• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ZUZKAOU: Jojo, my jsme to zkusili a akorat se zeblili. Nikdo z lidi na te akci z toho nemel zazitek, ktery by stal za zopakovani.
    Toliko k vyzkumum na koleji:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: jako zfetovat se muškátovým oříškem dá, ale dělá to hodně ošklivé kocoviny a často i blití během intoxikace.

    Toxicology - Prof. RNDr. Ji�� Pato�ka, DrSc - Mu�k�tov� o���ek
    http://www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=165
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: mkrvový dort/buchta/muffiny.

    smíchat na francouzské univerzální koření Quatre epices (pepř, muškát. oříšek, hřebíček, zázvor) sypou to skoro všude.

    Americké koření na dýni - patří do sladkých receptů. Skořice, zázvor, muškátový oříšek, nové koření, hřebíček.

    Přidat trošku do mletýho masa na kuličky/placky/sekanou.

    Přidávat do orientálních pokrmů.

    Přidávat do vývarových polévek spolu s pepřem, bobkovým listem a novým kořením.

    Krupicové noky s muškátovým oříškem jsou taky fajn.

    Přidat do smetanových/pudingových dezertů spolu s vanilkou.

    Přidat do špenátu.

    Vepřové/kuře pečené v mléce s česnekem a muškátovým oříškem.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ANNIKA: musaka! mam na ni chut. desnou. napisu mame. ta ji delala super
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZCR: omg to si delas srandu? to sem v zivote neslysel. doma mam dve baleni nutmeg orechu! to zkusim o dni volna vypit v mlikshakeu jako jedna z tech zenskejch co se tim vyndala. diky diky
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: do zelnacky :-) mimo jiz zde zminene.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ZCR: U nas na gymplu to trendovalo jako droga chudych, pro ty chudaky, jejichz rodice nemeli doma prasky na spani, kteryma bychom se mohli sjet.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNIKA: máš-li remosku, je to nejvíc nejlepší recept (v troubě jsem to nezkoušela, asi to jde taky, ale nemám to odladěné) - syrové brambory na tenké plátky, osolit a otymiánovat; na to vrstva masa okořeněného tymiánem, a nahoru zase vrstva brambor s tymiánem. Asi by šla i jiná bylinka, ale já prostě miluju tymián, no :-)
    zapékat asi hodinu, až jsou spodní brambory měkké a nasáklé tukem z masa, a horní chytnou barvu.
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    TRISSIE: Z mrazáku jsem ho právě odlovila a potřebuju ho trochu vyklidit (nemáme místo na pultak, jen mrazák integrovaný v lednici. A děda už mi zase posílá nějaké unsolicited pig pics, takže místo se bude brzy hodit). Ale někam do brambor a zapect zní dobře.
    Plus z con carne mi myšlenky přeskočily někam k cocce a Indii, jen nevím ještě kam přesně... :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNIKA: osmahla bych všechno na cibuli (bez koření, jen se solí) a zamrazila po porcích. Pak už jen vytáhneš jednu porci a dotáhneš - upéct s tymiánem mezi plátky brambor; přidáš fazole a rajčata a dodusíš chili con carne; přidáš italskou omáčku a máš boloňskou; dochutíš na sloppy joes do hamburgerů... tisíc a jedno využití :-)
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    ANNIKA: karbanátky dělám v troubě, takže za mě by mohly být i ty
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANNIKA: Lasagne
    ZCR
    ZCR --- ---
    ADELHAIDA: já to cíleně nezkoušel, ale když to s oříškem přeženu, mívám hodně divné sny... květ je sušené oplodí a obsahové látky jsou podobné...
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ANNIKA: chilli con carne. Jestli pro děti, tak jen šetřit s chilli :-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Co z mletého masa (kanec) , aby toho bylo na víc dní a nemusela jsem stát nad pánví? Různé karbose, holandsky a placičky tím odpadají, bolonskou jsme měli nedávno, rizoto/pilaf taky, za plněné papriky bych riskovala rozvod... Ideálně něco jednoduššího, co se dá i s dvěma dětmi povesenymi na nohavici.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZCR: Ze svýho experimentálního období si vybavuju rizikovou dávku kolem jednoho oříšku na dospělýho a porci a musí to bejt umíchaný v docela hodně tuku:-) To úplně nehrozí, ale dobrá připomínka:-) Ale muškátovej květ je nějaká jiná část toho oříšku, ten nepoužívám.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ADELHAIDA: klasická nádivka do kuřete (nakrájené bílé pečivo nasáklé mlékem s máslem a žloutky, a bílkový sníh - když chceš, aby vynikl ten muškátový oříšek, tak nic dalšího; já většinou dávám třeba krájené jablko a to pak s muškátem trochu šetřím)
    ZCR
    ZCR --- ---
    ADELHAIDA: "jen oříškem a bílým pepřem pro děti" docela pobavilo - zrovna s muškátovým květem a oříškem bych to moc nepřeháněl a u dětí byl opatrnější, ty účinné látky nejsou úplně nevinné.
    Dávám třeba do luštěninových kaší a polívek (hlavně hrachové), květáková taky, a páně Townsendova obsese rovněž zanechala stopu, co si budeme povídat.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ADELHAIDA: Ja ho davam do bramborovy kase.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Taky kvetakova polivka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam