• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    KASUMI: já jsem teď dělal svíčkovou wellington :D :D :D
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KASUMI: Sneky z listoveho testa!! strasne snadne a chutne!!
    proste co dum dal...a zbylo :O))
    nejsnadnejsi je asi rozvalet na 0.5cm plat a na ten nalozit co se da a doma najde... jak na pizzu, i s tim protlakem nebo kecupem jako podkladem...
    sem-tam platek syra nebo nejakej rozdrolit ci nastrouhat - zbytky masa? - treba kousek kurete? sup tam s tim ... zelenina? hrasek v konzerve? sup tam s tim... pekne to posypat bylinkama ...
    no proste jak pejsek a kocicka ...jen fakt ale hlidat at to neni zas MOC prepiskle... spis mene nez vice... bylinky + ten protlak ci kecup to je dulezite! take to nemusi byt pravidelne rozsypane na celej plat, ba naopak! nepravidelnost pak po rozrezani na sneky zpusobi, ze kazdej snek ma v sobe trosku jinou napln a teda i chut... :O))
    pak to sroluj do takove rolady a roladu rozrezej na cca 1-1.5cm tluste sneky ... ty nacpi na plech (bacha - nech mezery mezi nima - testo se nafoukne!) a sup s tim do trouby ... nastavuje se tusim na predehratou cca 180 C ... kratce se to pece at je listove testo zlatave barvy a pekne nafoukle...

    je to snadne a hrave!! a vysledky jsou uzasne! pokud tam teda nenacpes celou lednici :O)) neprehanet! - a spis jen dva tri platky neceho, nez cele vrstvy! ... :O))

    ja vetsinou delam dva plechy a kazdej trosku jinej obsah... a kdyz to je jeste nepravidelne rozvrstvene na platu testa, tak pak skoro kazdej snek je original a jinej :O) jo a VYDRZET!! studene je to lepsi... kdyz si myslis ze nevydrzis, tak si dav tri nandej do mrazaku a rychle zchlad :O))
    ono to totiz pri peceni voni tak uzasne, ze je skoro nemozne vydrzet do vystydnuti sneku... :O))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KASUMI: Ted s eto tady desne resilo par prispevku zpet
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Mam tu plat listoveho testa na spotrebovani
    Nikdy jsem nic takoveho nedelala, chci udelat nejakou chutovku slanou
    Co s tim? Potrit sugem, posypat syrem, zatocit a zapect? Nebo existuje nejaka lepsi vyfikundace? Sunku nemam, najdu mozna nejakou zeleninu..spenat jsem ted spotrebovala na vajicka
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: nakonec jsem tam ten spenat nedala, bala jsem se, ze by to bylo moc mokry
    ORAETLABORA
    ORAETLABORA --- ---
    MEANKITTY11: omg!! to zni hodne dobre, tak priste o vec vic co musi zbyt, tradicne delam pro kamarady (a do vosich hnizd) svuj
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nevyhoda malomesta je mensi dostupnost uzenarskeho zbozi.
    Nicmene se nam rozrusta nabidla italskeho zbozi, diky cemuz jsem poprve zakoupil guanciale.
    No co si budeme povidat, dobre to je, pancetta respektive domaci bucek/slanina ma konecne vhodnou nahradu.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    když tu vidím ty french toasty, kamarád nedávno dělal ty jeho - vajíčka, extra žloutky, trochu mlíka a tohle:

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GUMIDEK30: tatarak? Steaky?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GUMIDEK30: Dobrá zvěřina a k ní třeba pečené bramborové pusinky.
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    Hele jsme s mužem na Silvestra doma. Asi sami - max 3
    Kámoši. Žádná divočina. A já hrozně rád vařím. A tak mě napadlo, že bych něco uvařil.
    Něco “hogo fogo”. Co se nevaří každej den. Nemám nápad. Ale kuchař jsem dobrej. Když vivím master chefa, dycky si říkám, zme bych šel na balkon :D :D
    Chtěl bych něco,
    Něco co mě bude bavit vařit i jíst :)
    Nápad?
    ORAETLABORA
    ORAETLABORA --- ---
    Letos KONEČNĚ zbyla vánočka! Většinou všechno zmizí do 27.. takže hurá na vánočkový french toasty.. komu ještě taky zbývá, klidně okoralá, doporučuju. Já na fotce udělala cca z poloviny vánočky.. postup: dvě vejce s trochou mléka, trochu třtinového cukru nebo jiného oblíbeného sladidla, skořice a vanilka podle chuti, na omáslovaný pánvi opéct jak chleba ve vajíčku :-)

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Děkuji všem za tipy, přeju veselý konec roku a dobrý a klidný ten příští :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: To jsem teď našla někde na netu a asi to tak dopadne. Potřebuju prostě něco, s čím bude co nejmíň práce. A tyčky se semínky budou taky ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    JAJITA:
    Tak z toho udělej chuťovky. Chystám se na to zítra...jeden plát dej na plech i s papírem, pomatlej třeba kečupem, naskládej nějaký párek nebo klobás, nakrájený na kolečka, na to celé plátky sýra a navrch druhé těsto. Rozkrájej rádýlkem tak, aby v každém čtverci bylo to kolečko párku.
    Jde tam dát cokoliv a jde to i na sladko třeba s nurtelou....nebo štrůdlově....
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    RUTHLESS: Jsem v práci nonstop od Vánoc až do 5.1.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    JAJITA: Wellington
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    JAJITA: Strašně dobry a rychly na přípravu je zapeceny hermelin https://www.thekitchn.com/how-to-make-baked-brie-in-puff-pastry-226326
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Slanej štrůdl, nebo quiche či švýcarský sýrový koláč.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JAJITA: slané tyčinky s kmínem a sezamem nebo sýrem
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: A dá se to zmrazit....
    PETATA
    PETATA --- ---
    JAJITA: slané šneky na 100 způsobů..,
    tyčinky se sýrem, kmínem, solí, paprikou (stačí nařezat na tlm papíře)
    Koláč s balkánským sýrem
    Slané taštičky (např fazolová náplň)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAJITA: slane sneky jen se syrem, protlakem a korenim a schovat je na horsi casy :-)
    A neboj, ono to testo vydrzi i par tydnu dyl :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam