• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: tak rozhodně je to realističtější varianta "solárních silnic" :-) a navíc ochrana proti dešti a sněhu :-)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: no vidis, jeste tam rovnou pridat troleje a jedem ;)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Rada hlavního města Prahy schválila Memorandum o spolupráci při umístění dobíjecích stanic na lampách veřejného osvětlení se společností Pražská energetika, a.s. http://www.hybrid.cz/praha-bude-mit-nabijeci-stanice-pro-elektromobily-v-poulicnich-lampach
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Jak to bude s dotacemi na solární elektrárny? — Solární Novinky
    https://www.solarninovinky.cz/jak-to-bude-s-dotacemi-na-solarni-elektrarny/

    "Decentralizací výroby, tedy tím, že si domácnost vyrábí elektřinu v místě spotřeby, dosahujeme toho, že energie nemusí cestovat na dlouhé vzdálenosti. Tím pádem klesají nároky na distribuční soustavu, a s tím i náklady spojené s přenosem elektřiny. To je další důvod pro podporu výroby energie samotnými domácnostmi."
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: na stacionární systém určitě ok, tam se sledují jiné parametry... ale na tom kole z té váhy úplně nadšený nejsem. Sice tu váhu do budoucna chci ušetřit jinde, a pořád lepší než čínské e-scootery s olověnými bateriemi... ale stejně..
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    XCHAOS: ...jeden tento valecek (66160 2.3V 40Ah) vazi 1.25kg, takze 100kg to bude vazit bez spojovacieho materialu, ale vzhladom k tomu, ze to bude sluzit ako stacionarne uloziste, tak to absolutne nevadi... Su o kusok drahsie ako LiFePo4 ale maju lepsie elektricke vlastnosti i znesu velke cyklicke nabijeni-vybijeni, znesu i nizke teploty, takze mozu byt v nevytapene garazi... ;oD
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    oni tie lifepo tiez nie su ziadni drobeckovia, tie rackove moduly co mam su 24kg na kazdy 2,4kwh 2U modul
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: ...a jaká bude energetická hustota, tedy kolik těch 7 kWh váží? :-) I když samozřejmě, do garáže se to LTO hodí víc.. ale podle mě to pod 70 kg nebude :-)

    (To se docela divím, že Elon Musk, kterýmu teď chybí kapacita Li-AlNiCo a začíná do čínských Tesel 3 dávat LiFePO, nezačal tohle dávat do powerwallů už dávno.... do stacionárních instalací to dává fakt hodně smysl...)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    daj potom foto ake je to velke dokopy
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    XCHAOS: ...do mojej solarnej elektrarnicky idem teraz narvat tieto LTO clanky ... 80ks zapojenych po 20 ks v serii a 4 paralelne pre 48V system ...vo vysledku 7360Wh nominalna kapacita... ;oD ...v garazi z nich udelam takovy POWER-WALL

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: no tak aby zabrala podpěťová ochrana jsem jí vybil jen jednou, ale pod 47V jí vybíjím běžně.

    Jako je to zajímavé. Štve mi nízká energetická hustota (jen asi 2x lepší než u olova) - ale je rozhodně impozantní, jak tvrdý je to zdroj (např. při jízdě do kopce - jako nový fenomén se mi přehřívá motor, či co...) a jak dobře se do ní dá rekuperačně brzdit.

    Paradoxně nemám pořád zprovozněný cycleanalyst, takže spoustu čísel odhaduju (např. ujeté km). V zásadě jsem dost spokojený, štve mi jenom to, že je poměrně těžká. Ovšem pro využití např. v ostrovním FV systému by podle mě byla úplně ideální...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jak hlbokych cykloch?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jinak moje LTO baterie stagnuje na 54.4V naprázdno, po několika dalších dobíjecích cyklech.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Smradlavé superkondenzátory z durianu?
    Ultracapacitors Might Have Bad Fruity Smell | Hackaday
    https://hackaday.com/2020/07/29/ultracapacitors-might-have-bad-fruity-smell/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    [ XCHAOS @ Elon Musk (SpaceX - Falcon / Dragon / Starship, Tesla Motors, Solarcity, Hyperloop, Neuralink, Starlink, Boring atd.) ]
    sem to chtěl dát sem... LTO který mám, teda má energetickou hustotu něco kolem 100 Wh/kg (no, na letadlo to není :-) Jinak teď se mi už nějak naformátovala a dobíjení se mi zastavuje na 54.4V naprázdno (což je fajn, protože to je kompatibilní s kolem naprogramovaným na 54.6V Li-Ion)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Technologie je založená na lithio-titanových bateriích (LTO)
    České dráhy představily krajům bateriové vlaky ÖBB, přemýšlí o nich v Pardubicích - Zdopravy.cz
    https://zdopravy.cz/...y-predstavily-krajum-bateriove-vlaky-obb-premysli-o-nich-v-pardubicich-55419/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam