• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RUTHLESS: a to teprve až dojde na možnost koupit si již oloupané brambory :D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QUANTI: jsem zvyklý brambory oloupat, nakrájet na kostky nebo jiný potřebný tvar a pak pro jistotu rychle propláchnout ať už jsou ze zahrady nebo z obchodu. Tím se dostane pryč naprostá většina hlíny a dalšího bordelu, i bez kartáčku. No a jestli pár zrnek zbyde, tak zbude, na to se neumírá :-)


    RUTHLESS: jako jo, pokud jsou už oloupené pořád od bahna, tak rychlý propláchnutí vodou to zlepší s minimálním množství práce.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    zacina to byt lepsi a lepsi, kolik variant vkladani brambor do vody mame?

    btw, to jako fakt nekdo resi to, ze pri loupani brambor ty brambory uspini a musi je oplachnout?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CERMI_FOX: no jenže to je právě ten rozdíl. Když loupu umyté brambory, prostě je oloupu. Když loupu brambory od farmáře, ta zem se mi na rukou a noži přenáší na to oloupané. Takže předmytou bramboru můžu dát rovnou do hrnce, nemytou musím buď kartáčkem vydrhnout před loupáním, nebo důkladně opláchnout po loupání. Moc mě to neba. Jasně, je to problém prvního světa, ale zvykla jsem si na myté bez hlíny všude.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KURE: když mi dojdou špinavé a skvěle brambory od zemědělce, tak pak do zembagu dávám i ty hnusný myty že samosky a funguje to.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    a vůbec, proč zahnojených brambor? Normální rolník brambory nechvává růst v hlíně, takže jsou akorát tak od hlíny. Při loupání větší kusy odpadnou samy, zbytek zmizí když je oloupu, protože ta hlína jde i se slupkou pryč.
    Asi nechápu, kde je problém, proč se brambory musí nechat odmáčet a extensivně umýt, má to nějaký vliv na chuť? Nikdy jsem nezaznamenal rozdíl.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    naprosto genialni debata :-) hodne se bavim. jen prosim pokracujte :-) jeste nekdo pls reknete, jakej mate rosny bod a vnitrni teplotu skladovanych brambor :-)

    btw, nikdo jste nezminil rozdil mezi jednotlivymi varnymi typy, to se urcite mega lisi a to bude alfa a omega celyho myti a skladovani.
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: když je miluješ, není co řešit :D

    JAJITA: a fungoval by ten zembag i na normální brambory ze sámošky?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOODYCAT: jestli chces, muzes na podzim byt zarazena do akce - Kopou se brambory za chalupou!;)
    Nemas kousek Krenka a Dvur?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Jasny, takze k tomu, aby clovek mohl mit doma brambory je potreba:
    1. Sehnat dodavatele zahnojenych brambor.
    2. Odmacet je ve drezu
    3. Extenzivne je umejt
    4. Oloupat mokry kluzky brambory.
    5. Sehnat letaky, na ktery dam slupky.
    6. Toto opakovat kazdy mesic.

    Dost nerentabilni cinnost :).
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Já nevim, mně vydrzej brambory v bytě klidně měsíc. Naklicej, ale to mi nak nevadí. Kupuju jenom od Vietnamce před barákem. Nevim jak je to možný, ale má celoročně geniálně dobrý brambory.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Kupuju 5kg pletený pytlík nemytých brambor v prodejně jedné regionální farmy. Doma je přeskládám do Zembagu, přidám jejich pytlík kmínové esence, uložím v koutě předsíně, brambory vydrží pár týdnů. Nemám teda fobii z nemyté zeleniny ;-)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    CERMI_FOX: to mi za to fakt nestojí :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KID_MCHUTT: tak se ji omluv a budeš zase mít letáky na brambory ;)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: no, ne, no :) po určitém konfliktu s pošťačkou už ví, že tu samolepku myslím vážně
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: no vidis, mas na co loupat brambory!
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: máme na schránce samolepku, že letáky nechceme. Když člověk na týden odjede, ta schránka je narvaná spamem k prasknutí
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: a co letáky? nemáte u schránek krabici s letákama? :-)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ADELHAIDA: brambory mám, ale tištěné noviny jsem teda doma tak třicet let neměl... :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Já je loupu zahnojený na starý noviny a pak je teprv meju. Když chci dělat brambory se šlupkou, radši si koupím umytý, nebo přinejhorším nechám ty zahnojený chvíli odmáčet v míse a pak už jdou umýt snáz. Špinavej dřez po tomhle postupu nemám... a ještě vodou pohnojím kytky na balkoně:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam