• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TESSS
    TESSS --- ---
    TOOMIX: muzes prilit trochu bileho vina. Urychly to prpces, doda chut a budou krasne "jety"
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    TOOMIX: Vydlabavam vnitrky, ktere smicham s cesnekem, spetkou chilli a tymianu. Pak to zase pekne naboucham dovnitr, priklopim a hotovo. Za par dni je ten vnitrek krasne mazlavej a okraje pevny. To mam rad.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: Velmi dobrá varianta je potření wasabi.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    TOOMIX: my prihazujeme chilli a sušená rajčata (ideálně i olej). a červenou cibuli.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je nejvyšší čas naložit hermelíny, aby do Vánoc byly tak akorát. Většinou dávám jen česnek, tymián, pepř a slunečnicový olej. Kromě chilli byste udělali jakou variantu?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    TRISSIE: nejaka variace na shepherds pie ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    krok stranou od citronů: kdysi dávno jsem měla recept na hovězí s mrkví zapečené s bramborami.
    Pamatuju si, že hovězí se restovalo spolu s mrkví a spoustou tymiánu, spíš šlo o mleté než kostky, a u brambor si nejsem jistá, jestli to byla kaše nebo plátky.

    recept padl za oběť několika stěhováním, ale třeba někdo něco podobného zná/dělá?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    musi to bejt cely ponoreny. voni byli ponoreny kdyz sem je tam daval, ale asi nejak pokvasli nebo nevim co. dva vyplavali a cely to slo do haje. dat tam vyvarenej sutrak tak by to slo, ale to bych bejval musel este prikoupit treti flasku bio stavy... a sutr me zrovna nenapad
    GEISHA: no, jenze me to ale pekne sere!
    RUTHLESS: imho je to moc napchany v ty sklenici po okraj. to chytne plisen jak se to dotyka vicka a vidim vzduchovou bublinu postrane. ted poucen zmarem, nad tim premyslim, ze by slo vzit dve dreveny tycky a ty vzpruzit krizem pod to zuzeni ty sklenice. trochu tam posolence zmacknout a zalejt to, aby byly tycky pod vodou. cokoliv, co bude koukat nad hladinu shnije.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    RUTHLESS: Jo, dosypat solí a citronovou šťávou
    TESSS
    TESSS --- ---
    DEVIL: me to manzel zatizil cistym sutrem, nejak jsem na to zapomněla a kdyz jsem to otevrela prvne málem me kleplo, ze to zplesnivelo
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: Někdy ty potvory nechtějí ke dnu, ale stačí dolít citronovou šťávu nebo vodu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    RUTHLESS: koukam, ze jak pise Devil, tak to musim cely ponorit do soli nebo tekutiny, co...? :D Za tyden to zmacknu, jak pisi odborne weby a je teda nutny to dostat "pod uroven", aby nebyly citrony vystrceny, jo?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Tak snad to bude ok...

    KATIA
    KATIA --- ---
    KURE: ja myslím, že se to má dávat dolů olejem. ale jak moc efektivní to je nevím.
    KURE
    KURE --- ---
    87HIGHFLYER: no přesne, mam obavu že ten postřik z toho nedostanu ani mejdlem a kartáčkem. ok, dík za potvrzení. mě to teda víc trápí kvůli použití kůry na vaření a do old fashion :) než do preserved lemons.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    btw ja sem ty preserved lemons delal a jak sem je uspokejenej svym dilem dal do lednice do sklenice do zadu ke stene a bohuzel sem si pozdeji jiz nevsim, ze ty posoleny buzeranti vyplavali. pak sem si vzpomnel, ze je mam a muzu je tudiz vhodit do zbytku kuskusu. vytah sem teda sklenici a ta cast nad hladinou byla komplet zelena zplesnivela na mrdku. este ted se mi vari krev, kdyz si na to vzpomenu.
    dve pixly organickyho lemon juicu jedna za 6.50, pytlik meyer lemonu snad za 11 dolaru a cely sem to slo do kompostu. zkurveny preserved lemons!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    87HIGHFLYER: Díky. Jdu se podívat po okolí, jestli tu někde nějaký byliny nejsou v obchodech.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    RUTHLESS: https://omgyummy.com/tasting-jerusalem-preserved-lemons/
    myslím že jsem to udělal nějak takhle, ale fakt už je to delší dobu. To mi připomíná, že bych mohl zas nějaký naložit. Jinak teda doporučuju do toho nacpat nějaký koření / bylinky, fakt to pak krásně voní.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    87HIGHFLYER: Krajelsi je nějak? Nebo cely? Půlky..?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KURE: já nakládal jen chemicky neošetřený. Zas takovej rozdíl v ceně to neni, litrová sklenice mi vydržela roky, tak bych na tom asi nešetřil. Ale je to spíš pro můj dobrej pocit, exaktní podklady jsem k tomu nedohledával.
    KURE
    KURE --- ---
    když se to tu řeší, nakládáte takhle jen bio citrony, nebo i normalní? jak dekontaminujete tu kůru?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BONEMINA: Jestli se neslozim z očkováni zitra, dam vědět jak to šlo. Koupil jsem ty silene drahy bio citrony v Lidlu. Tak snad budou ok
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: mám tu pokus kdy jsem citorny nakrájela na plátky a smíchala jen s 5% soli a jsou taky super.
    FITH
    FITH --- ---
    BONEMINA: To mohu potvrdit,uz je mam v lednici nalozeny asi tri roky a jsou dobry...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam