• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    REDGUY: Hmm, no učili nás jiné čísla. Jen blbej sajrajt po průjezdu bahnem. Udělá klidně +10 až 15% co si pamatuju. Rozdíl mezi špatným a dobrým řetězem 7-10%, špatně zvolené převody to až 10+ (v té době se jezdilo na 3x9). A docela bych tomu i věřil. Ale je možné že technologie od té doby co jsem jezdil závody o něco pokročila...

    Ale otázkou je s čím to srovnáváme? Dá se najít někde výkonová charakteristika těch motorů? Nebo alespoň něco přibližnýho? Já měl pocit že otáčky u těchhle motorů nejsou zdaleka zas tak podstatné jako u spalovacích motorů.


    HERR_FLICK: S tím odpružením to moc nechápu, to tam bude nebo nebude tak jako tak ne?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    CUKI: V retezu, resp. celym drivetrainu jsou ztraty v radu jednotek procent. To za "dost velke" nepovazuju. Viz https://www.quora.com/How-much-energy-is-lost-in-a-bicycle-transmission-chain nebo https://www.velonews.com/gear/gear-issue-friction-differences-between-1x-and-2x-drivetrains/ .
    CUKI
    CUKI --- ---
    REDGUY: V řetězu jsou ztráty ale dost velké. Otázkou je jakou má výkonovou charakteristiku takovýto motor. To jsem nikde nenašel.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HERR_FLICK: promiň nenapadlo mě, kolo.

    REDGUY: Hmm já měl pocit že má nějakou planetovou převodovku, ale asi tak koukám, že nemá. Koukal jsem třeba na tohle: https://www.e-pohon.cz/BLDC-motor-750-1000W-zadni-kolo-d186.htm
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CUKI: o jakej kole se bavis? bicyklu?
    kole na motorce, nebo aute?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    CUKI: Lepsi efektivita diky prevodum? Kdyz jedes do kopce, muze jet na vyssich otackach. Plus bych rekl, ze bude lehci. Ztraty v retezu jsou minimalni, pokud se o nej aspon trochu staras.
    CUKI
    CUKI --- ---
    mám asi hloupej dotaz. Na jakém principu je založen fakt, že středový motor je účinnější než motor v zadním kole? Přeci by to mělo být naopak, protože přenáším tu sílu přímo na kolo a ne do řetězu...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SHINIGAMI: že by si mě panáček dal do ignore?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    OMNIHASH: vsak pohoda;) Ale s pouzivanim mas recht, pomotal jsem ucinnejsi nizkotlaky s vysokotlakyma, ty maj prece jen jiny spektrum.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SHINIGAMI: mě by zajímalo to tvoje řešení dopravy
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SHINIGAMI: :) ale tak určitě, ostatně co o tom můžu vědět, v growshopu sem dělal jenom tři roky...


    DZODZO: ty jo ani nevim, jestli grower furt běží, je pravda, že na tohle tam jela nekonečná debata, nicméně na krámě všichni, co to mysleli s pěstováním vážně, skončili u HPSek. Myslíš ty CFLky nebo co?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    sodikovky sa pouzivaju na kveteni, nie moc na rast, ale to by som nechal do fora grower.cz :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    OMNIHASH: to me uz nejak neprekvapuje, ze necemu nerozumis. Celou dobu se mluvilo o sodikovych vybojkach, a ty se na pestovabni hulia zrovna moc nepouzivaj, neb kytkam nesedi ciste zluty spektrum.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SHINIGAMI: jako obvykle ti naprosto nerozumím, a netuším, co se snažíš nenápadně naznačit.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    OMNIHASH: pestovat kytky pod zlutym svetlem neni zrovna efektivni, coz teda pestitele hulia vedi ;).
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CUKI: v Praze se používaly 250 HPS

    LINKOS: 150lm/W je svatej grál pěstitelů hulia, semtam to nějaký speciálky od Osramu maj, typicky 600W-1kW výbojky to daj, tak na jeden dva cykly, než se vysvítěj. LEDky jsou na tom momentálně +- stejně.

    HERR_FLICK: to spíš 4...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Prodej elektroaut v Evropě výrazně vzrostl, navzdory koronaviru | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/prodej-elektroaut-v-evrope-vyrazne-vzrostl-navzdory-koronaviru
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    po necelych 2 rokoch som rozsiril baterku, uvidim ako to zahybe s prebytkami
    co sa prejavilo okamzite bolo, ze sa dvihol nabijaci/vybijaci prud z 50A na 75A a trochu sa prepadla uroven nabitia, viz. graf... jo a state of health narastlo z 98 na 99% :D

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: je niekde take video explodujucej tesly? to by som si pozrel, este som take nevidel, vacsinou dojde iba k thermal runaway z baterie a zacnu slahat plamene, ale k explozii nedojde
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    HERR_FLICK: videa explodujicich tesel nevypadaj, ze bys mel nejak vic casu to auto opustit;)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    SHINIGAMI: dyt ten prechod bude trvat timhle tempem jeste tak 40 let, takze neboj, casu na doladeni bude habadej

    jinal jinej typ lithiovejch baterii je o dost bezpecnejsi (treba lifepo4), postupem casu se vychyta, aby lehci lithiovky byly podobne ci jeste vice bezpecny

    a celkove je lepsi, kdyz auto pomalu hori nekolik dnu, nez kdyz rychle cely shori behem par minut
    vis, v tom prvnim pripade mas jakoze cas z toho auta i pripadne vypadnout a tak..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam