• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jako moc podle toho člověk neuvaří, ale je to strašně zjímavý a dobře udělaný street food průvodce New Yorkem.


    26 Foods That Have Helped Define New York City
    https://www.youtube.com/watch?v=g39l56_COS4
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    SOFIJKA: nevim jestli ultimátní a nevim jestli to nebyly játra:D, ale kamos je dělal zabalený do anglický slaniny
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SOFIJKA: Nepokazíš nic česnekovým kefírem se šalvějí, třeba.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BRUKEV: Vyhlášená věc z brasileira :-)
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    BRUKEV: na špejli a je to doborta. minule jsem dělala s pepřem, česnekem a zázvorem.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    SOFIJKA: teď mi došlo, že grilovaná srdíčka jsem vlastně nikdy nejedl. Grilujete to na špejli, nebo nějak solo?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    SOFIJKA: jen namočím v oleji a posypu kořením, ale jstli má někdo něco ultimátního, rád také vyzkouším.
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    máte nějaký ultimátní recept na naložení kuřecích srdíček na gril?
    KULA
    KULA --- ---
    ZUZKAOU: přidej bobkový list, nové koření, hovězího vývar a ždibec cukru na sražení acidity. Takže dělám "rajskou" už bilion let.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ONDRAT: Ne. Chci z domácích udělat plechovkovy :-)
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    RUTHLESS: Ty chces delat omacku z plechovkovych rajcat? Z toho ja nerad varim, je to kysely a stoji to dost prace z toho neco vytahnout. V prvni rade bych pracoval s rajcatama v celku, ktery rukama rozmelnis (sekany rajcata jsou jeste kyselejsi). No a bud bych vsadil na na cukr/sul/bobkovy list/ oregano nebo to nalejt na sofritto (cibule/rapikaty celer/mrkev) a dostatecne dlouho probublavat. Kazdymu teda ale doporucuju koupit si v DMku pasirovany rajcata za 30,- ve skle, ktery fungujou skoro stejne dobre jako cerstvy a mas to bez prace.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    RUTHLESS: opecu v hlubsim plechu v troube na pecicm papire, lehce nariznute do krizku. Tekutina vytece na plech, da se slit a nemusi se to hodiny varit.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: Ano, hazanku jsem od tebe viděl. Ptám se na to, jak udělat ty rajčata v konzervě, případně sugo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: nic, kouzlo té omáčky podle Hazanové je v tom že jsou tam jen rajčata, sůl, trocha vvyvařené cibule a spousta másla.

    Best Tomato Sauce Recipe from Marcella Hazan - Easy Red Pasta Sauce
    https://food52.com/recipes/13722-marcella-hazan-s-tomato-sauce-with-onion-butter
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Takže dáváte i vnitrky? Ja si říkal, ze bych je oloupal a zbavil ten vnitřků…

    Cesnek? Bazalka…? Něco k tomu?
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    ZUZKAOU: Ne, nemixuj, protoze to bude od rozmixovanych zrnicek kysely.
    ZCR
    ZCR --- ---
    (jenom takový life hack - nařízlá rajčata k oloupání si vždycky spařím přímo v té vodě, co v ní pak vařím těstoviny)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AXTHEB: tak to pak propasíruj, nebo rozmixuj. Ale slupk = vláknina!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam