• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    MOODYCAT: v candy storeu jsem to ondyno zahlíd.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    B3TL: Jasne, a taky si misto toho muzu dat radsi chleba, vzdycky diky.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    B3TL: Známe, ta muži nevyhovuje.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Prosimvas, netusite, kde koupit dobre dynove pyre v plechovce? Vcera jsme to meli na kurzu a prislo mi to docela dobry, jen ted to nemuzu vicemene nikde najit krome Marka a detskych prikrmu...
    B3TL
    B3TL --- ---
    ADELHAIDA: a kucharkaprodceru.cz znate?
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    TRISSIE: Jojo, existuje mnoho variací jak správně připravit těstoviny, přestože jedu pořád klasiku (při které se ostatně taky těstoviny dovaří přímo v omáčce), tak jsem si oblíbil i přípravu Pasta Risottata. U krémových omáček, kde zahušťuje jenom škrob z těstovin (Gricia, Cacio e Pepe) je to velmi šikovné.

    Pasta Perfetta: le cinque cotture - Luciano Monosilio
    https://www.youtube.com/watch?v=DK3FC1cQPKg&t=54s&ab_channel=ItaliaSquisita
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: imam baldy. skvosný a jednoduchý.

    Imam Baldi aneb když Imam omdlel
    https://www.nikosuvrohlik.cz/single-post/2015/06/21/imam-baldi-aneb-kdy%C5%BE-imam-omdlel
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Máte prosím někdo tip na kuchařku stylem psaní receptů podobnou "Kuchařce pro mého muže"? Muž podle ní vaří rád, vyhovuje mu, jak je tam všechno popsaný do detailů ve stylu kolik minut dělat cibulku na jakým stupni a do jaký přesně barvy, je tam uvedený, v jaký fázi si má zapnout troubu, nebo začít solit maso a tak. Co třeba "Kuchařka pro supertátu"? Máte ji někdo?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Musaka, lilkova pomazanka, pecenej lilek.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Já vařím v omáčce tarhoňu, je to velmi žravé a do omáčky se sdělá ledasjaká zelenina, co má to nejlepší za sebou.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Taky zachraňuju mletým nějak předpřipraveným z mrazáku.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: a jde to pouzit s mym milovanym zamrazenym opecenym mletym masem, coz je "polotovar", ktery mam porad po ruce (a porad k nemu hledam a nachazim dalsi využití, protoze je neuveritelne verzatilni a vyrazne snizuje potrebny cas i bordel pri vareni).
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Tak to zní dobře.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: teda jako 12 minut s kolinkama,plus cas na ty ostatni pripravy, opeceni masa a tak.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: 10, mozna 12 minut? Michala jsem asi trikrat, cca, tak jako ten zakladni dohled.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    A vařilas to jak dlouho? A muselas míchat...stát u toho?
    IKA
    IKA --- ---
    No a pri tom pátraní, čo s drienkami, som narazila na tento blog, a zároveň u nás dozrievajú posledné mirabelky / myrobalány, takže som vyskúšala toto, a bolo to skvelé.
    (Len namiesto kuracieho som mala doma morčacie.)
    Chicken with Plums Persian Stew | Khoresh Morgh 'o Aloo - Fig & Quince
    https://figandquince.com/chicken-plums-persian-khoresh-aloo/
    IKA
    IKA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: mám strašne rada baklažány, bohužiaľ moje deti veľmi nie - jedine baba ganoush si dajú ochotne.:)
    Alebo, v jednoduchšej verzii - len dôkladne (úplne do kašovita) upečený baklažán, ešte teplý rozotrieť na chlieb, trochu oleja, osoliť, hotovo.:)

    ZCR: džem už mám, je strašne dobrý - stromy tu rastú na sídlisku, medzi panelákmi, tak snáď ešte nejaký čas vydržia.:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam