• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    DOCKINEZ: je to pravděpodobně jídlo z oblasti Maghrebu.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    87HIGHFLYER: Spíš středomořský než ausgerechnet izraelský.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DOCKINEZ: ty jo, já myslel že je to původně izraelský jídlo. To jsem mohl dobře píchnout do vosiho hnizda
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Každej den si dělám snídani na vidličku, ale odbejvat se hemenexem se mi nechce. A tak v 90 procentech případů snídám šakšuku. Na tomhle jídle kromě snadnosti a rychlosti přípravy nejvíc oceňuju variabilitu, díky který se mi na rozdíl od jiných snídaní zatím nepřejedlo. Doporučuju vyzkoušet.

    Fotka hrozná, já vím.

    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    QUIP: upečený, politý máslem a posypaný hnědým cukrem. anebo koláč:
    Old Fashion Southern Sweet Potato Pie: Step by Step recipe #sweetpotatopie #dessert
    https://www.youtube.com/watch?v=jzfu_e_iquQ

    musím se teda vymezit, já je mám ráda jenom bez ničeho.
    MIST
    MIST --- ---
    QUIP: baked sweet potato pudding, je to s kokosem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUIP: jj, ale takové ty malé - mají je třeba v M&S a nebo Dellmartu.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZUZKAOU: to co tam dava na konci, to jsou marshmallows?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUIP: tak klasické zapečené batáty na díkuvzdání jsou sladké.

    Classic Sweet Potato Casserole Recipe
    https://www.youtube.com/watch?v=m0Kly7rKq4Y
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    “Low carb” jakoze bez pridanyho cukru
    Zda to splnuje hc low carb dietu nevim
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja delavam low carb batatovy pyre jako dezert
    Je v tom kakao, kokosove mleko, batata pecena v alobalu, kardamon
    ZCR
    ZCR --- ---
    QUIP: nezkoušel jsem - mně moc nejedou kvůli té škrobovitosti, ale když to tak vidím, tak by možná stál za pokus štrudl :-)
    SADY
    SADY --- ---
    QUIP: hawai bataty? :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    Kdyz se o batatech rika, ze jsou to sladke brambory, tak jsem mel nutkani vyzkouset jejich upravu na sladko. A tak vzniklo cosi jako zemlovka bez zemle a navic s ananasem :)



    Bataty a ananas nakrajeny na kousky, pridal jsem i jeden nakrajeny banan, nechal to zapect takhle nasucho asi 10 - 15 minut a pak to zalil polotucnym tvarohem rozmichanym s vajickem, cukrem, trochou skorice, citronove stavy a dal zapekal.
    Bylo to prekvapive lepsi, nez jsem cekal.

    Mate nekdo vyzkousene nejake recept s bataty na sladko?
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ADELHAIDA: Tenhle. A druhej jsme koupili ve výprodeji v Albertu asi za 800, tak máme i náhradní díly :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PETATA: pasuje tam ten ze čtyřky nebo je to uchycení odlišné?
    PETATA
    PETATA --- ---
    Nemáte prosím někdo navíc nástavec na třená těsta na Boženu MUM 5?

    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ANNIKA: Co že to máš za robota? Po letošní patizonový smršti asi přehodnotím svoje stanovisko vůči tomuhle spotřebiči:-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ONDRAT: Nejvíc se mi na tom líbí, jak říká, že se lidi bojí, že je to kalorický, ale vůbec není. Brambora má zhruba kalorií jako jablko, toho se nikdo nemusí bát! A do toho tam pleská pátou hroudu másla a leje další mísu smetany a zasypává to sýrem :D
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    MOODYCAT: Moje spása je robot. Plátky brambor jsou v něm hned, pak tam dám sekáček, ten naseká cibuli, sýr jen překrojím a za pár vteřin je naskeaný najemno.
    Na cibuli je to vůbec spása, pár kilo guláše už není žádná hrůza :o) Jinak v něm sekám i zeleninu třeba na svíčkovou a všude tam, kde nevadí nepravidelné kousky, i ty brambory třeba na polévku, medvědí česnek, jablka do koláče, oříšky whatever.
    Plastovej "sekáček" mi udělá drobenku, sekací miska tyčáku utře česnek (máme vlastní, jeden stroužek do lisu rvu na čtyřikrát a máme velkou spotřebu) a tak.

    Nejdou v podstatě jen hodně měkké věci stylu rajčat, švestek a spol, se zbytkem si poradí.

    A to je to takovej malej mrzák asi za 1500 kč a už roky jede jak ďas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam