• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    RUTHLESS: jakýkoliv dle ceny, co se mi pozdává, ideálně konkrétni zemi (ES, IT), než směs olejů z EU.
    Zrovna včera jsem v Albertu bral nějaký bio extra virgin španělský pod tou jejich značkou Natures promise, či jak.

    Do studené kuchyně průběžně zkouším různé značky EVOO, co se mi zdá, to beru. Já mám rád takové ty škrabavé v krku, co jdou cítit jako čerstvě zmulčovaná tráva, manželka je naopak nesnáší. Rádi si čas od času kupujeme značku Agia Triada, je to tuším jednodruhová Koroneiky odrůda, ten nám vždy chutnal.


    RUTHLESS: asi tak. Italskou kuchyni úplně běžně na oliváči, na to zarestování masa, nebo cibulku, zeleninu, tam v tom není problém. Krokety nebo bramboráky na tom asi nikdo soudný dělat nebude, to je pak chuťově úplně někde jinde.


    ZCR: rýžový doma máme taky, na asii je to cena/výkon imho topka
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: Tam ten oliváč zahříváš docela málo kvůli česneku a zároveň i vcelku krátce, takže tady je to IMHO OK:-) Jasně, italská kuchyně je na to vcelku stavěná.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    A jak děláte třeba pastu? Alio olio? Nedělám na tom kotlety nebo guláš. Ale jinak… úplně v pohodě za me
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ADELHAIDA: a já ti to plně schvaluju a děkuju, že je víc takových ;)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    PRAASHEK: Nechtěla jsem to tu psát, aby nebyl flame. Ale oliváč na teplou kuchyní mi taky nepřijde vhodnej a používám řepkovej, když chci chuťovou neutralitu (jinak sádlo nebo ghí). Pokud chci, aby jídlo chutnalo olivovým olejem, přileju výraznější olej až po dovaření.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Ad olivový olej; moc to neřeším (ale hlavně to sám nedělám), ale není použití extrapanenského zastudena oliváče na pánvi pičovina? Navíc při tepelném zpracování jsou vhodnější (z hlediska "odolnosti" a následného zdravotního účinku) celkově jiné oleje - mimochodem i třeba toliko zatracovaný řepkový ;)
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    RUTHLESS: Kdyz s i ho udelas doma z masla v akci do 50,- tak to jde.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    To musí silene lézt do peněz, ne? Oproti třeba prave olol
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CMLKA: Taky delam primarne na ghi
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KASUMI: na Jana Masaryka je reckejobchod, ja vzdycky vezmu neco v akci

    jinak varim nejvic na ghi, dycky roztopim dve masla, co koupim v akci
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Kupuju Bio olol z Lidlu, chuťově jemný, nic pikant, což u použití v kuchyni (i) pro batolecí strávníky kvituju.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    RUTHLESS: Albert olivový olej extra panenský 1l za 200,- (je fakt dobrej)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    RUTHLESS: Vozím si z cest na studenou kuchyni, na domácí majonézu a občasné vaření (používám hlavě tuk z živočichů) se mi jeví lepší pomace z Makra. :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUTHLESS: když dojdou zásoby toho, co navozí rodiče z Chorvatska, tak Ondoliva, v akci bývá kolem 250kč/l

    Ondoliva Extra panenský olivový olej | Košík.cz
    https://www.kosik.cz/produkt/ondoliva-extra-panensky-olivovy-olej-1#productDescription
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    driv jsem kupovala v Olympii sitii 0,3.. ale co mi zavreli kram v Radhostsky, tak jsem klesla..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja to asi ani nebudu rikat :DD
    na studenou kuchyni mam nejaky OO z Italie, co jsem si privezla z Toskanska a Tyrolska
    ale na teplou spotrebu mam neco velkyho z makra :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Co kupujete za olivac? Takvoej ten "obyc", kterej davate do teply kuchyne? ja mam par litru z Italie, ktery mam fakt na studeny pokrmy (je to z farmy, kde jsem delal, takze tam mam vlastni etiketu :)), ale hledam neco v dobrem pomeru cena/vykon, co se da dat na panev pripadne je dobrej i na tvoreni ochucenych oleju...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: tuhle brávám dlouhodobě a je moc dobrá. Respektive zatím jsem nenašel žádnou, která by měla stejně dlouhá zrna a dobře se mi vařila.

    Edit: vždy mě pobaví odlišnosti v manuálu na obalu. Cizojazyčný je oproti českému poměrně zásadně rozdílný.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DAWIDOS: Www.dortikovo.cz
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    DAWIDOS: https://www.cukrarstvicp1.cz/ Maj výborný dobroty.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Trošku nevím kam s tím, ale - měl by někdo tip na fakt dobrý home-made dorty na zakázku v Praze? Potřebujeme tchánovi a juniorovi k narozkám a nechce se mi do těch “velkých” výrobců typu Erhart a tak. Moc díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam