• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak v rámci doporučení na vaření je imho lepší chatGPT, než Bing.

    Na dotaz co za fermentované věci můžu přidat do boloňského ragů mi Bing poradil jogurt, kimčchi a neb sojovou omáčku. chatGPT navrhl - kvašenou pastu z rajčat, fermetnovaný česnek, sojovku, fermentované černé fazole a fermentovanou chilli pastu.

    budu tam dávat miso a kvašený česnek.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JOHNNY: 30 za den je pohodinda. tak jako vis co, smrdi i ten air fryer. vis co to zacne divoce hrat a vetrat horko zevnitr, dlouho to trva a smrdi to taky. ale hlavne jako hranolky sou proste smazena vec. lidi se chtej nazrat olejem nacucanejch hranolek... to cekaj, tak bych jim to dal asi. nebo to smazte na negra normalne ve slitinovym hrnci na horaku nekde mimo aby to nesmrdelo uvnitr (pokud ste nakej food truck) tak nekde na strane.
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    DEVIL: Pocet porci odhaduju tak do 30/den.

    Nechteli jsme fritezu kvuli smradu. Sadlo dobry, ale pro veggie people nic moc :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JOHNNY: kolik mas denne zakazniku? kup si dva tyhle maly elektricky double fritaky https://www.walmart.ca/en/ip/hamilton-beach-double-basket-deep-fryer-with-extra-basket-35035c-stainless-steel/6000187104694
    hazej do nich luj nebo sadlo a frituj v nich. zarucis si extra chut a pokrmy smazeny v zivocisnejch tucich sou daleko 'zdravejsi' nez ve vsech rostlinejch olejich..
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    DEVIL: Toho jsem se trochu bal :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JOHNNY: tak do provozu to lol jako. na doma na dve porce trva po 2x prehrabani cca do 6-10 minut podle velikosti. sou to ale zblansirovany a posuseny hranole. ze syrovejch nevim jak dlouho bys fritoval. mam tohle https://www.ninjakitchen.ca/products/ninja-foodi-9-in-1-6.2l-pressure-cooker-air-fryer-with-high-gloss-finish-zidOP301C
    jinak se z toho poseres v provozu asi, na to jak sou hranolky popularni
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    Mate nekdo doma air fryer? Zajima me to ciste na hranolky do mensiho letniho provozu.

    Objem nadoby vs mnozstvi jidla (idealne hranolku) vs rychlost smazeni :)

    Diky
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LADY_MYSKA: uz mam hummus. Je z toho hrasku takovej jalovejsi nez z cizrny, ale da se.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DA_NIELA: dat do mraznicky na priste
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    IRINA: Tenhle mám a je skvělej. Na hnětení je tam ten malej plastovej "větráček" vpředu - na chleba to není, zatím mi utáhl vánočku/bagely/foccaciu, ale kvasový chleba bych do toho nedala - beztak chleby jenom překládám a dlouho nechám kynout v chladu, tak to ani nepotřebuju. Koupila jsem ho hlavně kvůli strouhání, sekání a šlehání. Mixér je skvělej na mouky (oves/jáhly) - lněný semínko namele jak nic :).
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    DA_NIELA: indický dhaal nebo variace na kari
    IRINA
    IRINA --- ---
    ZUZKAOU: hmm, chjo, tak já už nevím, robota klasickýho nechci, protože hlavní funkcí má být krouhání, krájení, sekání a jako teprve podružná funkce umíchání nějakého těsta
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IRINA: jo aha, to bude asi tupá varianta sekáčku - to bych nebrala, zejména pokud to chceš kvůli chlebu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    IRINA: plastovy??
    IRINA
    IRINA --- ---
    ZUZKAOU: v popisu je "plast. hnět. hák"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IRINA: na chleba potřebuješ hnětací hák

    Na té fotce vidím jen šlehací metlu...

    IRINA
    IRINA --- ---
    díky díky, já si myslím na bosch multitalent. trochu mě teda děsí velikost,ale těsto na minichleba by to mohlo utáhnout.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DA_NIELA: krokety - zamíchat do rozmačkanýcb uvařeých brambor, přidat třeba orestovanou cibuli, česnek, petrželku a nastrouhaný sejra. uděat válečky, obalit v torjobalu a usmažit/upéct.

    Karbanátky - přidat opečenou sibuli, česnek, majoránku, vejce a strouhnaku.

    Upéct do řkupava - smíchej olej, cukr, papriku, pepř sůl, sojovou oméčku na hustější marinádu, v tom ten hrách obal a na 180° peč tak 10-15 minut v troubě a nebo horkovzdušné fritéze.

    Favosalata - řecký hrachový "hummus" rozmixovat s trochou vody, spousotu oilivového oleje s čensekem a citronvou šťávou .
    KURE
    KURE --- ---
    DA_NIELA: hummus, Lepenice, hrachovy karbanátky.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Jak se dá využít zbytek uvařeného žlutého hrachu? Měla jsem velký voči, když jsem si ho namáčela na včerejší polívku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam