• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Porusalda (jestli sledujete Hugo Hromase, tak jste o ní slyšeli), je fakt tak skvělá a tak jednoduchá, jak o ní Hugo básní.

    La AUTÉNTICA PORRUSALDA VASCA
    https://www.youtube.com/watch?v=GkxykNAIvE0


    1 díl světlé strany porku
    1 díl brambor (na jednu porci tak 150 g brambor a 150 g porku)
    oblíbený tuk
    sůl, pepř
    něco vody
    případně lahůdkové droží

    Porek nakrájejte na větší kousky, brambory na sousta. Na tuku mírně restujte porek, pak přidejte brambory, chvilku je trapte na tuku i brambory, zalijte to vodou tak na prst nad hmotu, osolte, opepřete a nechte pomalu vařit tak 20 minut.

    Když tam dáte vody víc na těch 300 g hmoty tak 1 l a pak to rozmixujete do hladka a přidáte dostek másla a nebo smetany, získáte francouzskou potage parmenterier

    Cours de cuisine :Le potage Parmentier
    https://www.youtube.com/watch?v=-UtOMNWS4hA


    fakt to musíte zkusit, je to stokrát lepší než česká porková polívka.
    KURE
    KURE --- ---
    MOIRAIN: svým způsobem ano.
    ale rýže je citlivá, balancuješ na uzke hraně mezi vyvařením vody a tím že tam voda zůstane. rejži potřebuješ suchou ale dovařenou

    u vaření v páře je ti jedno kolik vody tam zůstane, takže snadno dáš vody dost, aby nehrozilo vaření na sucho a staci si naridit budik.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    THEODORT: eee, kde přesně tohle čteš?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    rok 2021, lidi neumi uvarit ani rejzi v rejzovaru.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KURE: stejně, jako je každý hrnec rýžovar, že jo
    KURE
    KURE --- ---
    MOIRAIN: každý hrnec, je parní hrnec ;)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MEANKITTY11: to nebyla ta správná krusta, jen prostě taková nalepená rýže, která se nedala odhrnout, když byla rýže čerstvě uvařená, když se to nechalo vychladnout, tak to sundat šlo

    nově jsem v tom zkusila nové brambory, 20 minut v páře a dokonalost sama, mám pocit takový to "jak jsem bez toho mohla žít" :D (ale samostatný parní hrnec bych nechtěla)
    MIST
    MIST --- ---
    MEANKITTY11: ja jsem taky brambory nedala, jako dava jejich maminka, a malem mi ukamenovaly....deticky :D
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    MIST: tak já sem herodes, bych je hnala s bramborama.
    MIST
    MIST --- ---
    MEANKITTY11: ale musi tam dat pod ryzi brambory, jinak si ti smradi pripadaji osizeni
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    MOIRAIN: krusta na dně rýžovaru je prej pochoutkou pro perský děti, srocujou se v kuchyni a hádají se o to. můžeš tvrdit, že ji děláš schválně.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JAJITA: já věděla, že to rýžovary umí, viděla jsem to na videích i na vlastní oči na kurzu, doma se mi to nepodařilo, ale měla jsem ten nejlevnější rýžovar ze všech (ale i tak jsem ho milovala)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: To mě mile překvapilo taky, žádný připečený koláč rýže tak jako v rýžovarech! předešlých.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: Ne.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MOIRAIN: a losos v páře delikatesní
    AIJA
    AIJA --- ---
    JAJITA:
    Zkoušelas i rýžovou kaši?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    tak hlásím naprosté nadšení, oproti staré primitivní verzi se rýže dá prostě vyklopit, přestože i stará verze měla teflonovou nádobu
    teď budu testovat lososa v páře

    BOTA01: v tom případě je Asie plná srabů
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: Dala jsem odměrku suchých vloček, 2 odměrky mléka a program kaše. Příště dám mléka víc, aby to bylo víc mléčné.
    AIJA
    AIJA --- ---
    JAJITA:
    Jak v něm vaříš kaši?
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    Ryzovar je pro sraby ;) Davam 1,5 vody oproti ryzi a po vyvareni vody pod tri periny a vzdycky v pohode at je ryze jakakoliv.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam