• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    – UFO –

    Nejde ani o to zjistit, jestli ufo je, nebo neni. Všichni víme, že je nesmysl, že bychom byli ve vesmíru sami. Spíše jde o to se zajímat, o co jim jde, o co jde nám a o co jde tajným organizacím, potažmo vládám. Jsme připraveni přijmout fakt, že tu už sakra dlouho nejsme sami? Již velice brzy ano... Popojďme i konspirovat.
    UFO the secret evidence - we are not alone - DokumenT
    Anomaly
    Poslední Udalosti Na Zemi - konec sveta podle Bible CZ titulky
    Věřte nevěřte - pravdivé příběhy pouze
    Secret Space - Alien Invasion CZ titulky
    Stephen Hawking - Into The Universe | Aliens | Time Travel
    Facebook Aliens - video
    rozbalit záhlaví
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Ale pokud nemůžeš dokázat, že vznik života na Zemi je vyloučený, tak jsou možné obě varianty a obě mají společnou nutnost spontánního vzniku života. Jen ta moje je jednodušší. Jestliže ti ovšem ta cesta kosmem jako žádná komplikace nepřipadá, tak asi fakt nemá smysl dál pokračovat...
    HYENA
    HYENA --- ---
    Ale já se o to přece ani nesnažím. Nepodsouvej mi pořád svoje předsudky.
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Podívej, asi desetkrát jsi mi předhazoval, že něco nemůžu dokázat. Ty snad můžeš dokázat, že život na Zemi vzniknout nemohl?
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Ne, tvrdím, že nevíš, ani netušíš kde vzniknul. Předpokládat, že vzniknul tady je stejně naivní jako předpokládat, že slunce je středem vesmíru.
    To, co jsem tvrdil můžu na rozdíl od tebe dokázat. Mě nezajímá, kde vzniknul. Tvrdím, že se nerozšiřuje zjevením.
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Tohle zní, jako kdybys byl schopen dokázat, že život na Zemi vzniknout nemohl. Tohle tady tvrdíš? :)
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Vím, že ty podmínky někde byly, protože život existuje. Jsem schopen dokázat, že planety si mezi sebou celkem pravidelně vyměňují hmotu. K tomu ses sám nikdy ani nepřiblížil. Končím, už mě nebavíš...
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Ne, já můžu dokázat, že k výměně toho materiálu dochází. To je ten rozdíl.
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: A ty snad můžeš dokázat, že ty vhodné podmínky byly jinde? Fakt je tak těžký pochopit, že v tomhle si jsou obě varianty rovny, jen u té tvojí je tam to cestování navíc?
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Podívej, jestli si pleteš podmínky, které si myslíš, že je potřeba pro vznik života a podmínky, které jsou potřeba pro vznik života, nebudu se s tebou o tom bavit. Nemůžeš to dokázat... chápeš? :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: HYENA: Vhodné podmínky tu byly jenom chvíli??? A co bys jako chtěl definovat? Těch pár základních podmínek, které jsou imho pro vznik života nutné, jsem tu vyjmenoval. Jestli tě napadá ještě nějaká jiná, která na Zemi nebyla, ale společně s těmi již uvedenými byla splněna někde jinde (a můžeš to dokázat), tak prosím. Do té doby nemůžeme dokázat nikdo nic. Až na to, že u tebe je tam to cestování kosmem a nutnost odolat ohromným silám a teplotám při startu a dopadu navíc. Pokud v tom nespatřuješ žádnou komplikaci, tak to je potom těžký... :)
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Chápej - tvrdíš, že tvoje podmínky jsou jednodušší, než moje, přitom ani nejsi schopnen je definovat.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Ale tyhle naše aktuální podmínky jsou tu jenom chvíli a nikde není důkaz, že jsou vhodným prostředím pro vznik života. Nemůžeš ani nijak dokázat, že tu byly podmínky vhodné pro vznik života. Já můžu dokázat, že si planety mezi sebou vyměňují hmotu. Až dokážeš alespoň popsat svoje vstupní podmíny, můžeš mluvit o zjednodušení, teď se totiž nachází pouze v teoretické rovině.
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: To nemohu. Ale voda, sluneční záření, rozumná teplota a pestré chemické složení jsou dobré předpoklady. Nenapadá mě, proč by to někde jinde mělo být výrazně lepší.
    Navíc ani ty nemůžeš dokázat, že podmínky pro vznik života byly někde jinde. V tomhle jsou si obě varianty rovny, jen to b) je komplikovanější...
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Právě že to, že tu ty podmínky pro vznik života byly neůžeš nijak dokázat...
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    UFOs invade England - Spacing Out! Episode 61 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=45d-vIuH9FY
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Fajn, takže na tom, že život může vznikat spontánně, jsme se shodli. Pokud může, tak za příznivých podmínek také pravděpodobně vzniká, přičemž takové podmínky tu podle všeho v minulosti byly.
    Varianta a: Život vznikl na Zemi a je tady
    Varianta b: Život vznikl někde jinde, došlo k impaktu, cestování vesmírem, dopadu na Zemi a je tady.
    Varianta b) ti sice může připadat pravděpodobnější, ale rozhodně to není ta, pro kterou hovoří Occamova břitva.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Samozřejmě že vzniknout musel sám, ale věřím spíš hypotéze panspermie, přijde mi prostě jednodušší utrhnout a hodit šutr...
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Jako co? Že život vzniká spontánně? Někdy asi spontánně vzniknout musel, pokud tedy nevěříš v Boha.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: A to právě nemůžeš dokázat...
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Moc nechápu co máš pořád s tím "vytvářením" popř. "výrobou" života. Život spontánně vzniká tam, kde k tomu má vhodné podmínky. Pokud si myslíš něco jiného, tak nechápu, proč se ptáš na víru ty mě. Ten spontánní vznik je nutná podmínka. Cestování vesmírem je sice další možnost, ale nikoli nutná a celou věc to jen činí složitější.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam