• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    SVANC
    SVANC --- ---
    HONZAK89: Co je také dost úsměvné, že na fotce s menším přiblížením je "objekt" totálně rozblitý:



    ...ale když se to víc zvětší a "objekt" příblíží, najednou má krásně ostré kontury a dokonce je na něm i vidět neméně ostré černé kolečko. Astronomickou fotografií jsem se dost zabýval a vždy to bylo naopak :).
    SVANC
    SVANC --- ---
    HONZAK89: Lidí vybavených kvalitními dalekohledy a pravidelně pozorujících Slunce jsou na celém světě tisíce.
    Satelit SOHO snímá Slunce v režimu 24/7 v několika vlnových délkách a vše je přístupno vědecké veřejnosti.
    Ale když přijde na ufony, argumentuje se zoufalou fotkou z mobilu nasazeného na něčem evidentně dost bídném.
    I takhle vypadají fotky českých amatérů, konkrétně tyhle jsou z 9.9.2018:


    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Více jak 7 astronomických observatoří uzavřeno po pozorování UFO u Slunce | Sueneé Universe
    https://www.suenee.cz/vice-jak-7-astronomickych-observatori-uzavreno-po-pozorovani-ufo/
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    no tady je zas nablito :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    SVANC: O uhlí se s tebou bavit nehodlám. Já komentoval celý tvůj krajně iracionální přístup - přispívat do klubu, který, jak píšeš, považuješ za kravinu. To je jako chodit do klubu o zahradkaření a vytrvale tam tvrdit, že je to zbytečný, že existujou supermarkety. A děláš to vytrvale. To mi nepřipadá zdravé. Nebo si tím něco kompenzuješ? Asi.
    CROME
    CROME --- ---
    OMG tohle uz je fakt naprostej bizar
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: To po tobě ani nechci. Ale původně byla řeč o stáří uhlí v řádu tisíců let, pak o Puma Punku. V obou těchto případech je tato metoda více než dostatečná.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Teď ještě zbývá pochopit, že i omezená přesnost uhlíkové metody zcela postačuje na vyvrácení některých nesmyslů, které tu zazněly.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: "a ja nepsala ze bylo kdykoliv pokladano za neplatne"
    versus
    "pro me uhlikova metoda nebyla nikdy nevyvratielna. vyvracena byla uz mnohokrat"
    To je potom těžké...
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Nikdo tady netvrdí, že uhlíkovou metodou můžeš zjistit stáří např. tisíc let plus mínus rok. Že tato metoda má své meze a poskytuje výsledky v určitém pásmu, je jedna věc. Tvrzení, že tato metoda byla vyvrácena, nebo že ji nějací vědci pokládají za neplatnou, je něco zcela jiného.

    A pokud jde o Puma Punku, tak přesnost uhlíkové metody s bohatou rezervou umožňuje označit tvrzení o stáří staveb 14 tisíc let (prve jsem chybně napsal 28 tisíc) za nesmysl.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Fakt je tak těžké pochopit, že když mluvíš o vědcích, kteří uhlíkové datování neuznávají, a já reaguji otázkou "Kdo?", je na tobě, abys své tvrzení podložila?
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: To není odpověď.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Co prosím? Že uhlikova metoda byla vyvracena uz mnohokrat? Kým? Pořadem Ancient Aliens? :D
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Uhlíková metoda. A nevím o tom, že by ve vědeckém světě byly v tomto ohledu nějaké zvláštní rozpory.
    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: Co by se mělo stát? Stará civilizace postavila úžasné stavby, to je celé.

    ZUULLUU: Já věřím vědeckým metodám datování, jejichž spolehlivost byla prokázána nespočetněkrát. Tzn. Puma Punku je cca ze 6. století našeho letopočtu.
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: Takže co se tam vlastně stalo?
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: I kdyby (a to je fakt nesmysl) měl pravdu ten německý historik, který pouze na základě orientace staveb určil stáří na 28000 let, tak je to z hlediska nadmořské výšky strašně, ale opravdu strašně málo.
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: Jak píšu (není to jedna událost) jsou vrstevnice uhlí mnohem starší... potopa a změny tu mohli být vícekrát (už v době kdy ještě tu clovek ani nebyl)
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZUULLUU: A přesně se ptám jaký je čas rozpadu radioaktivního uhliku - tedy max čas detekce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam