• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: kolik je do toho receptu potřeba toho prášku do pečiva?
    KURE
    KURE --- ---
    ZUZKAOU: děkuji uctivě. Je to úplně blbuvzdorny, rychlý a umaže se jedna mísa. A je to moc dobrý.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tomuhle by snad nemělo vadit, když to udělám ve formě muffinů že?
    Kvůli lepší přepravě teď dělám pořád muffiny a u něčeho se mi tak úplně nevyplatilo těsto na plech fláknout do košíčků...
    nemá někdo zkušenost? popřípadě tip, na co nejvíc tvarohové muffiny nebo na dobré recepty na muffiny obecně?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KURE: tvarožník?

    na kulatou koláčovu formu 25 cm

    150 g krupičky
    150 g másla
    150 g cukru
    500 g tvarohu
    4 vejce


    V míse smícháme tvaroh s dětskou krupičkou, promísenou s práškem do pečiva, podle chuti přidáme rozinky a vmícháme. Vejce pořádně ušleháme s máslem a cukrem, lehce vmícháme tvarohové těsto a dáme do dobře vymazaného a vysypaného pekáče.
    Pečeme asi 30 minut při 180ºC v mírně předtopené troubě.

    dovnitř můžou přijít rozinky, borůvky, ořechy, čokoláda, bobule a nebo jiné ovoce.
    KURE
    KURE --- ---
    Poraďte prosím nějaký jednoduchý recept na tvarohovou buchtu/ koláč.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Hlasuji pro okurkovou <3

    Okurková omáčka nejen pro okurkovou sezónu
    https://www.kucharkaprodceru.cz/okurkova-omacka-recept/
    SAL
    SAL --- ---
    DOCKINEZ: vyřešili jsme horkovzdušnou fritézou a olejovým sprejem. Není jako z oleje, ale aspoň z něj nekape a nesmrdí celý byt. Dřívější varianta byla normální friťák, v tom to narozdíl od pánve taky nevyteklo.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ted tedy jeste vymyslet nejakou omacku, kam je narvu
    Dekuji
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ: ano, jsou neotevrene
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Neotevřený? Ty budou úplně v pohodě.

    Ale provařením v omáčce nebo polévce nic nezkazíš.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    v lednici jsem nasla dve smetany na slehani a spotreba je uvedena na 2.4, pouzit a nebo se s nimi radeji rozloucit?
    ZCR
    ZCR --- ---
    DOCKINEZ: já se evolučně adaptoval a to vyteklé mírně připálené mám z celého smažáku nejradši
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BRUKEV: To už mě taky napadlo :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DOCKINEZ: problém je bud v technologickém postupu, nebo v surovinách. Každopádně bych si zkusil dát osm piv a smažit ve dvě ráno, to by mohlo pomoci :D
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    DOCKINEZ: dělám goudu, na hodně vysoké vrstvě másla a nevyteče ;) eidam záleží…30 ti asi vyteče více než 40,..mně zas vždycky vytečou olomoucké :(
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ: mi pomohlo kupovat mrazeny syr uz obaleny v lidlu. Jednou za rok dva si dam tenhle a mam klid
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TRISSIE: Dneska hodně, jindy méně. Všechno jedno.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOCKINEZ: tak nic :-(
    ještě nevidím experimenty s výškou vrstvy oleje?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TRISSIE: Nejsem věrný jedné značce. Beru, co je kde zrovna v akci. Třicítku, čtyřicítku, jindy goudu... vše marno.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOCKINEZ: zkusit eidam jiné značky / tučnosti nebo goudu?
    jestli třeba problém není konkrétně v téhle značce?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    o jsem se zas nasral. Chtěl jsem udělat obalovanej sýr a ta kurva zase vytekla. Máte nějakej fígl, jak tomu zabránit?

    Vyzkoušeno a nefunkční:

    - mražení po obalení před smažením
    - dvojitý trojobal (no, to funguje částečně, ale furt to vytejká)
    - polohrubá mouka smíchaná se strouhankou (doporučoval šéfkuchař Lokálu zde)
    - experimenty s teplotou - je fuk, zda to dělám zprudka, pomalu nebo na střední oheň, stejně to vyteče

    Jedinej zatím funkční způsob: vysrat se na to a buď místo posranýho eidamu obalit filé nebo hermelín, nebo si na něj zajít do hospody.

    Sere mě to, protože dřív mi smažák jako banální jídlo nedělal žádnej problém ani po 8 pivečkách ve dvě ráno, zato teď to vyteče úplně vždycky.

    Díky za tipy :D
    ZCR
    ZCR --- ---
    VSICHNIMAME, RUTHLESS: sry, asi terminologické nedopatření - oproti frankfurtské je tam ale fakt navíc 'jenom' to zelí, jinak všechno sedí. Každopádně se povedla.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZCR: To mi spis zní jako zelnacka s párkem :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam