• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: já ty kupované moc neoblibuju a s domácími je to fakt moc patlání, oproti orestovat rýži a pak si jí nevšímat, zatímco tiše bublá :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: s amerikama je to super, ale i hranolky z trouby sednou a pracné je to tak podobně co rýže :)
    FAT
    FAT --- ---
    ANDREJKA: Ještě existuje i polévka s droždím, ale to teď nevím...
    Pórková polévka s kvasnicemi recept - TopRecepty.cz
    https://www.toprecepty.cz/recept/29418-porkova-polevka-s-kvasnicemi/
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: mám trochu jednodušší variantu receptu od QUANTI - orestovat kuřecí/krůtí nudličky, přidat pórek na kolečka, a když změkne, přilít půl kelímku smetany a nechat trochu zhousnout. Z koření pouze sůl a pepř, příloha rýže, ale asi by se velmi hodily třeba americké brambory, hranolky nebo krokety (což by teda u nás tomu vzalo to kouzlo bezpracného jídla hotového do 20 minut :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    RUTHLESS: jako taky mne to napadlo:D ale vzhledem k tomu, ze jsem nejdriv napsala quinou - misto cizrny, tak jsem zhodnotila, ze ranni kafe jeste nedoteklo na hlavy:D pardon, ale jasne, porek je tam prekvapive take:D
    nechavam to trochu vychladnout a prebytky davam normal do lednice - oboje super.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    SARAJ: Líbí se mi jak v receptu z porku nemas porek :-D ale chapu, kde asi mel byt :-)

    Nechavas to vystydnout? Nebo jako tepla příloha?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    Díky za porkovy brainstorming, děláte mi chute:)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    VSICHNIMAME: ja si rada delam salat> cizrna porek, cesnek, rozmaryn, citronova stava, nejdriv das na panev cesnek, rozmaryn s oliv. olejem, nechas rozvonet, vyndas rozmaryn, pridas trosku cizrny, chvilku / cca 5-10min, nechas pracovat, pak das cca pulku citron. stavy a vratis tam rozmaryn, samo sul.
    Porek je skvelej i s houbama a smetanou, jako omacka k masu...

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VSICHNIMAME: quiche
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    VSICHNIMAME: Máma dela slanej štrůdl s porkem s sejrem
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    Pridavam se k porkovemu dotazu, jednoduché být nemusí. Miluju ho, ale dělám jen polévku, stir fry a brambory zapecene s porkem. Ráda bych repertoár rozšířila.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRISSIE: moc ne - tak lžíci na porci, jinak to bude moc hustý. A když to bude moc řídký, tak zahustit to můžeš vždycky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MARIPOSA: LUCIASHECK: super, díky. já radši udělám jen poloviční dávku, nejsem si úplně jistá reakcí zbytku rodiny, tak ať to nedojídám tři dny :-)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    TRISSIE: Ja davam 250 ml na cca 2-2,5 litru vody.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TRISSIE: Babicka davala cca ctvrt kila na stredni hrnec (z takovych tech klasickych starych smaltovanych)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    kolik kvasu potřebuju do krkonošského kysela?
    jdu rozkvasit na zítřejší chleba, tak bych si rovnou udělala víc - kuchařka odkazuje pouze na "kvas připravený z jednoho balíčku kvásku", což je bez toho balíčku trochu naprd informace :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GEISHA: tak jako jde to, ne, že ne, ale musí se to udělat správně, viz ta tyndalizace
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NOFNAK:DEVIL: GENEVIEVE:
    bože ne! S nekyselýma potravinama se nedá zacházet jak s marmeládou. Může z toho být botulismus. Nekyselé potraviny se musí konzervovat jinak. Najděte si tyndalizaci.
    Ono se nemusí deset let téhle praxe nic stát a pak buch, umřete na klobásový jed.

    Možná jsem postižená vzděláním, ale já jsem vystudovaný konzervář, za tohle se vyhazovalo od státnic na škole, kde když jste se dostali do 5. ročníku (a že to snadný nebylo ani trochu), tak vám v podstatě dali pokoj. To není sranda, tady jde o život

    GENEVIEVE: GENEVIEVE: to je právě to, nestačí, spory clostridium botuli jsou hodně teplo odolné, takže to můžeš vařit jak chceš a přežijí to a pak "vyklíčí", to se právě ničí opakovaným převařením další dny v dalších fázích tyndalizace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam