• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JESTEDMAN: tak je to POMALÝ hrnec :)
    Ale těch 9 hodin na to nemusíš ani kouknout ani být doma, že. A popravdě ty stehna chtějí tak 3 hodiny i normálně v troubě, aby nebyly tuhý a šlachy šly dobře vytáhnout, tam si až tak stejně nepomuzes, minutkovy maso to není.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TRISSIE: 9 hodin, to je vysloveně rychlovka ;)
    PETATA
    PETATA --- ---
    SCARA1989: kruti je supet!
    z prsou jsou skvele rolady, at uz to nacpes takrka cimkoliv
    a stehna delam v pekaci, na zelenine, cca na 150 prikryte, cca 3 hod
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SCARA1989: jestli máš doma crockpot, tak tohle je da best, co se dá dělat se stehnama (asi by to šlo i při velmi nízkých teplotách přikryté v troubě, ale tam to nemám vyzkoušené, takže nevím teploty/časy):

    (recept by ID FOXA, komu čest, tomu čest)

    krůtí stehna z pomalého hrnce
    do PH kousek másla (cca 50g, ale není nutné), na to osolené krůtí stehno nebo dvě, zalít trochou vody a na high péct 9 hodin.
    Šťávu možno zahustit jíškou (v tom případě vody více a obejde se bez másla) na gravy, nebo nechat, jak je.
    u autorky se servíruje s rýží, u nás s bramborovou kaší a vařenou zeleninovou směsí (hrášek+karotka+kukuřice, ale dovedu si k tomu představit brokolici+květák+karotku nebo něco podobného). Ideální pro večery, kdy chce člověk něco, co vypadá slavnostně, chutná luxusně, ale zabere minimum času.
    SCARA1989
    SCARA1989 --- ---
    Zdravim :-) dneska jsme dostali a do mrazaku naporcovali 17kg kruty z farmy.. Bohuzel jsem z tohohle masa nikdy nevarila a co si pamatuju od mamy, tak to bylo maso suchy a s divnou pachuti (supermarket). Muzete mi dat prosim tipy na jidla z prsou a stehen? Neco fakt osvedceneho, po cem se mi nebude chtit celej darecek hodit psovi?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Super
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KASUMI: ano
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KASUMI: jde to i ve vode ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ANABEL_LEE: Takhle mrazim bazalku
    Akorat v oleji, ne ve vode
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KASUMI: da, ale nemusi ji ani delat jako pesto, nasekej ji na drobno, smichej s trochou vody, ne moc a narvi do tvoritek na led. az to ztuhne, ty petrzelove kostky presyp do sacku nebo do krabice, pak vezmes jednu zmrzlou kostku a hodis ji treba do brambor, polevky, nebo kam bude potreba
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Da se pesto zamrazit? Mam tu kotel petrzele, tak premyslim, co s tim
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hledám někoho, kdo by vařilt 18-20.9 na larpu Malá Záře

    https://www.facebook.com/mala.zare/


    Je to pohodové vaření - 30 lidí, jednoduchá jídla, velká restaurační kuchyně, objekt bývalého devadesátkového bordelu.

    Je hotový jídelníček, receptář i nákupní seznam.

    Zvládne to jeden člověk, ve dvou to bude pohodička. Budou za to nějaké peníze.
    AIJA
    AIJA --- ---
    DEVIL:
    Jo, spařej se, postupuje se stejně jako u zelnejch na závitky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    tady na me google vyblil tohle, je to docela polopaticky, tak to zkusim schvalne nekdy https://feelgoodfoodie.net/recipe/lebanese-stuffed-grape-leaves/
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GRESHI: a jak se to dela s tema listama? to se sparej nebo varej ve vode? treba ja sem videl v kseftech listy vinny revy nalozeny v naky vodicce na umotani nebo v konzerve se uz prodavaj umotany dolmy ale ty chutnaj xbliti. tak nevim jesi je to spravnej rejzo mix. este sem nevidel ze by se s tim nekdo sral. i na catering kdyz to nekde maj, tak sou to ty z konzerv, akorat z vetsich nez ty co maj normalne v kseftu..
    zkousel to nekdo se s tim srat doma?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GRESHI: révu máme taky a výrazně bujnější, ale díky za připomenutí, stejně ji musí prostříhat , tak si odložím nějaké mladé listí :-)
    GRESHI
    GRESHI --- ---
    TRISSIE: z fikovejch listu jsem zatim nevaril, ale nebal bych se je pouzit jako nahradu vinnejch listu, pro jakykoli plneny zavitky typu dolma ;) . vybral bych ty mlady, bez trvdejch vlaken... docela me to inspiruje, abych tchanovi ocesal jeho fik :D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    zkoušel jste někdo použít při vaření fíkové listy?
    děti mají permakulturní období a mocí mermo chtějí zjistit, co všechno ze zahrady je jedlé :-)

    PS: našla jsem https://ourpermaculturelife.com/do-you-eat-your-fig-leaves-heres-5-ways-to-prepare-them/ - jde mi o lokální zkušenosti)
    PS2: ano, v Čechách lze pěstovat fíky, i celoročně venku, čerstvě utržené fíky jsou skvělé, děkuji za optání :-)
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    ADELHAIDA: je to takova ala krkovicka konzistence, kdyz je to na minutku no. Normalne se to tak dela, takze kdyz ti nevadi si lehce žvejknout...za me spis dusit do mekka ale
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam