• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SVANC
      SVANC --- ---
      MARTIK: Něco podobného se už myslím řešilo tady [ HD // audio&video pro narocne! ] a snad to souviselo s pořadím zapínání jednotlivých přístrojů.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      MARTIK: nevim, jestli to bylo konkretne u Marantze, ale videl jsem na netu presne stejny problem - jde o cip HDMI dekoderu, ktery, kdyz je studeny, dela presne tohle. Ten, kdo to popisova, to vyresil tak, z k desce s cipem pridelal zarovku, ktera ten cip ohrivala :)) no, myslim, ze je to na vraceni a porizeni neceho jineho :)
      MARTIK
      MARTIK --- ---
      před časem jsem koupil zesák Marantz 7002. Z bazaru, ale mám na něj rok záruku. Byl bych s ním spokojen, nebýt jedné podstatné věci - a zde se chci zeptat, jestli je to normální, nebo jde prostě o vadu. Tedy normální to určitě není, ale stejně bych se rád ujistil, že něco nedělám špatně.
      Problém je ten, že do zesáku posílám PS3 a PC, oboje přes HDMI. Obraz (zesák -> hdmi -> TV) mám vždy bez problémů, ale jak PS3 tak PC mají občas problém se zvukem. Někdy to prostě všechno zapnu a žádný zvuk do zesáku nejde. Zesák zobrazuje na displeji ikonky kanálů zvuků - stereo, 5+1, atd.. a v těchto případech se žádný kanál nezobrazuje - prostě žádný zvuk. Někdy pomůže restart přístroje, někdy pomůže jen když vypnu jak přístroje, tak zesilovač. Třeba u PC se to projevuje tak, že ikona hlasitosti má u sebe červený křížek a stěžuje si na nepřítomnost zvukového výstupu. U PS3 to nijak nepoznám. Štve mně , že to někdy jede bez problémů a jindy to prostě takhle blbne. Jakmile to opravím tím restartem, tak pak vše hraje v pořádku, klidně celý den.
      Tohle určitě není normální chování a na reklamaci to podle mně je, ale přesto se ptám, zda netušíte, jestli nedělám něco blbě. Ale u HDMI zapojení snad není co zkazit, ne?
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      ALI_GATOR: Na ebayi se kombo TENSAI TM 2550 plus Tensai TP 2500 vydrazilo za 30 ecek...
      ALI_GATOR
      ALI_GATOR --- ---
      Dotaz: Jakou může mít cenu TENSAI TM 2550 + toto: http://iv.nyx.cz/files/00/00/09/51/951223_ea47c7dccd33364af2c4.jpg?name=tensai.jpg ?
      Nejsem si jistý, zda je to top nebo spotřebák, tak mně nesežerte. Chci to kvůli napojení na gramec+spíše levnější repro a taky se mi líbí design.
      ALI_GATOR
      ALI_GATOR --- ---
      FURYAN: Tenhle příspěvek má větší potenciál vytvořit černou díru než všechny pokusy v LHC
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: Spotrebak kupuju tak, asi jako ty. U drahych veci bez rozumu impulsivne, protoze piciviny rozum neschvali nikdy ;-)
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Jak u čeho... U elektr. přístrojů, a nemusí to být jen audio, se rozhoduju podle parametrů - s přihlédnutím k vzhledu :) - a u větších investic to je výsledkem delších úvah :)
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: CHci presne tohle, protoze jsem se tak rozhodl, ze chci presne tohle :) Nemam vesmes k zadne porizene veci specialni duvod, ty ano? (krom toho, ze to proste chces? :))
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Obávám se, že moje rada by tě neuspokojila :). Nějaký speciální důvod, proč sháníš přesně tohle?
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: Nejde to sehnat, co radis? Koukal jsem i na ten MPA-1 ale zustanu "u kotle dratu", takze shanim uz jen RMB-100
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: S Alibabou bych byl raději opatrný.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      HERR_FLICK: jo vidis na nej jsem koukal, nabizi snad taky ty MBA-1, nevsil jsem si, ze na stejnem webu je i rotel .) Diky
      SVANC
      SVANC --- ---
      Kabely jsou důležitý. Například chybějící kabel dokáže kompletně pokazit radost z poslechu...
      TAJAK
      TAJAK --- ---
      DOCKINEZ: Ne, vše je z druhé ruky a co se týče kabeláže, tak ať si kdo říká co chce, ale na výsledném zvuku je to k*rva znát...
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      Kdybyste nekdo nekde videl monobloky Rotel RMB-100 nebo B&W MPA-1 (je to to samy), hodte mi pls. do posty echo. Diky moc. Je to ponich ja vymeteno, a me by se hodily do kramu.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: Určitě se vyplatěj. "48V Dielectric Bias-System" - to zní tak technicky, to bude určitě super...
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Nestaly kabely vic nez ty Missiony? :-)
      TAJAK
      TAJAK --- ---
      ...a na jakých sestavách tu tedy posloucháte? Sleduju to zde krátce, tak nevím.

      Já jedu momentálně na tomto (a dlouho ještě nejspíš budu, maximální spokojenost):

      Zesilovač: Pioneer A-91 D


      CD: Sony X505ES


      Repro: Mission 782SE


      Kabely:
      Audioquest Columbia


      Audioquest CV-8


      ... a síťový filtr.

      VOZKA
      VOZKA --- ---
      ACHERON: "na pokojovej poslech ma zvuk hodne dostacujici pro nasince"
      Ušetřím ti sarkasmus od ostatních idček a řeknu to normálně - to je do low endu, ne sem.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam