• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: Je to v pohodě na všechny typy sporáků. Nikdy mi nepřišlo, že by to blbě rozvádělo teplo, ale docela dlouho se čeká, než se to správně rozpálí. Když na tom smažím, dávám o stupeň nižší oheň, než u jinejch hrnců/pánví, a čekám aspoň dvě minuty, než začnu vařit. Je to moje jediný nádobí, který má dojezd i na indukci.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: na sporák v pohodě, jo? mně vždycky štvalo, jak to nerovnoměrně rozvádí teplo, za mě.

    A k ty tescome... Ja vlastne presne velikost techto hrncu mam, jen ty svine nemaj nerez poklicku, ale sklenenou.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: :) rozumim, no já vlastně nemám odpověď, kterou bych chtěl někomu předložit jako radu.
    Mám divnej pocit z tý smaltovaný, ale to vůbec neznamená že to je blbý nádobí... jen poměr cena/výkon
    A to co postla ADELHAIDA, by mě přišlo chytřejší a ekonomičtější.

    Já mám ty nerez tescomy. je to takový bez duše, ale neprůstřelnej nerez....
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ADELHAIDA: Jako pánev, co jde i do trouby často používám ten kastrol.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: Jak jsi říkal, uvnitř modrej, zvenku černej. Ještě se vyrábějí, je to dokonce český, např.: https://www.mall.cz/zapekaci-pekace/belis-bse-smaltovany-ovalny-pekac-sfinx-32x24-cm

    Já mám teda poděděný, strkám to i do myčky a v pohodě. Kdybych o tohle nádobí přišla, koupím si ho znova.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: to je to, na co jsem se ptal. Jestli ta litina, co jsem postoval, mela vubec smysl nebo ne. Je mi sympaticky, ze je to ceska firma na druhou stranu jen tak jim ty prachy dat nechci :-)
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: tescoma home profi kastroly. sendwich dno, zbytek jen nerez vcetne uchytek a puklice.

    a když už litinu, tak třeba https://www.litinove-nadobi.cz/hrnce-a-pekace/litinovy-hrnec-4l-3/
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ZCR: no jak jsem psal, my konzumovali ty hlemýždě zahradní a drželi se exportní míry nad 3cm v průměru a nakonec jsme je vykuchali, takže zbyla jen noha, tam nemá co skřípat (vlastně si říkám, proč jsme to čistili, když jsme je kuchali)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZCR: tak ja znam efekt, ze proste nezerou vubec :-) to bude mozna jak ten pisek.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: tak ja to otocim, nabidl by jsi mi prosim nejakou alterativu, ktera muze jak na sporak tak do trouby prosim? panev je asi jasna, to je v pohode, to bych vzal nejakou nerez, to si dovedu predtavit, ale mas nejakej takovej "pecici hrnec"? ja rad neco takovyho koupim, nemusim mit litinu za trojku, ale as nic takovyho dobryho neznam, neco, co tak dobre vede teplo a da se v tom 6 hodin delat nejaky maso treba :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    JESTEDMAN: písek, to je divný - tu mouku oni normálně sežerou, pak mají místo takových těch klasických černo-zelených hovínek hovínka bílá, a je vyčištěno, hurá do hrnce... u písku nevím, jak by to mělo fungovat, zato si dovedu představit, jak to skřípe mezi zubama :-)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ZCR: děda je čistil v písku, důležitý je udržovat vlhkost, jinak pojdou. Vtipný je, jak jsou rychlí, už samotný sběr může být zábava.
    tuna ten PT recept, už jsem to sem někam dával

    ZCR
    ZCR --- ---
    JESTEDMAN: tak první krok je dát těm nebohým plžům žrát den dva jenom mouku, aby se takříkajíc vyčistili... jinak rozhodně bych to žral jenom velmi dobře tepelně upravné, protože plži jsou obecně rezervoárem všelijakých parazitů.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    POHODAVOLE: šneky nech žít. zkus tatarák ze slimáků))
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    POHODAVOLE: hele já je dělal několikrát, u nás v rodině to bylo tradiční, souhlasím s tím, že je s tím hodně sraní a smrdí to, ale výsledek je dobrej, pokud víš jak na to. U nás se konzumují a exportují hlemýždi zahradní, ale jinde, třeba v Portugalsku jedou ve velkým ty malý pásovky atak. Někde na to mám rodinný recept od jedný portugalský zákaznice a musím teda přiznat, že oni se s tím fakt neserou, ve zkratce to nasbíraj, vyčistěj, hoděj do hrnce s vodou, olejem, česnekem a piripiri, uvařej a sežerou. (to jsem se ptal několikrát a fakt to žerou tak jak to je. My je ještě kuchali - tzn odříznout nohu a zbytek vyhodit. Pak tu je ještě firma na Moravě, která se chovem živí a ti vymysleli šnečí játrovou paštiku a udělali s tím díru do světa)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    POHODAVOLE: nedoporučuju. Je to fakt úplně zbytečný, nudna práce na hodiny a výsledek naprosto nestoji za to. Yt videa jsme viděli taky :)
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: na smaltu neni špatně vůbec nic pochopitelně.
    Jen mám pocit, že stejnej efekt* (inertní povrch) mi dá každej nerez hrnec za 1500,- (nebo plechovej smaltovej pekáč za pár stovek když mluvíme o troubě)
    A nemusim mít premiovou "litinu" za 6k.
    U tý litiny, když už bych za ni chtěl platit premium, bych chtěl ten přírodní povrch a jeho opečovávání.

    *) s tim že nerez se opravdu nedá odprejsknout a do myčky může jít bez jakýhkoliv obav a varování.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zvedavost bude asi silnejsi. Tohle vypada na klasiku:

    Snails | Gathering and Cooking the French Delicacy
    https://www.youtube.com/watch?v=wTnqY5O9IkM&ab_channel=wocomoCOOK


    A tohle je dobry napad dle me :)

    Preparing British garden snails | The F Word
    https://www.youtube.com/watch?v=-ju7_ZORsZw&ab_channel=TheFWord
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: A to je takovej problém vařit na smaltu? To je špatně? Mne takovej obří tezkej hrnec/pánev chybí. Nemám to doma vůbec. Tak nad tím přemýšlím. Pekáč mám klasiku všech klasik “uvnitř modrej smalt, zvenku černá” a skleněný. Ale vlastně nic, co by se dalo dát na plynovej sporák a pak do trouby :-/
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: já jsem u "litiny" vždycky v rozpacích z toh že to nakonec něčim natřou. viz obrázek.
    Protože pokud tím pádem vařím na smaltovym povrchu, proč mam platit za litinu?
    Kvůli akumulaci tepla a rovnoměrnýmu ohřevu? MEh....
    Na sporáku to bude stejný jako nerez s tlustym sendvichovim dnem, v troubě nevěřim že to funguje lépe než libovolnej jinej hrnec/pekáč.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ANABEL_LEE: nj musime je vsechny snist :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam