• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    JAZZZ: hezký překlep - oslární panel :D pro piráty jak dělaný
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HARVIE: ale piratskou vlajku a oslarni panel na strese tam doufam budes mit?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAZZZ: me laka spis hauzbot v nektery ze svetovejch delt :-D
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HARVIE: kapitán prvního pražského solárního přívozu, to zní dobře. ještě kandiduj za piráty a bude to dokonalé :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAZZZ: ABDULAH: No v zásadě chceš motor co má 4kW, na silnější už potřebuješ papíry. (i když ty si teď stejně dělám)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: co panel to motor až jich tam bude 50 tak to bude ok ;-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    HARVIE: však solární přívoz se tu už řešil. ale s tímhle motorem bych se teda na nějakou tu river neodvážil.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Hele chaosi a co se vysrat na kola a postavit solární vor? Tim dojedeš z prahy k moři bez problémů :-D

    Free shipping electric outboard motor ET18 boats motor for fresh water lake river-in Rowing Boats from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...oard-motor-ET18-boats-motor-for-fresh-water-lake-river/32641017062.html

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Docela vtipna technologie je tohle
    Lithium-ion capacitor - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_capacitor

    A tohle uz jsem postoval?
    Lithium–air battery - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium%E2%80%93air_battery
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ABDULAH: tezko rict... asi to ma nejakej hacek... mozna zivotnost... ale udelat s tim testy by bylo podle me zajimavy... ja kdysi zkousel nakej navod z netu, kterej zacinal tak, ze pripalis v troube chleba do cerna, ale vysledkem byly jen nevodivý saze, takže jsem experimenty zrušil. pouziti aktivniho uhli by mohlo bejt funkcnejsi.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HARVIE: proc to nedelaji ve velkym za par buck? Kdyz je to tak jednoduchy?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XCHAOS: Nekecej a radsi zacni vyrabet kondy :-D

    Tic-Tac supercapacitor - 800F from the kitchen
    https://www.youtube.com/watch?v=gTt_YBzJ_Dk


    Easy DIY Graphene SuperCapacitors
    https://www.youtube.com/watch?v=Ar3C5JgzhgE
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: psal jsi,ze popojizdis do jednoho kilometru,na coz jsem reagoval,ze je uplne zbytecny na to mit solarni kolo,to je vzdalenost,bezne na kolo,ci pesky. Nemluve o nutnosti parkovat na slunci, atd. Srovnavat pohyb na takovou vzdalenost s autem je nesmysl.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: počkej, trochu jinak. dopravní prostředek má práci šetřit, ne přidělávat. takže na té ulici stojí přes den tak jako tak, buď na "základně", nebo před klientem, ke kterému jedu.

    celkový počet km není zas až tak velký... a půlhodina jízdy je asi 10 km. V současnosti mám 250W, ale ten mi bez šlapání nevytáhne do kopce. 500W motor by už měl..
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: po městě bych řekl že cokoliv krom velkých plášťů je zbytečné :-d
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: ehm,moc nechapu tvoji matematiku,budes cely den dobijet kolo aby si mohl jet 30 minut? Kolik planujes, ze te tento vykon bude stat? Jinak na jezdeni do je jednoho kilometru je naprosto zbytecne utracet za takove zarizeni
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tak salapej :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: spíš se ptej, co může člověk. dle wiki, celodenní průměrný výkon lze udržet jen 75W... zase průměrná cesta je kratší, sportovec po kratší dobu (třeba hodinu) dodá 300W, takže 250W motor je sakra znát.. já plánuju upgrade na 500W motor.

    zase, celodenní dobíjení ti v pohodě dodá elektřinu na půlhodinový provoz 500W motoru (moje popojížďky po Břevnově jsou ale většinou do jednoho kilometru a trvají minuty.. na kole tam můžu být rychleji, než bych odparkoval a zaparkoval)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: váha rámu a konstrukce je zanedbatelná. Takže pokud nejlehčí kolo bude mít 20 se vším všudy a velký 30 tak vůči 80 kilo cloveku je to minimum rozdíl. Tak ti nevím co těch 60w vlastně zmuze.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: jako pro začátek chci svoje příští solární kolo postavit fakt "nejlehčí možné" - takže asi zůstanu u 60W, takže by mi tohle stačilo a nevadilo by mi, že to nemá budík.

    (mj. bych chtěl mít na tom "ultralehkém" solárním kole jen asi 1.5 kg 24V modelářskou LiPolku - takovou, jakou mají kolegové na 48V kolech dvě... takže doplnit to lehkým solárním regulátorem by se celkem hodilo)

    (a skutečně bych to třeba mohl zabudovat i do toho nákladního kola a nechat si 30A MPPT jednotku pro to dálkový, který bude mít střechu...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam