• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    Hele jsme s mužem na Silvestra doma. Asi sami - max 3
    Kámoši. Žádná divočina. A já hrozně rád vařím. A tak mě napadlo, že bych něco uvařil.
    Něco “hogo fogo”. Co se nevaří každej den. Nemám nápad. Ale kuchař jsem dobrej. Když vivím master chefa, dycky si říkám, zme bych šel na balkon :D :D
    Chtěl bych něco,
    Něco co mě bude bavit vařit i jíst :)
    Nápad?
    ORAETLABORA
    ORAETLABORA --- ---
    Letos KONEČNĚ zbyla vánočka! Většinou všechno zmizí do 27.. takže hurá na vánočkový french toasty.. komu ještě taky zbývá, klidně okoralá, doporučuju. Já na fotce udělala cca z poloviny vánočky.. postup: dvě vejce s trochou mléka, trochu třtinového cukru nebo jiného oblíbeného sladidla, skořice a vanilka podle chuti, na omáslovaný pánvi opéct jak chleba ve vajíčku :-)

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Děkuji všem za tipy, přeju veselý konec roku a dobrý a klidný ten příští :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: To jsem teď našla někde na netu a asi to tak dopadne. Potřebuju prostě něco, s čím bude co nejmíň práce. A tyčky se semínky budou taky ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    JAJITA:
    Tak z toho udělej chuťovky. Chystám se na to zítra...jeden plát dej na plech i s papírem, pomatlej třeba kečupem, naskládej nějaký párek nebo klobás, nakrájený na kolečka, na to celé plátky sýra a navrch druhé těsto. Rozkrájej rádýlkem tak, aby v každém čtverci bylo to kolečko párku.
    Jde tam dát cokoliv a jde to i na sladko třeba s nurtelou....nebo štrůdlově....
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    RUTHLESS: Jsem v práci nonstop od Vánoc až do 5.1.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    JAJITA: Wellington
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    JAJITA: Strašně dobry a rychly na přípravu je zapeceny hermelin https://www.thekitchn.com/how-to-make-baked-brie-in-puff-pastry-226326
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Slanej štrůdl, nebo quiche či švýcarský sýrový koláč.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JAJITA: slané tyčinky s kmínem a sezamem nebo sýrem
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: A dá se to zmrazit....
    PETATA
    PETATA --- ---
    JAJITA: slané šneky na 100 způsobů..,
    tyčinky se sýrem, kmínem, solí, paprikou (stačí nařezat na tlm papíře)
    Koláč s balkánským sýrem
    Slané taštičky (např fazolová náplň)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAJITA: slane sneky jen se syrem, protlakem a korenim a schovat je na horsi casy :-)
    A neboj, ono to testo vydrzi i par tydnu dyl :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Prosím vás, mám v lednici 2 listová těsta na peč. papíře, DMT 7.1.24, impulsivní nákup
    :-/
    Co s nimi? Sladké ne, slané mi už chybí inspirace. Navíc jsem v práci nonstop od Vánoc až do 5.1. Díky předem za nějaký tip ;-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Filé. Filé je kámoš.

    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    FERRYH: Globus a kupodivu s červeným vínem z Kauflandu
    stočená do šneka, sepnutá špejlí do kříže a dělaná na Acosta grilu ;), nebo v horkovzdušné fritéze
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: nasel jsem fotku a je to evidentne testo, sunka, spenat, houby, maso. Ja ho udelam hodne docela a on se da dobre rozprostrit na tu sunku a udela jednolitou vrstvu celkem. Takze tu houby na to jdou v lidu nasledne nandat :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: A ten spenat je jaka vrstva? Mezi testem a houbama?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Nedavam tam ty palacinky, přijde mi to úplně zbytečný. Ale dávám i vrstvu spenatu. Houby fakt hodně dlouho pec, musí být suché. A hodně rozsekane.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZCR: tak to bez debaty :-)
    výhodou mého receptu je, že je úplně jedno, jakou konzistenci výpek má - všechno se vsákne :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam