• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MOODYCAT: já tomu nerozumím, jaký bílý věci se vykrajují? krkovici jím běžně a pokud koupím bez kosti, tak jsem nikdy nic neodkrajoval a nevím, že by se to mělo dělat.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MOODYCAT: tak ses doktor, povazka je taky soucast masa, kolagen, elastin a tak - to je protein - ano je to k jidlu :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: I was today years old, kdyz jsem zjistila, ze ty bily veci jsou taky k jidlu? Vzdyt to neni tuk, ten by se vypekl…

    COZE

    Mind blown, jakoze fakt :).
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: To je rozdíl mezi námi. Já to jím všechno, nic nevykrajuju.
    :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: No ale na taliri to pak musis okrajovat a vykrajovat, jakoze pro me je to “moc prace”, abych se dostala k masu, neco jako kdyz musis lososa vyloupavat z kuze nebo tahat kosti z ryb…me pak to jidlo vic sere nez tesi.
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: Ne, nevykrajuju. Koupím krkovici bez kosti a nakrájím potřebně silné pátky a tepelně upravuji.
    :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: mno, eh, většina lidí to jí i s tím žvejkavým okolo masa :)) já to taky nemusím.
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: to co vykrajuješ je to nejlepší :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: Jak nevykrajuje? Musis si prece pak vykrajet to maso z toho…
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: No to je právě to... Krkovice se nevykrajuje.
    ;-)
    Je skvělá na stejky, řízky a pod.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: Me na tom sere, ze se s tim clovek donekonecna vykrajuje a pak ma z toho treba pulku masa…”moc prace” pro me.
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: No, záleží na tom, jestli jíš prorostlejší maso. Je to celkově šťavnatější a křehčí maso než kotleta nebo kýta. Jsou tam kratší svalová vlákna.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: A v cem je krkovuce lepsi? Mne prijde, ze je s ni strasnyho srani a pitvani, a masa z toho nakonec minimum.
    FAT
    FAT --- ---
    ANDREJKA: Když koupíš krkovici, bude to ještě lepší.
    😉
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NYA: nemam ani pomalej a ni papinak a hovezi proste tahnu 4h na nejmensi teplotu. delam klukum vyvar z zeber, maso se rozpada. druhej den jen vyberu bordel, sundam luj (v tom pecu brambory), nahazu smes na svickovou, udelam jatrovy a podavam s citronem
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ANDREJKA: nakonec hodně cibule, maso, smetana, sul, pepř. bylo to tak strašne dobrý. děkuju všem, myslím, že to maso příště koupím schválně a tohle bude jeden z našich stálých receptů. jste úžasní!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NYA: tak pak ten ponalý hrnec - večer to tam dáš a ráno je to hotové
    NYA
    NYA --- ---
    TOOMIX:
    LADY_MYSKA: moc díky za odpovědi. pomalý hrnec! to by mohlo být řešení pro mě. papiňáku se trochu bojim
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    NYA: sem tam hodim kus masa a udelam si vyvar a maso jde pak k omacce. Jinak mi na hovezi maso pomohl pomoly hrnec, vse nahazim vecer do nej a v poledne mam obed
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NYA: vaření rapidně urychlí papiňák, jestli máš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam