• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: štrúdl je (možná překvapivě) naprosto správně, to jen můj slovník v telefonu má štrůdl s kroužkem a byla jsem to líná opravovat.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Jojo. Jsou to malý pivní štrůdlíky (ta věc od Kubíka se fakt jmenuje ŠtrÚdlík, neprepsala jsem se:-)).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: pivní jako na pivní štrůdl?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Mimochodem, kdybyste měl někdo recept na něco, co připomíná Štrúdlíka od Kubíka, budu vděčná.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ANNIKA: Ve snaze presvědčit děti, že existuje i něco lepšího, než Štrúdlíky od Kubíka, jsem dost experimentovala. Úspěch má:

    1. Klasický pivní těsto, vyválet, nařezat rádýlkem čtyřúhelníky, vložit měsíčky jablek, poskořicovat, příp. pocukrovat, péct. Díky jablkům v kuse z toho při pečení nic neteče. Zkoušela jsem i hrušku a pomeranč s čokoládou.
    2. Buchty, ale neskládat je na pekáč, alébrž je jako vdolečky poskládat na plech. Člověk se vyhne tomu, že se trhaj a jak maj kůrku, neokoraj tak rychle, takže je moje děti byly ochotny požít i třetí den.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    BONEMINA: Mam 61 - 62. Vypadaji teda skoro cerne, ale jsou dobre a do buchet pouzitelne:)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: nejstarsi mam ve spajzu jahodovy dzem rocnik 92, ale ten je pamatecni a otevru ho jedine v pripade nejakeho valecneho hladomoru :D
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    BONEMINA: Ježíši, čtu "předválečné" a říkám si, co to je za druh, nebo jestli máš nějaký hodně zajímavý zásoby ve spajzu... :-D

    Kdysi jsem to zkoušela a trvalo to věčnost a ještě to všude vyteklo. Ale šanci tomu ještě dám!
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: od te doby, co jsem zjistila, ze predvalene listove testo se da behem par minut udelat i v sendvicovaci, mivame ruzne tasticky s minimem prace.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANNIKA: skořicové šneky, makovky (loupáky), všemožné plněné taštičky ( i z listové těsta), cookies, vločkové sušenky, linecké, muffiny na desítky způsobů (banánové, čokoládové, mrkvové.. )
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNIKA: muffiny a kynuté šneky?
    případně z "kusů na plech" tvarožník, ten se nematlá :-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Máte někdo tip na rychlé svacinove pečivo? Ideálně kusové, bafnout a jít, ale ne strávit věčnost zamotavanim koláčů? Uriznout kus z plechu s náplní nahoře není úplně ono, matla se to, tak přemýšlím, na co přejít :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOOMBRINGER: To je dobrej nápad!
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    JAJITA: Jdi si pro to vino vedle do hospody. ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (a u nás to mají třeba i Vietnamci)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JAJITA: dá se koupit cca dvoudecka, takové to balení, co prodávají v letadlech a vlacích :))
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JAJITA: rizni nakej lepsi ocet vodou a pouzij namisto. nebo kup cinsky vino na vareni a pouzivej to. vydrzi nekonecne dlouho a ucinek stejnej
    ZCR
    ZCR --- ---
    *-gui-, meh
    ZCR
    ZCR --- ---
    JAJITA: já bych teda nešetřil, ta osminka mi připadá nějak málo - když jsem dělal tři/čtyři porce bourgignonu, kupoval jsem litr stáčeného a zbyla mi tak sklínka a půl, a ještě jsem to dopodlíval vývarem. (Ale nevím, jak velké ty porce osso bucco jsou, ten bourgignon bylo tak nějak 90 dkg masa plus všecko ostatní navrch.) Nějaká rozumná vinotéka, kde by měli stáčené, v okolí není? Půllitr ti imho natočí bez problémů, možná i třetinku.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    JAJITA: Udělej o víkendu rizoto :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam