• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    GREAT_R: že žereme furt. zrovna ten pust by tomu mohl pomoct. :D
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Já si o půstech myslím, že jsou trošku záležitostí z doby, kdy potraviny nebyly dostupný celoročně. Myslím si, že dneska před sebou máme v jídle jiný výzvy.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Jo, ryby budou :) ale i tak to prostě bude změna.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: A v nedeli muzes vsechno :-) proto ten pust je 46 dni pred Velikonocema, ale je jen 40
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRISSIE: no hlavně teda katolický půst dovoluje ryby :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KURE: tak ono nejde o podvýživu, ale o ten růstovej potenciál - a zrovna u kluka je fakt škoda, když zůstane záprdek (a co vím, ani Quanti ani její muž nejsou nijak vysocí, takže tam každej ztracenej centimetr zamrzí).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUANTI: tvaroh, vejce. A luštěninové pomazánky. Opečenej tempeh s omáčkou imho bude masovejm dětem chutnat.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: No ale taky trávily půlku dne venku a honily se (za micem)
    KURE
    KURE --- ---
    TRISSIE: proto jsem taky přidal konstruktivní informace :)

    A teda tohle místama až hysterický počítání makro živin je záležitost posledních 20ti let max? Výsledek je naprosto katastrofální zdravotní stav populace.
    Za našich mladejch let to nikoho nezajímalo, děti ráno snědly rohlík z gothajem, v poledne omáčku z mouky a ropy s knedlíkama a flaxu kterou vyhodily v školní jídelně, pak zmrzlinu a večer něco co bylo v lednici nebo špagety s kečupem nebo rizoto z konzervy nebo tak. A nevzpominam si že by byla nějaká epidemie podvyživenejch.

    Ale máš recht, je rozhodně lepší krmit dítě dobře :) o tom žádná.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: No ze ten “vedlejší” zdroj bílkovin, co není maso, je taky zivocisnej (tvaroh, jogurty, vejce…) a pokud není lusteninovej, tak by to bylo už fakt komplikovaný :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KURE: tak zrovna u dětí ve vývinu fakt není úplně dobrý to složení stravy a dostatek bílkovin podceňovat... ve finále budujou stejně svalové hmoty jako kulturista, akorát s tím, že kulturista může začít kdykoli, kdežto malnutrice v dětství se dohání blbě.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    QUANTI: Hele, holky u nás, když přišla puberta vymejšlely neuvěřitelně šílený dietky, kdy nejedly nic, a pak se dojedly bůh ví čím. Proč to dělaly, to netuším, asi brávíčko. Prostě ať hlavně ví, že potřebuje sacharidy i bílkoviny i tuky, protože i spousta dospělejch si občas myslí, že můžou něco z toho vyhodit a že to bude vpoho. Jasně, bez masa se to dá.
    KURE
    KURE --- ---
    QUANTI: no luštěniny jsou vyborny skoro na všecko. včetně cenovy dstupnosti. Takže naučit ho je jíst, neni od věci.

    p.s. ještě oříšky zejména mandle jsou dobrej zdroj bilkovin.

    RUTHLESS: uplně nevim jak to myslíš, jestli jako kritiku nebo? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GREAT_R: no, možná stálo, ale jak to teď myslíš? Přece i bez masa se dá sestavit racionální jídelníček. Nebo to mám brát jako argument pro ty luštěniny? :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: Vlastne je poteba, aby nechtel byt vegan :-)
    KURE
    KURE --- ---
    QUANTI: myslim že dneska se kolem bilkovin nadělá hrozný halo. A těch pár tejdnů to přežije.
    Ale, v tvarohu je fůra bilkovin, v ovesnejch vločkách neni uplně málo bílkovin, a vejce. Některý jogurty taky nejsou marny.
    Co tim chci říct, že když mu budeš dělat bytelný snídaně/večeře, tak ty postní jídla nemusíš hrotit.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    QUANTI: Není náhodou (v devíti to se mnou nikdo neprobíral, ale ono by to skoro stálo za to) dobrej čas ho poučit o věcech jako je podvýživa, racionální dieta a podobně?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Prosímvás... půst sice začíná za víc než měsíc, ale syn prvňák je ze školy namotivovanej ho držet a já bych mu klidně vyšla vstříc, ale mám strach, že nebude mít dost bílkovin. Náš jídelníček je vcelku hodně masovej a třeba luštěniny do dětí moc nedostanu - má někdo zkušenost, co vařit?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANNIKA: jo, hledej cake pops. Děti budou nadšený a kamarádky tak nepovedený nebo přebytečný dortový těsto zpracovávají běžně.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    ANNIKA: dělají se takové kuličky - cake pops
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    ADELHAIDA: To není ono. Pagáč je vysoký, není to placka, spíš takový válec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam