• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FORELLI: mě furt nepřipojili, znám pár dalších lidí co čekají na elektroměr, takže to ještě pojede.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    ČEZ Distribuce připojila do sítě za první pololetí letošního roku rekordních 27 628 fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem 298 MW - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení | Kurzy.cz...
    https://www.kurzy.cz/nazory/A-P-T-53250-PR-1649268/
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Jo paralelně nebo třeba kro každou fázi jeden, ale já přemýšlím že přejdu s celým domem na jednofázi. z 3x16 na 1x25A. A tím i snížím sazbu u distributora za rezervovaný příkon. To je samo o sobě 5% z ceny dolů. na f mám jen míchačku a tu asi brzo nebudu muset používat. Nebo pořídím nějakou 1f.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Muzes koupit dva a zapojit paralelne? Takhle to nejak meli reseny v tom videu o tepelnem akumulatoru z kamnneho pisku (videl jsem to tam poprve a byl jsem prekvapenej, ze to jde)
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY: No 70k je na mě už docela dost. Když nějjaké goodwee stojí 50k s dvojnásobnou zárukou.

    De facto tyhle nizkonapěťový systémy mají navíc DC-DC měnič a tím i horší účinnost pokud jedeš přes baterii. tedy alespoň pokud to dobře chápu.

    Ostatně "Vlastní hodinová spotřeba činí kolem 70w/h" to je trochu úlet. Skoro tolik jsem protopil minulou zimu. :-)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    .
    CUKI: https://www.deyeinverter.com/product/hybrid-inverter-1/sun5-6-8-10-12ksg04lp3.html

    Tieto su teraz skladom v i4wifi za rozumne penize.. ;oD
    CUKI
    CUKI --- ---
    Doporučí někdo nějaký, cenově dostupný, asynchronní 3F střídač na nějaké nižší napětí (48V)?
    Rád bych si postavil svojí vlastní baterii Ale 50Ah se nevyplatí z Číny vůbec tahat. Raději bych použil 200-280Ah články...
    CUKI
    CUKI --- ---
    CUKI: Tak jsem našel zdroj za 7Kč/Wp 450Wp panely. Měl by někdo zájem se připojit? 72ks fakt nevyužiju. :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    California's First Solar-Powered Microgrid Neighborhood Has a Giant Community Battery - Slashdot
    https://hardware.slashdot.org/story/23/06/18/206226/californias-first-solar-powered-microgrid-neighborhood-has-a-giant-community-battery
    CUKI
    CUKI --- ---
    I tak pokud někdo ví o něčem zajímavém, případně by se připojil k větší objednávce...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CUKI: tyve, sorry, spatne sem si to spocetl, neuvedomil jsem si, ze panel nema 1 kWp. Mea Culpa.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MARASAN: Nadhoď něco? 62 jich nepotřebuji :-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CUKI: 6 Kc/Wp je bezna cena i na kusovce.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MARTI_SANKY: WARBABY8:
    Tak jsem teď zkoušel za kolik se dají sehnat panely když toho vezmu po paletách a jsem na cca 5-6Kč/Wp. A ve větším věřím že se dá jít ještě mnohem níž.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Tak susedia uz tiez maju panely, musim sa spytat na detaily

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    OFF-GRID Atmospheric Water Maker
    https://www.youtube.com/watch?v=qpE7riKmpXo


    solární přebytky do sběru vody z atmosféry :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: To je dost smůla Dražice jsou top. Taková Toyota mezi bojlery.
    Tu baterii takto nemůžeš hodnotit. Zaprvé po roce její reálná kapacita může být klidně přes 110 (115)%, ale taky ti může odejít BMSka a za pár let se ti může stát že výměna bude nerentabilní. Protože střídače budou s BMS komunikovat jiným způsobem. A taky teď ti ty články pouze stárnou, ale po čase to prostě nedají a nějaký vypoví službu a budeš mít po žížalkách. A i když úplně neodejde bude snižovat výkon těch ostatních. Bude je třeba samo vybíjet.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: Drazice OKCE 2,2kW, co sa tyka baterii tak tam mam nakroceno zatial na 20 rokov zivotnosti, po 5 rokoch mam SoH 96%, navyse za 20 rokov uz budu tie technologie ukladania inde, takze trebars to vymenis za nejaku kapacitne vacsiu bateriu za nizsiu cenu, najviac podla mna budu odchadzat tie striedace, mam teraz prestahovanu pracovnu dole do miestnosti so striedacmi a baterkou a jak v tom niekedy cvaka, tak z toho mam pocit, ze az to jedneho dna docvaka, tak to bude na vymenu :) ale zasa mozno to bude len nejake blbe relatko alebo kondik
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: Tady velmi oceňuji, že to vzniklo jako vedlejší produkt. a ne jako tak tady vykopeme díru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam