• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika
    KEJML
    KEJML --- ---
    JVMLOK: Jako upřímně, rychlosti světla zatím mají k naší kosmounatice a dobývání vesmíru dost daleko. Na Nyxu je klub, co má v názvu mimojiné astrofyziku, je tu čistě fyzikální klub, v případě velkého zajmu by se dalo uvažovat ono založení čistě relativistického klubu, ale zde mi to skutečně přijde kapku OT.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BIDAK: Vsecko se da vygooglit. Tak proc si vlastne povidat, ze.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MORIARTY: Víš, někdo studoval fyziku a někdo japonštinu, třeba. V dnešní postmoderní době tě to, že něčemu nerozumíš ještě nevylučuje z diskuze. Co je problém je dnes módní radikální antiintelektualismus - nic nevím a jsem na to pyšnej. Tohle je spíš meta a naokraj.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVMLOK: Vis, tohle nebyla zive diskutujici skupina, tady se ted krute zvani. A chapu kazdyho koho tyhle zvasty serou. Vlastne se to vsechno da snadno vygooglit, tak proc tady o tom mamtat. Ale nikdo nebyl vylozene idiot, takze jako kratsi odbocka proc ne.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    JVMLOK: Někdo to utnout musel, jinak byste tu vymysleli úplně novou fyziku a dostali za to několik nobelovejch cen :)
    MORIARTY: J́o, pardon, tohle není Kulhánek z čvut, ten má na youtube jiný přednášky, tohle je z matfyzu. Ale to je jedno, prostě je to o tom, že týpek jede na střeše vlaku a svítí před sebe baterkou.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MORIARTY: Vždycky mě překvapí, jak někdo sebejistě nakráčí doprostřed živě komunikující skupiny lidí snažících se něco dozvědět a zahlásí: Nechcete se na to vysrat? Já to všecko znám a vy ne. Povídejte si oněčem jiném, mě nebavíte.
    Ještě že jsi doplnil svůj post těmi dvěma odkazy, jinak to bylo fakt úplně zbytečný vyblití frustrace.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEZI: Spíš se starou belu ví.
    SEZI
    SEZI --- ---
    BIDAK: jo to bylo tak trochu šlápnutí vedle z mojí strany :-)

    někde jsem četl že ULA asi není tak blbá aby to sejmuli z vlastní střechy
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEZI: Nj, já právě nechtěl aby tu začli slinit konspirační teoretici. Ono jako by bylo co k tomu dodat. Ano, .50 cal na tu dálku nemůže raketu minout a nejspíš jí i vyndá. Jako co dál?
    SEZI
    SEZI --- ---
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MORIARTY: lidi si mysli ze Elonovi hrablo, ale on filuta se je snazi jenom podojit ;)
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Nebo tady Kulhánek tu má speciální i obecnou jednoduše
    100 let obecné teorie relativity: Einsteinova speciální relativita
    https://www.youtube.com/watch?v=jHmMh5uPxR4
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Nechcete si založit klub "speciální teorie relativity pro úplné začátečníky" a nebo "Selským rozumem na relativitu, vynalézáme kolo, objevujeme Ameriku" a nechat to tady jen pro rakety?
    Já viděl tolik nových příspěvků a čekal jsem, že tu bude něco o Muskovi a Marsu :(

    Pro začátek si dejte tuhle přednášku:
    Teorie relativity
    https://www.youtube.com/watch?v=BJe9zgybuPc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEJDA: Ne, nepředá, špatně. Respektive předá, ale právě c. Těmahle úvahama jsem prošel taky, to je právě na tom to těžký. Nemá cenu se o tom bavit, populární literatura existuje... čti.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KOCOURMIKES: Ne. žádná vyjímka. Tam se právě informace nedá přenést. Ne větší rychlostí než c.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BIDAK: chapu, kdyz leti od sebe je to brnkacka .. kdyz leti k sobe a dojde ke stretu, mnoho informaci se preda, mozna i to, ze ja i on jsme leteli c a ze "rychlost stretu" byla 2c.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    BIDAK: výjimka z toho je quantum entanglement, ale tam je prenos informace okamzity pokud se nemylim.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KAERO: Lol, internet je nekonečný.
    KAERO
    KAERO --- ---
    si to vyzkousejte - pekny simulator:
    A Slower Speed of Light | MIT Game Lab
    http://gamelab.mit.edu/games/a-slower-speed-of-light/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam