• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (a u nás to mají třeba i Vietnamci)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JAJITA: dá se koupit cca dvoudecka, takové to balení, co prodávají v letadlech a vlacích :))
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JAJITA: rizni nakej lepsi ocet vodou a pouzij namisto. nebo kup cinsky vino na vareni a pouzivej to. vydrzi nekonecne dlouho a ucinek stejnej
    ZCR
    ZCR --- ---
    *-gui-, meh
    ZCR
    ZCR --- ---
    JAJITA: já bych teda nešetřil, ta osminka mi připadá nějak málo - když jsem dělal tři/čtyři porce bourgignonu, kupoval jsem litr stáčeného a zbyla mi tak sklínka a půl, a ještě jsem to dopodlíval vývarem. (Ale nevím, jak velké ty porce osso bucco jsou, ten bourgignon bylo tak nějak 90 dkg masa plus všecko ostatní navrch.) Nějaká rozumná vinotéka, kde by měli stáčené, v okolí není? Půllitr ti imho natočí bez problémů, možná i třetinku.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    JAJITA: Udělej o víkendu rizoto :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: Právě že ta chuť mi vyhovuje, ale co s tím víc jak půllitrem vína?
    ONDRAT: S vínem vařím tak 2x do roka ;-)
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    JAJITA: Já bych to nenahrazoval, kup víno a použij ho pak do dalšího vaření. Nebo najdi neomáčkovej recept bez vína.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ADELHAIDA: a co barva?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Jablečnej cider? Vývar s trochou vinného octa?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Záleží na rom, proč ho chceš nahrazovat - jestli proto, že ho nepiješ a nehceš ho kvůli jídlu kupovat, nebo jestli ti vadí ta chuť. Tzn. jestli chceš dosáhnout co nejpodobnějšího výsledku po chuťový, nebo spíš třeba konzistenční stránce.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ZCR: Nemám dobré období, sere mě celý svět a... a tak.
    Nechce se mi kvůli 125 ml vína kupovat celou láhev, víno jinak nepiju. Ale taky vím, že ono odvařené víno je v pokrmu hodně znát, proto ten dotaz ;-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    JAJITA: (jen technicko-všetečný dotaz, snad ne impertinence - proč nutno nahrazovat?)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Lama dotaz, mám 2 krásné porce ossobuco, čím v receptech nahradit víno?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    RUTHLESS: Dnes jsem použila část zbylé blanšírované kapusty do omelety.
    Výborná je i kombinace s hořčicí. https://www.recepty.eu/salaty/teply-kapustovy-salat-s-horcici.html

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: ja sem nedavno delal 'co bylo doma'. rodice mi poslali balik s mega polstarem susenejch hub. doma sem mel slaninu, co sem si udelal, cibuli, cesnek, brambory, vajicka a strouhanku. suseny houby sem v trose varici vody nechal poradne nachcat. na panvi sem lehce zahnedil kosticky moji slaniny a cibuli s cesnekem. brambory v kuzi sem uvaril a jeste teply oloupal, nahazel do toho mix cibule slaniny cesneku, pridal vyzdimany houby, sul pepr, tabasko a rozklichtal to do hmoty. namocenejma rukama sem delal valce, obalil do trojobalu a pomalu smazil na panvi do hneda v sadle. bylo to ale slozity jebani, na to jak rychle to pak do me padalo...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    RUTHLESS: pridat do sekane
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS:

    orestuj cibulku, česek, uzené tofu, kapustu, okysel citronem a trošku doslaď. K tomu třeba bramborovou kaši, nebo bramborák, nebo tak něco.

    kapustové karbanátky

    blanšírovanou zapeč s bramborami a porkem, se spoustou sýru a smetany.

    Ribollitu
    How to Make Ribollita Soup from Tuscany | Pasta Grannies
    https://www.youtube.com/watch?v=Rs0NGSw0H9E





    vege kapustové závitky - aka ukrajisko/polské holubce s houbami.
    Namoč sušené houby do vody. Vodu slej- bude potřeba, houby do ní ještě vymačkej a nasekej je na drobno. Orestuj na tuku cibulku (hodě cibulky), česnek, pohaku, houby, podlej houbovou vodou, osol opepři, přiveď k varu a nech stát, než e voda v sákne. Dle libosti přidej ještě syrová česnek a majoránku 2 díly vody na 1 díl pohanky. Případně můžeš přidat vajíčko a/nebo sýr. Ale je to zbytečné.

    Kapustě vyřež košťál, dej ji do horké vody se solí a vař, dokud nepůjdou odundat listy, Dej stranou vnější listy vyřež žebra a plň listy pohankovou směsí a motej. Na dno hrnce dej vější listy kapusty, na to skládej závitky. Zalej rajčatovou pasátou a a vývarem (1 díl vývaru 2 díly passaty), přidej bobkový list, nové koření, sůl a pepř, a zapeč. Posléze dosol a doslaď omčku podle potřeby


    tady je verze s mletým a běžým zelím, ale kapusta a pohanka funguje stejně svkěle
    Takové zelné rolky jste ještě nejedli. Chutné, snadné a opravdu chutné!
    https://www.youtube.com/watch?v=bOvBQJkcC3g




    těstoviny s kapustou a česnekovou strouhakou

    uvař těstoviny
    a másle restuj česnek, pak k tomu přidej dobrou strouhaku (z pečvia, ne takový ten granulát) do zlata.

    na másle orestuj česnek a kapustu, přilij k tomu trochu smetany a trochu vody z těstovin, osol, opepři, přidej k tomu těstoviny. Posyp česnekovou strouhakou.


    OK, jdu pro kapustu!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: moje babička dělala dušenou kapustu s bramborem. Oficiálně jako přílohu k pečenému masu/klobáse, ale... je to hrozně dobrý i samo o sobě, moje comfort food a velmi sublimační jídlo (necháš kastrůlek v kuchyni a ono to nějak samo vysublimuje :-)

    na oleji/sádle orestuješ cibuli, přidáš na nudličky (fakt na jemné, jako zelí) nakrájenou kapustu, osmahneš, podliješ vodou a přidáš brambory na kostky. Dusíš, než brambory změknou, před dovařením zahustíš jíškou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam