• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    LA_BETE: https://eshop.tescoma.cz/struhadlo-handy-multifunkcni
    mam tohle, trochu se bojim o prsty, ale kraji to v pohode.
    lidl prodava neco podobnyho
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LA_BETE: ja kdyz jsem lina, pouzivam toto KOCHANSKA_CH
    je to vlastne docela uzitecny, akorat ma clovek pak zbytek, ktery musi dodelat nozem
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LA_BETE: TOOMIX: Taky už nějaká desetiletí pracuju s nožem tvaru Nakiri, je nejlepší. Případně ještě Santoku.
    Docela tenké nudlice udělá rovněž škrabka Julienne:
    Škrabka julienne PRESTO Expert | Eshop.tescoma.cz
    https://eshop.tescoma.cz/...AXoPWA9f3z3p416MxPMmR006VFRk_3NwSohaMtuUxAIhkMRioGTQ2LwO9iBoC9qgQAvD_BwE
    I nějaké spiralizéry by mohly fungovat či starej V-krouhač od Horsta. :-)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LA_BETE: sekáček či nůž podobného tvaru. Mám tenhle

    6716N - KAI Wasabi Black Nakiri
    http://japonskeostri.cz/61-6716n-wasabi-black-nakiri.html
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    jdu si pro radu. doma máme rádi asijská jídla a zeleninové saláty ale nemám žádný nástroj na krájení zeleniny na tenké nudličky. co se vám na to osvědčilo?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LINOLEUMKA: Ahá! Proto tam jíšku vaří aspoň 8 minut. A lepivá šťáva, jasně. Druhej den to bylo o dost hustší, asi se to musí nechat odpočinout. Díky všem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: ona se nerozpustí, ona jen pustí sliz. Ze semínek. Udělal jste to správně.
    LINOLEUMKA
    LINOLEUMKA --- ---
    ADELHAIDA: s okrou ti neporadim, ale moje sefova, ktera zila v Austinu a tohle jidlo je trochu jeji chlouba, tak gumbo vari tak, ze si pripravi olej a mouku a tu jisku hrozne dlouho smazi, dokud neni temer spalena a pak ji provaruje v gumbo asi tak tri hodiny... /pridava jeste papriky, cibuli, cesnek, klobasu, kure a podava s ryzi/
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    uplne me to vratilo do tech krasnejch casu 15 let zpet! tady rano v makedonii zeru u prehrady mavrovo samotnou hovezi konzervu s dvoutydenim chlebem a presne vim jak mi bylo blaze, ach

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: hh no to sem zboznoval!
    kdyz sme jezdili po balkanu kazdej rok tak sme meli konzervy masa ve vlastni stave, spagety a tomato omacku. vzdy kdyz sme presli naky pohori, tak sme se zbavovali zateze a to sme konecne sezrali vsechny tyhle tezsi veci! na to sem se tak strasne tesil dycky
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: ja teda fakt mam rad z techle ruznejch konzerv delat sarmu.
    normalne smichavam s nedovarenou rejzi, cibuli a cesnekem (hodne), umotam to do sparenejch zelnejch listu, naskladam do pekace na husu co je vystlanej silikonovym papirem, smicham 2 konzervy tomato condensed soup s dvema konzervama tomato sauce a zakryty pecu asi hodku a neco.
    az to trochu schladne tak separuju a je to hroznej herak!
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    QUANTI: Jedno z mejch nejoblibenejsich jidel z detstvi byla omacka na spagety z hovezi konzervy :D. Ale je to total Babica, no.
    Pak klasicky jidelnovy rizoto by z toho slo. Nebo nejaka pomazanka.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Jak nějak rozumně zpracovat konzervy hovězího a krůtího ve vlastní šťávě?
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ADELHAIDA: Co jsem ji měla, tak pouští takovou lepivou šťávu, třeba funguje k zahuštění. Samotná okra mi taky i v polévce zůstala v konzistenci asi jako zelené fazolky.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Prosím vás, máte nějaké zkušenosti s okrou? Manžel vařil gumbo podle Jižanské kuchařky, kde je uvedeno, že okra je pro gumbo velice důležitá, protože se rozvaří a pokrm zahustí. I na netu píšou, že při vaření oslizne a tak jsem nabyla dojmu, že působí podobně, jako cibule v guláši. Měli jsme čerstvou okru, ale ani po 3/4 hodině vaření se nerozpustila a zůstala křupavá. Jako dobrý to bylo, ale klidně tam mohly být třeba zelené fazolky. Udělali jsme něco špatně, nebo jak to funguje?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    HELLENKA: Plynová trouba peče odspoda, kůrčička u čehokoliv byla aspoň u té mojí problém. Střešní tašku na dně máš? To trochu pomáhá rozvádět teplo rovnoměrněji.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    GINGERCAT: jasne.. dopecene byly uz po 15 minutach
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    HELLENKA: jsou vevnitř dopečený?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    HELLENKA: zkoušela jsi peci déle?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    HELLENKA: Řekl bych, ze problém bude fakt trouba. S plynovou teda nemám sebemenší zkušenosti, ale řekl bych, ze chybi “žár” a “vofuk”
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    Co delam spatne, kdyz mi housky vychazeji blede ? :) mam plynovou troubu, kde neni uplne jasny, jaka je presne teplota, ale nejspis pecu na 200° 20 minut....i jsem je potrela vajickem

    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    GEISHA: Já je dělám jen na másle s bylinkovou solí, olivy a zakapnout smetanou. K tomu třeba jen bagetku. Nic extra, spis rychlovka, ale dobra.
    ALIENABLE
    ALIENABLE --- ---
    Zase jsem objevila ameriku. Dělala jsem pražmu podle Pauluse v papilotě. Bylo to tak strašně dobrý a jednoduchý, že jsem z toho nadšená. Nemám ráda něco vařit dlouho, tak kdo jste fanoušek rychlýho a jednoduchýho vaření, tak určitě doporučuju vyzkoušet
    Recept tu: https://www.youtube.com/watch?v=ItaevKgeg1c
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ENKATT: on jde dělat skoro z každé luštěniny, dobrý je třeba z bílých fazolí. Teda pak tomu říkám pomazánka:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam