• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: muzes poslat jeden dukaz ze opravdu plne funguje neco co jsi predstavil svetu? v normalnim nasazeni ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Těžká váha: Boeing postavil multikoptéru, co unese čtvrt tuny | 100+1 zahraniční zajímavost
    https://www.stoplusjednicka.cz/tezka-vaha-boeing-postavil-multikopteru-co-unese-ctvrt-tuny
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: co bych dělal s nobelovkou... ostatně, většinu mých nápadů za ta léta v pohodě realizoval někdo jiný, kdo neztrácel čas vedením flamewars s internetovými trolly a nebyl líný to doopravdy realizovat. v jistém smyslu si stačí počkat: vše, co může být vymyšleno, nakonec někdo vymyslí.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: az vyresis jakoukoliv svoji predstavu s minimalnima narokama na energii atd budes mit v klidu nobelovku ... a verim tomu ze za kazdou tu cast co vidis ve svem visionarskem koutku mozku bez znalosti alespon zakladu problemu ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: meles hovna :-D to se neda jinak slusne nazvat - promin ... uz chcio videt robota jak bude konkurovat narazu vetru o rychlosti 5x vetsi nez je prumer toho co prave fouka ... LOL

    vyres to a dostanes tolik nobelovek ze se z toho podelas ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: holt se nebude lítat každý den, resp. bude to řídit počítač. schopnost dostat se někam kdykoliv a nemuset čekat na dobré počasí se stane luxusem, současně ale větší množství volného času by mohlo vést k tomu, že si lidi budou moci dovolit víc čekat na to dobré počasí.

    (protože jak chceš konkurovat umělé inteligenci a robotům, že jo... už v roce 2020, natož v roce 2050...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nebo litat ve vanici snehove ... pak prijdes na to ze s protivetrem spotrebujes nasobek energie ... protoze pri dobrem smeru vetru prijdes o vztlak ...

    doporucuji si neco nastudovat ... https://www.priroda.cz/clanky.php?detail=1002

    co litaji kluci s metrovejma modelama - spalovaci motor rozpeti i 5 metru tak by se ti jen vysmaly co to meles za kraviny ... a co znam par pilotu malych letadej - nekolikrat jsem letel neni to sranda ani s necim 4 mistnym litat ... na nektere vyhlidkove lety jsme cekali dny protoze i kdyz bylo hezky byl nepriznivy vitr atd ...

    Takze pokud chces tohle udelej prevrat v letectvi ... jedine propulsni technika s motorama vespod aby jsi mel kolmy start ... to by mozna slo ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: oh super ... budeme litat :-D uz chci videt to pristani pri tech 80Km/h vetru co byl vcera :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: pokud nevezmu velikost a hmotnost tech clanku tak pri 100KWh - pokud jeden clanek ma 18Wh a stoji 800 - tak mi to vychazi na nejakych 4,5 Mega ... a je pravda ze je ultra studenej protoze ma par mOhm ... a provozni teploty jelikoz je to prumyslovy clanek ma udajne -30 - 60 stupnu ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: výhoda letadla oproti elektromobilu je silný tlak na to, aby to bylo co nejlehčí (včetně baterií). Takže jedna menší materiálová revoluce - třeba grafén uvnitř konstrukce z uhlíkatých kompozitů? - může znamenat společnost, která se obejde bez výstavby mostů a tunelů, protože všichni budeme lítat.

    šlo by o největší společenskou změnu od dob neolitické zemědělské revoluce... současná letecká doprava se pořád drží paradigmatu železnice-nádraží nebo loď-přístav...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Giuseppe přesedlal na výrobu článků :-D

    Ta cena za 5k je někde před rokem a půl kdy byl napsán ten článek, ale od té doby se to spíš zdražilo.
    Cena je samozřejmě včetně balacerů a ochran Baterie se prodává jako kompaktní celek. Do auta si těždo budeš vyrábět vlastní články.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    jinak muze mi nekdo rici kolik by stalo vybudovani nabijecich automatu na nasem parkovisti pro 6 aut? Venkovni provedeni? protoze to by chtelo take zapocitat - pokud mam nabijet v noci ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nedoufejk ber to co je ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: držíš se moc při zemi. V roce 2050 už doufám aspoň v osobní elektrické letadlo.. aspoň ušetříme za rozšiřování dálniční sítě :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ber to nasledovne napriklad u nas ... cena baterii na UPS: 50000Kc ... cena racku kam se strkaji - 25000Kc ... cena montaze a instalace 5000Kc ... a jsou to jen klasicke krapy co jen nastrkas do klasicke kysny s dvirkama svarene z jeklu a nastrikane ...

    Jakmile potrebujes lepsi materialy tvarovani izolace atd vse se prodrazi - pokud nebudes hned vyrabet miliony kusu tech bateriii
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nemuzes koukat na minimalni cenu ale parametry baterii ... mam doma 5Ah clanky co stoji par buck a pri odberu 1A jsou jeste pouzitelne ... ale taky mam doma clanek co stoji 800 ale nastartujes s nim bez problemu auto ... kratkodobe doda 50C ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: podivej se rozdil mezi mou euro 2 a euro 3 jak jsem zjistoval je nasledujici:

    stejne soucasti renault clio2 euro 2 prechodovy rok s euro 3:
    ridici jednotka
    palivova cast az po vstupy - vstriky, hadicky cerpadlo atd ...
    katalizator - cely vyfuk krome parohu
    dve lambda sondy
    telo motoru
    zapalovaci civka a svicky ... rozdil jen v delce kabelu ...

    rozdily - filtr sani a viko hlavy a parohy a sani a hlavne to ze tam jsou hydrostely ...

    jinak na to ze jsme mel vstriky uplne v prdeli - zamrzly krouzky na dvou valcich atd ... ze mi to zralo a pritom redilo olej benzinem atd jsem byl kousek nad limitama euro3 ... po vymene vseho jsem hluboko pod limitama normy na euro2 ... a vesel bcyh se do euro3 ...

    je to take o stylu jizdy a udrzby ... tankuju jen optimal a lepsi benziny - mam indukcni kabely - lepe to pali smes atd ...

    nechtej videt rozdily v emisich na uero 6a po ujeti 100000 dokud se neohreje atd ... LOL
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: rozdíl je jen v nutnosti vytápět kabinu a ohřívat baterii - chybí odpadní teplo motoru :-(

    taky na ulici v mrazech bych elektromobil radši neparkovat.. předpokládá se, že je to hračka pro lidi, co vlastní garáž, nasazení ve městech ještě bude zajímavé...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: já získal 1 kWh (reálně teda 8000 Wh) za cenu ~10000 články s vlastními ochranami a ~1000 Kč balancer. Bylo to ale bez nákladů na výrobu baterie a bez ceny práce (id CYBERHIPPY, kterého to ale zajímalo jen jako prototyp). Na druhou stranu si nedovedu představit, že by při sériové výrobě cena montáže baterie byla nějak dramatická... podstatné je, že v článcích je možné se dostat na polovinu téhle částky.

    nicméně - v tom grafu mají 1 kWh od cca 5000 Kč, což by podle mě odpovídalo víc :-) je to podle mě cena syrových článků (já kupoval články se základními ochrannými obvody, což se ale z hlediska životnosti celé baterie rozhodně vyplatí...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no nevim jak zjistit kolik bude zrat elektromobil v zime - nikdo nema ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam