• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TERA79: jo hummus ti vydrzi par dni, to je uplne v klidu :)..
    s listovym testem nevim vzdycky jsem to delala cerstvy a prakticky se to hned snedlo skoro jeste po ceste... nikdy to nezbylo do druhyho dne :D ale prislo mi to z kramu, ze jim to tam vydrzi dva dny v klidu...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    GRANTORINO: Já mám zkušenost, že listové těsto (kupované) max 2. den.
    Ale máš pravdu, že je oblíbený.

    A jinak musím poděkovat GEISHA: i tady, protože to je mimořádně žravé. Sice si u toho můj pratyčák sáhl na dno, ale mám nový nejoblíbenější hummus recept. Jestli to vydrží do zítra, tak to bude něco jako neposkvrněné početí (bez urážky).

    Ještě jednou díky všem!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GEISHA: problém hummusu je, že je prostě dobrý a lidi neznaj míru a žerou to na kila, ale třeba v orientálních restauracích toho nosej na stůl takovou menší misku pro každýho,

    k tomu se místo zeleniny můžeš dát krekry osobne mam rada tyhle http://www.kompek.cz/vicezrnne-krekry anebo je proste upect doma dopredu, u nás teda tuhle kombinaci zbožňujou všichni

    TERA79:
    pripadne klasika udelat slane pecivo z listoveho testa, treba šneci, ty vydrzi dva dny a maji vzdycky nuspech nejvic, nevyhoda, taky se hened sezerou, vyhoda, vsichni to milujou
    ja balim do listoveho testa špenát a bud syr nebo slaninu nebo oboji..
    Špenátové šneky z listového těsta recept - TopRecepty.cz
    https://www.toprecepty.cz/recept/59183-spenatove-sneky-z-listoveho-testa/

    pripadne k vinu https://recepty.vareni.cz/tycinky-se-syrem-z-listoveho-testa/

    jinak obecně cokoliv se sušenejma nakládanejma rajčatama má úspěch, třeba pomazánka, když s tím rozmixuju mrkev, je taky dobrá, můžeš udělat různý pomazánky
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JESTEDMAN: tady podobnej recptik co ti mozna unikl :D (z dob prehistorickeho internetu)
    Tvarůžková kunda — vrchol české investigativní žurnalistiky
    http://bruxy.regnet.cz/kunda/
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    REONA: zakysanka nebo jogurt, tu smetanu jsem taky někde četl, tak musím taky zkusit, není to pak moc sladké?
    REONA
    REONA --- ---
    JESTEDMAN: Zajímavý, já znám nakládání akorát do šlehačky (smetany) a to je tedy fakt luxusní, zrovna nedávno na párty jsem slavila velký úspěch. Zakysanka tomu určitě dá zase trošku jiný rozměr.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Jinak když už se bavíme o chystání jídla předem, tak jsem teď dostala od mamky vakuovačku s nádobkami a jak jsem k tomu byla ze začátku skeptická, tak teď jsem z toho úplně u vytržení. Třeba tu předem nakrájenou zeleninu to řeší skvěle, nedojedené dětské obědy a pod.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    zkusil jsem tvarůžky naložený v zakysaný smětaně (hodně tvarůžků, málo smetany cca 2:1, jarní cibulka, sul, pepř, chilli) nechat na okně, po prvním dnu to začlo kvasit, tak jsem lehce ochutnal, no do druhýho dne to nevydrželo, fakt megažrádlo :)
    TERA79
    TERA79 --- ---
    KASUMI: Máš pravdu, ale okurková mimina, malá rajčátka a ředkvičky mi jdou dost naproti, mrkev i řapík také, aj ta kapie. Rychle vyřízené a když to nakoupím ve čtvrtek cestou z práce, tak den v lednici vydrží a v pátek to bude rychlé.

    Půjdu cestou hummusu a pomazánky/ kuliček, také olivy budou a nakrájím klobásu. Tu paštiku přidám podle situace.

    Zítra přivezou víno. Sodastream to jistí. Kdosi bere termopixlu plnou ledu.

    Nápad s quiche využiju příští víkend, budeme zapíjet synovce.

    Děkuju, holky! Já mám pocit, že nám v poslední době palici totálně vymetenou.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    podle me ti nakrajena zelenina za dva dny oschne.. i kdyz bude v lednici..mozna by pomohlo ji zabalit do navlhcenych uterek a dat do krabicky.. ale nevim, jestli neoslizne
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TERA79: Ještě sýrové kuličky:
    - 1 tvaroh v kostce, nebo stená váha lučiny
    - 200 g strouhaného sýra (gouda, niva, ementál... smíchat, nebo dělat extra, dle chuti)

    Z hmoty vytvořit malé kuličky, nebo klidně jednu velkou, a obalit v máku/sekaných oříškách/chilli.... podávat s krekrama, buď domácíma., nebo kupovanýma.

    Dobrý na tom je, že tyhle kuličky jsou druhej a třetí den lepší, než první.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: to zní moc dobře!
    TERA79
    TERA79 --- ---
    MICHELLEDANIELS:
    GEISHA:
    QUANTI:
    Díky, holky. Z toho už poskládám košík plný dobrot.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TERA79: upéct nějaký quiche?
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    TERA79: Já teď dělala mini sendviče (suchý salám- vydrží větší teplo, sýr, Lučina, salat),klasické hranolky z mrkve a kedlubny a špízy z mozzarely, rajcatek a bazalky, druhy s prossciuttem, aromatickým sýrem a rajcatkem a ještě jsem donesla čerstvé jahody.
    Holky donesly pizza šneky a jahodový kolač.
    Já tedy na to neměla moc čas, tak nevím jestli něčím inspiruji :)
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Potřebuju poradit. V pátek máme piknik. V podstatě dojedu domů z práce, odložím noťas, popadnu koš (přidám víno z lednice) a jedu za ostatníma.
    Můžu nakrájet dobroty do krabiček, ale chtěla bych něco lepšího.
    Čas připravovat, vařit mám zítra. Čtvrtek mám zasekaný.
    Napadá vás něco,co bych mohla připravit s sebou, uvezu to MHD a když to připravím zítra, v pátek to bude parádní?
    Napadla mě paštika, ale má být teplo a to není ideální.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ISCH:

    Vezmeš kuřecí prsa a rozkrojíš je podél, tak aby si získala podobně tlusté plátky. Posolíš je, jestli chceš být autentická tak přidáš i trochu glutamátu, posypeš trochou chilli a pěti kořeními a tak lžící škorbu na 200 g masa. pořádně to obalíš. Pak k tomu přidáš trochu sojové omáčky a bílek a celé to promícháš. Dáš to pře noc do ledničky.

    před vařením to ještě obalíš v jedné vrstvě škrobu a smažíš v docela vysoké vrstvě oleje.

    Vezeš lžičku škrobu, rozmícháš ji s panákem sojovky, panákem čínského vína na vaření/sladší bílé víno, trochou cukru a kořením pěti vůní. pokud máš doma ústřicovou omáčku, tak ji tam dej. a pak tam přidej tak deci vody.

    mezi tím vedle do woku dáš trochu oleje, na něm opečeš česnek a zázvor na plátky, vyndáš to když to začne hnědnout, pořádně ten olej rozpálíš a těsně před tím, než začne kouřit tam dáš zeleninu kteoru chceš použít - třeba cibuli, mrkev a papriku, chvíli to restuješ a pak na to naliješ máčený škrob a počkáš až to zhoustne. POsléze tam přidej maso, pokud chceš aby bylo obalené v omáčce a nebo ho dej na tu zeleninu. Pokud toho nedělá moc a děláš to na velké pánvi a máš ji fakt horkou, je ta zelenina za chviličku hotová.


    Směs pěti koření – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Sm%C4%9Bs_p%C4%9Bti_ko%C5%99en%C3%AD
    ISCH
    ISCH --- ---
    ZUZKAOU: I takhle to muze vypadat, ale obvykle to tolik nepripomina rizek, kraji se to na slabsi platky a je k tomu zelenina v solamylovy omacce.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ISCH: tohle ?
    ISCH
    ISCH --- ---
    Zkoušel jste někdo nějakou variantu na "křehké a voňavé kuře"? Případně bych poprosila nasměrovat na nějakej osvědčenej recept.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam