• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    RUTHLESS: Jestli klidne tipove lowcost, tak ja bych v tomhle pocasi udelala bramborovej krem s parmezanem a zelenym hraskem (oboji pridavat az po mixovani a dat si pozor, aby syra nebylo moc a polivka byla pri servirovani tepla :-D), ravioli bych napchala ricottou s bylinkama, idealne treba se salveji, a prelila jenom hodne zhnedlym maslem, a jako hlavni saltimboccu po rimsku (a mozna bych si ji zavariovala klidne s veprovou kytou) s pecenejma bramborama
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: Polévku minestrone, ravioli naplnit ricottou se špenátem, a jako masitej chod saltimbocu. Ta je sice původně telecí, ale dobrý a zajímavý je to i z jinýho masa.
    AMANT
    AMANT --- ---
    RUTHLESS: polivcicka bude? dynovy krem? je sezona, stoji to par supu:)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Prosím. Potrebuju poradit nějaký italsky menu. Chtel bych nějaký tri čtyři chody. Dezert už mám. Chci určitě nějaký domácí těstoviny (a stopro nějaký ravioli, dvě tri velký na talíř a nejakou omáčku). A klidně tipove lowcost. Nemusí tam byt velký chod s extra speciálním masem.

    Co byste udělali? Dekuju :-)
    TESSS
    TESSS --- ---
    THEODORT: ne, je to komorní filharmonie ze samejch pozounu
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    co je to worchester? neco jako orchestr?
    DAHY
    DAHY --- ---
    TESSS: Lea & Perrins je původní anglický výrobce. Měli by mít třeba v Icelandu nebo Candy Store. Čekal bych, že i ve větších supermarketech jí budou mít. Není to zase taková vzácnost.
    TESSS
    TESSS --- ---
    Mam dotaz, kde koupit dobry Worchester? Praha idealne 6, 7, 5. Nebo s jakou znackou mate dobrou zkusenost? Dik
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TUILE: Jo. Delali jsme to takhle přesně. A jde to. A pak smichat s majonezou a stejně upraveným lilkem (a ochutit samozřejmě) a je to top dip
    TUILE
    TUILE --- ---
    ZUZKAOU: to by slo asi i hodit do grilu, co?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TUILE: upéct v ohni, normálně ji vrazíš na uhlíka, až vnější šlupka zčerná ;-D
    GALE
    GALE --- ---
    TUILE: Někdo tu psal, že jí nakrájí a uvaří s bramborami ve smetanové omáčce s bylinkami. Funguje jako zahušťovadlo.
    TUILE
    TUILE --- ---
    da se rozumne zpracovat spagetova dyne bez trouby?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jinak zelí v menších objemech je nejlepší kvasit přímo v tom ziplockovém sáčku - zelí nakrouhat, přidat 2 % soli, řípadně další věci co tam chcete (kmín, kopr, cibule, česnek, jeřabiny, jabka, houby, mrkev, zázvor, mořsé řasy whatever) pomačkat, počkat až zavadne natlačit do sáčku, vymáčknout vzduch, tak aby nahoře byl lák a nechat to tak týden, deset dní v pokojové tepolotě. Pokud se to nafukuje, tak otevřít, vymáčknout přebytečný plyn a pokračovat.

    nepoužívat rozložitelné sáčky, ty jaksi bakterie sežerou :-D

    Do litru objemu se vám vejde tak 700-800 g nastrouhané zeleniny.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: jak rika zuzka. ziplock se slanou vodou je nejefektivnejsi. driv sem strihal takovy plastovy kolecka s dlouhejma lipama, aby jako zajely az dolu podel skla, ale zeli jak kvasilo je dycky zvedlo. ziplock bag je v tomhle pripade jak ducktape/wd40
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: jojo, tohle děláme v kameňáku s těma listama
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: do čtyřlitrové lahve skvěle pasuje sedmčková zavařovačka. Další varianta je ziplockový sáček naplnný slanou vodou. Fajn je na povrch nakrouhaného zelí dát vnější zelné listy a na to zatížení, protože když to přeci jen chytne křís tak bude na vrchníl listech, ne zelí.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BRUKEV: dělají se závaží přesně ve tvaru malých (klidně 5kg) zeláků, takže třeba to bude pasovat i do sklenice :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BRUKEV: Počkej na zuzku a dozvíš se všechno :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nakládáte někdo zelí do pětikilovek sklenic?
    Čím tam to zelí zatížíte, aby bylo ponořeno? Já dělám každoročně cca 25 kg do velkého kameňáku, kde zatížím žulovou kostkou, ale tady trochu tápu.

    Plus ověřený recept na zajímavé (ideál křenové) zelí? Chceme zkusit nějaké netradiční varianty.
    FAT
    FAT --- ---
    SIRIUS: Díky.
    :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    FAT: taky sem to jednou koupil v ocean48, je to velka ryba, nakonec sem to delal jako mecouna, defakto tento recept: https://www.ocean48.cz/recepty/ae1f5dd8-45dc-e411-bf13-28d24463f4c3

    akorat sem nedaval cesnek, ale ctyrbarevnej pepr, tu stavu jsem si predtim trochu zredukoval s pomerancovym balsamicem a trochou medu a pak jsem to delal jak steak, takze opect na panvi a pak nechat dojit v predehrate troube, podle velikosti steaku, ja mel celkem velky kusy tak jsem to nechaval tak cca 8minut.

    FAT
    FAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: Mám ho jen jako zajímavost. Jestli jsem dobře hledal, tak hlavně jako steak. Úpravy z Tichomoří, které se dají dohledat, tak to ne. Jedl jsem to se zeleninou v papillotě, nebylo to špatné, ale chtěl jsem něco jiného.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam