• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: Me na tom sere, ze se s tim clovek donekonecna vykrajuje a pak ma z toho treba pulku masa…”moc prace” pro me.
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: No, záleží na tom, jestli jíš prorostlejší maso. Je to celkově šťavnatější a křehčí maso než kotleta nebo kýta. Jsou tam kratší svalová vlákna.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: A v cem je krkovuce lepsi? Mne prijde, ze je s ni strasnyho srani a pitvani, a masa z toho nakonec minimum.
    FAT
    FAT --- ---
    ANDREJKA: Když koupíš krkovici, bude to ještě lepší.
    😉
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NYA: nemam ani pomalej a ni papinak a hovezi proste tahnu 4h na nejmensi teplotu. delam klukum vyvar z zeber, maso se rozpada. druhej den jen vyberu bordel, sundam luj (v tom pecu brambory), nahazu smes na svickovou, udelam jatrovy a podavam s citronem
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ANDREJKA: nakonec hodně cibule, maso, smetana, sul, pepř. bylo to tak strašne dobrý. děkuju všem, myslím, že to maso příště koupím schválně a tohle bude jeden z našich stálých receptů. jste úžasní!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NYA: tak pak ten ponalý hrnec - večer to tam dáš a ráno je to hotové
    NYA
    NYA --- ---
    TOOMIX:
    LADY_MYSKA: moc díky za odpovědi. pomalý hrnec! to by mohlo být řešení pro mě. papiňáku se trochu bojim
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    NYA: sem tam hodim kus masa a udelam si vyvar a maso jde pak k omacce. Jinak mi na hovezi maso pomohl pomoly hrnec, vse nahazim vecer do nej a v poledne mam obed
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NYA: vaření rapidně urychlí papiňák, jestli máš
    NYA
    NYA --- ---
    Potřebuju radu.
    Můj synek je vybíravej a moc toho moc nejí. Ve školce se ale naučil jít tradiční českou kuchyni, kterou neumím.
    Teď přes zimu je hodně nemocnej (případně když mu zrovna "skoro nic nebylo", tak byl pozitiv). Takže je hodně doma a já jsem se rozhodla (aby nejedl pořád dokola těstoviny a brambory), že se naučím ty tradiční český jídla vařit.

    A přineslo to úspěch! Moje dítě jí, to co uvařím, a s velikou chutí :) Teda .. uspěla jsem s gulášem, a taky rajskou z bujónu a rajčat z plechovky.

    Mluvil taky o tom, že mu chutná to "hnědý masíčko", co je třeba v rajský. No a já jsem se ho pokusila připravit. Teda .. ještě pořád ho dělám a pořád není hotové.

    Postupuju podle tohoto receptu, "Hovězí maso vařené v troubě do tmavých omáček"
    Omáčky k masu: základní recepty české kuchyně krok za krokem
    https://www.kucharkaprodceru.cz/omacky-k-masu/

    Většinou si recept nepřečtu celý, než se do něj pustím, tak mě nenapadlo, že upéct to maso bude trvat víc než 3 hodiny, možná až 6 hodin (tvl).

    Měly/li byste pro mě prosím nějaký recept nebo doporučení, jak na hovězí maso do rajské omáčky, které bude trvat nějakou rozumnou dobu?
    Moc díky a držte mi palce :) Dneska budu ponocovat s masem v troubě :))
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ADELHAIDA: tak já to maso ani nekoupila ani nedělala ty řízky, ale zbyly mi tu na mrazáku tři plátky. jj byly z toho řízky v trojobalu a fakt nebyly úplně dobrý.

    díky všem, na tom už se dá stavět! rozhodně zapojím troubu. díky
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ANDREJKA: Jestli jsou to kotlety bez kosti, můžeš z nich udělat nudličky a osmahnout je se spoustou zeleniny alá čína. U kotlet s kostí by mi to bylo líto, tam bych zkusila prostě kratší dobu na pánvi na přírodno. Klidně jen tři minuty z každý strany, i míň, podle tloušťky.

    Řízky z kotlety? Jako řízky v trojobalu? Ty jsou nejlepší z krkovičky, cokoliv jinýho vyžaduje už hodně pokročilej kuchařskej um, aby to nebylo tuhý, nebo vysušený. Já bychnse do toho třeba nepouštěla a to si dost věřím.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    takhle jak pisete to pekla dycky babicka, ale ja sem nesnasel, jak se to maso drobilo, jak bylo rozpeceny a bez barvy. ale ta zelenina a ty brambory byly dycky moc dobry. ja mam rad, kdyz je to 'nedopeceny', zvejkavy. nejlepsi je to zhnedit na panvi v sadle a pak to muzes prihodit nakonec kamkoliv prohrat. do vypeku, k nakejm uz chvili pecenejm zeleninam do trouby.. a z obranejch kosti se dycky pak delala jeste polivka
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANDREJKA: já mám nejradši kotlety pečený - buď jak píše Trissie, nebo babička je zapéká s kořenovou zeleninou na špalíčky, stroužky česneku a plátky cibule, myslím že taky pod alobalem, okořenit něčím založeným na paprice (nebo podle chuti) a zalívá to myslím trochou vývaru. I pod to se dají dát ty brambory a je rovnou celé jídlo.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: do pekáčku brambory na plátky, cibuli na plátky (nebo taky ne), na to posadit maso, zalít smetanou, přikrýt alobalem a péct doměkka :-)
    z koření akorát pepř a sůl, víc to nepotřebuje.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ANDREJKA: kotlety pepr sul mouka, na panvi na sadle poradne zhned na jedny strane, vyndej, do vypeku nahazej naky byliny, celej cesnek, najemno cibuli a posyp moukou, zalej vyvarem nebo vodou, poradne provar 20 minut a na zavercenejch 5 minut tam vrat kotlety
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    mám tady vepřové kotlety, které jako řízek byly dost tuhé, nerada bych opakovala. nějaký tip, co s nimi?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KURE: ja si včera upravil suroviny a je to super nápad. Není to hezky, ale chutna to dobře :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KURE: "crack 2 chicken fetuses" :DDD
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KURE: dal jsem tomu plus jenom za ten pohled na preview s rýží a vajíčkama
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam