• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOIRAIN: ja lituju, ze mi to prislo jako zbytecnost v době detskych jablečných presnidavek!
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TRISSIE: ten loupač jablek je boží, makta je maniakální (byla) zavařovačka jablek, takze jsme loupaly mnoho a mnoho kil jablek škrabkou a měly z toho olezlé ruce
    od té doby, co jsem jí tenkrát koupila něco v tomto smyslu, to byla skoro zábava
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GENEVIEVE: protože peču i pro děti, mám takovou tu super duper mašinku, kam na jedné straně házíš třešně a cvakáš páčkou a padaj z toho vypeckovaný :-) (tuším z Tchiba kdysi, ale má i Tescoma nebo třeba Orion)
    a taky mám loupač a kráječ jablek ( https://eshop.tescoma.cz/loupac-a-krajec-na-jablka-handy ), protože s ním jsem schopná za dvacet minut zpracovat košík jablek na křížaly, aniž by mě to nějak sralo.
    mám se ráda a mám ráda svůj čas (a v případě třešňových koláčů taky svoje zuby).
    PETATA
    PETATA --- ---
    Když člověk alespoň jednou dvakrát za léto vypeckovává, tak je prima na to mít nějaký bazmek. Ty obyč, co vypadají jak lis na česnek, stojí tak stovku a nezaberou místa
    Mě se to dobře dělá i s tím od Tescomy
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    já se přiznám, že do koláčů prostě nevypeckovávám, protože kdo se s tím má crcat...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DA_NIELA: jako proces oddělení od pecky nebyl těžký, šlo to dobře, ale jaksi jsem šťávou z višní zacákala prosto kolem sebe, ty višně jsou dosti šťavnaté
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    MOIRAIN: Nechci ucit orly litat, ale jedna se o modely, ktery jdou nebo nejdou od pecky? Jestli jdou, tak ja vypeckovavam tresne tak, ze rozkrojim tresni v ruce do pulky priborovym nozem a pecku vydloubnu. Je to esteticke a nekrvave...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MOIRAIN: Dělej to v pytliku nebo pod vodou :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TRISSIE:





    pecky vyšťouchány jídelní hůlkou, ještě by to chtělo vymyslet, jak docílit toho, aby po tom kuchyně nevypadala jak Dexterova učebnice

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tohle si tu odložím

    How To Fillet Every Fish | Method Mastery | Epicurious
    https://www.youtube.com/watch?v=wcueSXGueJs
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOIRAIN: ja sem vypeckovaval pomoci rozebrany propisky, tak ten jakoby vnitrni mensi prumer toho dilu propisky
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MOIRAIN: já mám dobrou zkušenost s použitím plastového brčka
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    TRISSIE: MacGyver style! :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TRISSIE: to nevypadá zle
    teď ještě trik na vypeckování bez příslušného nástroje
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Dostala jsem trochu višní, tak na jeden koláč
    krom klasické jogurtové buchty, poradíte něco, co se dá upéct zítra po práci? (tj. nekynuté)
    PETATA
    PETATA --- ---
    Nemáte prosím někdo osvědčený recept na foccaiu nebo i jakékoliv jiné pečivo z kypřícího prášku?
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ANNIKA: čerstvá zkušenost, vlákna si říct nedaj :)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ETERNITY: Ne ze by to bylo zasyrova uplne nejedle, ale lepsi prohrat predem.
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ADELHAIDA: Jíme. Jako fazolky, nakrájené na tenké plátky kamkoliv, kde chceš něco krupaveho a cesnekoveho - do číny, grilované zeleniny, prilohove zeleniny na pánev a tak. Plus je můžeš je ke konci vaření přihodit ke krémové bramborové polévce a mít něco jako polévku z medvediho česneku...
    Cche to ale sbírat mladé, a když se to propasne, tak jen kousky blíz květu. Poznáš to při lámání (jestli je to vodovate, lupne to a je ulomeno, tak ok, jestli už to má tuhá vlákna a moc se tomu nechce, tak už ne) i u krájení. Jestli by si ta vlákna při delším vaření dala říct, to nevím, moc k tomu není důvod, protože zase znicis skoro veškerou chuť.
    Občas to mají i v hogo fogo restauracich, něco na vyhoncich mladého česneku - a u nás se přebytky hází do komposteru :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam