• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Zitra prijdou na veceri kamosi, bude nas 5. Mam tu asi 2kg brambor, ktery musim zlikvidovat. Nemam hlubokej pekac. Nemam zadnej napad. Jeden clovek je vegetarian. Prosim, nakopnete me. Dik.
    MIST
    MIST --- ---
    KATIA: asijsky salat? - zeli nakrouhat nebo natenko nakrajet, cibulovou nat, oprazene nasekane mandle, sezamova seminka. Zalevka - cukr, sezamovy olej, ryzovy ocet, sul, pepr, zazvor nebo chili omacku, sojovku.
    Hledej Chinese Cabbage Salad.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    KATIA: udělat jako kapustu s bramborama. je to fakt dobrý.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    87HIGHFLYER: Je to dobrý. Ale udelal jsem toho fakt silene moc :-D a chce to kick paprickou
    JAEN
    JAEN --- ---
    Spenatovej quiche (hodily se do nej zbytky syra), kruti rizky v testicku (dva se nesnedly, vecer byly super v salatu ve stylu caesara), dynove pyre s dynovym olejem (dost dobra kombinace), madarsky gulas, palacinky se spenatem a balkanskym syrem, testoviny s bryndzou a piniovymi orisky, zapecena treska s hraskem (v besamelu), tom yum polevka, zelenina zapecena na plechu s rozmarynem a balkanem (brambory, cibule, zampiony, mrkev, bataty a hodne olivace), testovinovej salat s brokolici, cernyma olivama, fetou a susenyma rajcatama (jmenuju teda i to, co uz jsme meli kolem vanoc)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    RUTHLESS: dobrý je do toho dát pórek viz třeba tady
    Jedno z mých nejoblíbenějších jídel. Velmi chutné, velmi jednoduché a pokud nemáte poblíž nějaký bio | Veganotic
    http://www.veganotic.cz/clanky/205-cizrna-na-paprice-s-porkem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: Dobrou hrachovku bych si dala, mnam
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LADY_MYSKA: Dneska jsem delala kureci kousky v testicku a zitra bude thajsky kari. Vcera bylo italske risotto a predtim pecene brambory s platky krkovicky..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes byla uzena polivka s kroupy, veprove na rozmarynu s brambory ( https://www.rohlik.cz/chef/749-veprove-na-rozmarynu ), zitra bude kralici na paprice a nasledne mam v lednici pstruhy, takze ty budou na masle. Dlouho nebyl spenat ( jeste se rozhoduji, jestli brambory ci testoviny)
    Koupila jsem hromadu brambor, takze jeden den budou bramboraky

    Opravdu vsem dekuji, pac rano jsem byla v koncich co vyvarovat
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    KATIA: zelnacku z cerstveho zeli s rajskym protlakem nebo plechovkou krajenych rajcat. Nebo treba salat typu coleslaw.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BONEMINA: to dneska udelam, to zni famozne!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    LADY_MYSKA: my rozhodně budem trošku odlehčovat, neb jsme sežrali dost cukroví a řízků na celý rok :D Dneska cuketový rizoto/bulguroto, zítra nejspíš hrachová kaše s vejcem, ve středu nějaká rychlovka kuřecí plátek/hodně brokolice na másle/pohanka /či jiné zrno/
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KATIA: jakýkoliv asijský stir fry, přidat jako zeleninu ke konci
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: presne, udelas kure na paprice, jen misto kurete tam das cizrnu. Zni to babicovsky, ale me to vyhovuje. Muze se tam pridat i kureci vyvar ze zasob.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KATIA: listy spar ve vode, rozmichej nakou libovolnou smes koreni, masa a rejze treba, nebo jen maso, umotej to do listu a treba na cibuli to pec nebo v hrnci dus
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vsem moc dekuji
    KATIA
    KATIA --- ---
    nějaké tipy, co s čerstvým zelím? fleky se zelím už byly...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: tak 'francouzsky brambory'. to dycky na konci mesice vysypu vsechny mozny zmrazeny zbytky mas, zmrazenej hrasek, zbytky zeleniny, na mandoline udelam cibuli a zbytky zelenin najemno, neloupany brambory, smicham to vsechno dohromady a do peciciho papiru s tim... a babica styl, kdyz mam vejce s mlikem, tak zaleju, kdyz nemam, tak tam nedam nic
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BONEMINA: Cizrna na paprice? Jako úplně jako kuře, ale s cizrnou a ryze?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ...a teď jsem koukala, že máme i štiku a nějaké nepopsané balíčky, takže do Tří králů mám vystaráno:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam