• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nejlepší polívka na studený večer - miso s kukuřicí - do 5 minut hotovo, kdo nemá daší, tak použije zeleninový vývar a nebo vodu. Dobré je v tom i trošku mléka/sojového mléka.

    Miso Soup with Corn and Green Onions #misomonday
    https://www.youtube.com/watch?v=548pQDCYEUk
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POHODAVOLE: no, tak vezmi sušené gochukaru, ohřej olej, vysmaž v něm pár jarních cibulek, opraž sezam. A horký olej nalij na sezam a vločky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ZUZKAOU: ty uz prave zena vyhodila. Chybama se clovek uci :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POHODAVOLE: No tak v tom oleji ty čerstvé vysmaž...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ZUZKAOU: ja ten olej prave podelal, jak jsem psal uz vedle ve kvaseni, kdyz jsem ho udelal z cerstvych chilli. Chut je super, ale rad bych docili ty krupavosti. Brzy budu sklizet, tak dalsi olej uz udelam ze susenych. Kazdopadne diky za tip. Orechy jsou super napad a cibulku muzu dat i tu prazenou z pytliku vid?

    Diky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POHODAVOLE: primárně to dělají ty chilli vločky, plus tam patří ten opražený sezam. Dej tam aji cibulku, zázvor a česnek které nejdřív vysmažíš v tom oleji.

    Můžeš do toho přidat libovolné jiné opražené ořechy a semínka, ale jako no - ten základ stačí.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Co byste pls pridali suseneho do chilli oleje, aby byl crunchy? Napada me zatim akorat sezam.

    Diky!
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DOCKINEZ: https://www.facebook.com/reel/3642174422720573 netestovala jsem, jen jsem o to zakopla (jo a vím, že je pozdě)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Rychlá rybí polívka, když je ten pátek:



    A protože jsem byl dopoledne na houbách a úlovek byl dnes nemalý, tak stripsy z hříbků:

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    (Koukám na video a tam ty okurky dokonce restujou. Tak s tím jsem se fakt nedělal.)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: volně jsem se inspiroval tady:

    Okurková omáčka — Kluci v akci — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/1158-okurkova-omacka/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: recept na tu omáčku, bitte :)
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    DOCKINEZ: 100 lidí, 100 chutí
    houska mi u knedlíku vůbec nechybí, já mam rád právě nadýchanej knedlik jak máš ty, nebo to samé u bramborového - a tim slizkým myslím, když je to na hraně a trošku se to rozvařuje atp.

    poslední koment k tomu dochucování - moc to neumím, nějak nemám jako kuřák moc chuť a čuch na tyhle věci - s octem si zablbnu tak u tlačenky nebo čočky. dneska sem ale nedochutil úplně dobře okurkový salát - už sem to nechtěl pak hrotit a přestřelit (to se mi občas povede)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    CHORCHE: Jako plnivo byly tyhle kupovaný knedlíky dobrý, ale ta zcela chybějící textura housek mě vizuálně moc nebaví.

    Ad dochucování/přechucování – normálně by na takovou dobrou omáčku stačila trocha cukru a trocha octa. Máš dobrý suroviny, poměr sladkokyselosti by byl OK, bylo by to dobrý. Ale zkus někdy zachovat ten samej poměr sladkosti a kyselosti, ale narvat tam toho cukru a octa 2x, 3x nebo 4x víc. A pozoruj, co to udělá. Skvěle se tyhle experimenty dělaj třeba na dušeným zelí ke kachně, není potřeba kvůli tomu dělat omáčku.

    Ale jasně, zas všeho moc škodí. Ale zatím se mi to nepovedlo natolik přesr*t, aby to nebylo dobrý. Ale já mám rád výrazný chutě, s nějakou "jemností" se mi nikdo moc nezavděčí.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    DOCKINEZ: tak jestli je to nějakej zbytek po víkendu, tak vypadaj super a nematlal bych se s tím. já na obědy teda moc nechodím, či si nedávám knedle, ale většinou to vypadá o dost hůř. takový nejim vlastně ani doma/domácí a další dny už kynutý knedle nesnášim (takže patky jím hned první den, dokud to není tak slizký :D )

    čemu ještě říkáš brutálně přechutit? poslední dobou mam hodně rád sladkokyselý omáčky - u Inda, u Číňana, stroganov, nebo doma takovej polotovar - houby, papriky zavařené, k tomu rýže a hovězí nudličky
    asi i proto, že pálivé moc nejedu (jalapenos už jsou na mě moc)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    CHORCHE: Knedle kupovaný, co zbyly v chladničce od víkendu. Ale omáčky s masem je hromada, tak nejspíš ještě šišku domácích udělám, to je hned.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    DOCKINEZ: pěkný knedle, ty taky kuchtíš sám, či?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: OK, nakonec jsem z části vývaru a masa udělal skvělou polívku a zbytek vývárku padnul do okurkový omáčky. Dlouho jsem ji neměl, tak to byla správná volba.

    Snažil jsem se ji brutálně přechutit (jo, čumim na Master Chefa a dělám chytrýho) a vyplatilo se to.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ADELHAIDA: jen poznámka na závěr – kdybys měla hodně suchý víno a omáčka vyšla navzdory vší tý kořenovce příliš kyselá, tak není žádná hanba tomu ke konci trochu srazit hrany cukrem :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam