• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: vcera 14:55 se koukni - jen ti pisu ze polohovatelne sedadlo ma kde co - i moje sunka z cyklovrakoviste ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Já teď procházím videa, co jsem namluvil po cestě a zjišťuju, že komunikovat méně je někdy víc... počítám, že dlouhý příspěvky co sem píšu stejně nikdo nečte...
    KEJML
    KEJML --- ---
    XCHAOS: Ach tak... To jsem na závodě solárních kol bral jako samozřejmost
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: už nevíš, ale víš, že to tvrdím já? :-)

    Já teď procházím videa, co jsem namluvil po cestě a zjišťuju, že komunikovat méně je někdy víc... počítám, že dlouhý příspěvky co sem píšu stejně nikdo nečte...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEJML: že musím šlapat? :-) teda myslím doopravdy, nejen placebo šlapat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Suntrip 2018 Race Departure, as seen from our Tandem Row Trike
    http://www.youtube.com/watch?v=pvQny7iZO3U

    Justin už zpracovává videa...
    KEJML
    KEJML --- ---
    XCHAOS: V čem spočívá to nepohodlí, když se snažíš jet za 7 Wh/km?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    heled uz nevim neco o nejakym nastaveni u toho co oni vyrabeji ... ty toho nakecas ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: co zas tvrdím??
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DEREK_CUSTER: dyť já píšu za jízdy, co jinýho má člověk na tý dálnici celej den dělat :-) teda teď píšu z hotelu.

    Je to blbý, vypadá to, že víc jak cca 1350 Wh za den moje panely v srpnu nedaj ani za ideálních podmínek (pokud teda odpolední teploty 40°C jsou ideální podmínky). S tím se dá ujet 200 km, když se dostanu pod 7 Wh/km.. což není zas tak snadný. Protože při rozumně pohodlným režimu jízdy s průměrným větrem apod. mám tendenci být někde kolem 8 Wh/km.

    Jedna z věcí o který se teď snažím, je teď po návratu do civilizace (což je relativní pojem: zrovna dnes jsem projížděl 150 km sice po dálnici, ale v podstatě úplnou pustinou) zredukovat zásoby, co s sebou vezu (voda, jídlo).
    DEREK_CUSTER
    DEREK_CUSTER --- ---
    XCHAOS: chaos mene psat, vice slapat :D ..vlak neceka!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: abych nezapomnel ... chci to vsechno mechanicky bez elektroniky ... pokud se podela rekuperace - pritahnu lanko a budu brzdit brzdama ... pokud se podela zadni brzda - muzu brzdit rekuperaci a prednima ... spony kolem profilu jen pricycene na profil sroubama na strih bude taky vyhoda - jeste tam zalisovat ocelovy futra ...

    Napravy budou pridelany na vrch a spodek toho profilu - ty spony kolem profilu ... pekne ze stran - jeden kus s futrama na cepy v silentbloku ... predni naprava bude mit cepy kryty jako u auta atd ... :-D

    Treba se xchaoss chytne za prdel a na neco na pristi konztrukci nahodou prijde jako novinku ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: boze polohovatelny sedlo mam o 10cm na kazdou dranu primo na sedle - i naklon ... a trubku si umi vytahnout kazdej ... naopak cim mene nastavitelnejch kravin - tim lepsi pevnost ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: třeba v tomhle případě by ti mohlo pomoc vyzkoušet si různé polohy sedadla na mém podvozku, kde je to polohovatelné.

    Vzpřímenější posed se taky používá, ale s trochu jiným typem sedačky. Viz Justin nebo Coural.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: docela by me to zajimalo ... kdyby to jeste umelo spocitat hmotnost podle materialu bylo by to super :-)))

    Rad bych aby se to veslo do 60Kg kompletne hihi
    baterky do ramu
    lichobeznikove zadni napravy
    predni naprava odpruzena jako v aute - zadna posrana vidlice
    strecha odpruzena a na ni solary - zkusil bych ty nejlepsi co jsou na trhu
    A za sedackou prostor na veci ...

    Maximalne 10 der do nozneho profilu po cele delce ... a halt se profily nechaji dlejt nebo treba najdu neco co se prodava a to pouzit ... zadnej svar - vse sroubove spoje ... Hlavne jen prichycene objimky na stredovej profil ... KOla klasika 2" nejaky velky - i kdyz to je paradox na jiny teren se budou hodit mensi ...

    A ano abych nezapomnel rekuperacni brzdeni stylem dvojspojky ... cili motor bude mit volnobezku - po zmacknuti brzdy - zadni se pripoji spojka na motor a ten bude rekuperacne brzdit - jaksi bude menit podle zmacknuti cca do dvou tretin silu brzdeni ... pokud zmacknu vic - zacnou se uzavirat brzdy mechanicke ... Cili pokud nebude motor stacit - pomuzu mu :-)))

    predni brzdy necham bez rekuperace - natvrdo ...

    Par takovejch bezvyznamnejch picovin nepotrebnych ... no a jeste bych chtel zkusit dozadu dat napinaci plachtu - co bych mohl zepredu pripadne jednoduse roztahnout aby te to v pripade vetru dozad vice tlacilo :-)))) :-DDD
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: tady dost trolluješ, protože sám víš, že pokud jde o vše kolem elektrokol a fotovoltaiky, tak se vzdělávám už 5 let a část informací mám i od tebe.

    Spíš jde o to, že nechci podle tebe dělat úplně všechno, např. trvám na rekuperačním brždění, a potom dále některé tvoje teorie trochu ověřuju z nezávislých zdrojů.

    Bohužel spousta lidí kolem mě razí přístup "buď to uděláš podle mě, nebo je to špatně".
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: tak uvidime az dodelam vsechny ty veci ... treba hodim ram kola :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: jak snadno se v tom pracuje? Nemam cas na uceni ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: jj jen kdyby mel zajem neco pro sebe doma udelat :-D
    proto potrebuju vyhrat :-))) uz mam i nakresy naprav atd ... staci jen nechat vyrobit ... kdyz bude peniz - bude kolo a je mi jedno jestli bude stat 200 000. Zkusim to udelat tak jak chaoss tvrdi ze to nejde :-D

    XCHAOS: tady mas odkaz na ty hnusny vypocty - https://e-konstrukter.cz/technicke-vypocty
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tech 5 metru je tam naschval ... na 2,5metru to vychazi skoro 10x mensi pruhyb ... coz uz je pekny ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam