udělali jakou variantu?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    TRISSIE: nejaka variace na shepherds pie ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    krok stranou od citronů: kdysi dávno jsem měla recept na hovězí s mrkví zapečené s bramborami.
    Pamatuju si, že hovězí se restovalo spolu s mrkví a spoustou tymiánu, spíš šlo o mleté než kostky, a u brambor si nejsem jistá, jestli to byla kaše nebo plátky.

    recept padl za oběť několika stěhováním, ale třeba někdo něco podobného zná/dělá?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    musi to bejt cely ponoreny. voni byli ponoreny kdyz sem je tam daval, ale asi nejak pokvasli nebo nevim co. dva vyplavali a cely to slo do haje. dat tam vyvarenej sutrak tak by to slo, ale to bych bejval musel este prikoupit treti flasku bio stavy... a sutr me zrovna nenapad
    GEISHA: no, jenze me to ale pekne sere!
    RUTHLESS: imho je to moc napchany v ty sklenici po okraj. to chytne plisen jak se to dotyka vicka a vidim vzduchovou bublinu postrane. ted poucen zmarem, nad tim premyslim, ze by slo vzit dve dreveny tycky a ty vzpruzit krizem pod to zuzeni ty sklenice. trochu tam posolence zmacknout a zalejt to, aby byly tycky pod vodou. cokoliv, co bude koukat nad hladinu shnije.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    RUTHLESS: Jo, dosypat solí a citronovou šťávou
    TESSS
    TESSS --- ---
    DEVIL: me to manzel zatizil cistym sutrem, nejak jsem na to zapomněla a kdyz jsem to otevrela prvne málem me kleplo, ze to zplesnivelo
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: Někdy ty potvory nechtějí ke dnu, ale stačí dolít citronovou šťávu nebo vodu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    RUTHLESS: koukam, ze jak pise Devil, tak to musim cely ponorit do soli nebo tekutiny, co...? :D Za tyden to zmacknu, jak pisi odborne weby a je teda nutny to dostat "pod uroven", aby nebyly citrony vystrceny, jo?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Tak snad to bude ok...

    KATIA
    KATIA --- ---
    KURE: ja myslím, že se to má dávat dolů olejem. ale jak moc efektivní to je nevím.
    KURE
    KURE --- ---
    87HIGHFLYER: no přesne, mam obavu že ten postřik z toho nedostanu ani mejdlem a kartáčkem. ok, dík za potvrzení. mě to teda víc trápí kvůli použití kůry na vaření a do old fashion :) než do preserved lemons.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam