• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Mimochodem, majitelé aut, kdo z vás si ho vybíral slepým testem (oproštěn od vlivů)?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: A jak se při řízení dvou aut oprostíš od vlivů, který by jinak měly vliv na tvůj test aut? :)) Dáš si nějaký škopky leda, nic jinýho mě nenapadá.

    MATT: Uzavřená.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: pak napiš jakej bassreflex používáš ;)
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Mýlíš se, i u aut se slepé testy uplatňují tam, kde to má smysl, tzn. v případech, kdy by byl výsledek zkreslen subjektivními vlivy, např. očekáváním: http://www.motoring.com.au/reviews/2011/medium-passenger/kia/is/lexus-is-350-and-kia-optima-blind-test-24151
    Jen pro jistotu, abys zase nezačal trolovat - "slepý" v tomto kontextu znamená oproštěný od vlivů, které by na výsledek testu neměly mít vliv.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GOSHEWAN: To je zajímavý, jak rychle jsme se dostali do pocitářské roviny. Ještě bych po tobě mohl chtít rozdělení těch tříd a definici "lidí", ale nechám to plavat a celou tu blbost prostě přejdu.

    MATT: Jdu tedy pohonit, dobrej tip.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    MACHALIK: Petky nejsou třeba, říká se tomu slepá degustace a takhle se to dělá celkem běžně.
    (ke kolíčkům na nos se samozřejmě nevyjadřuju. A předpokládám že teď přijde hláška na hipstagram, takže - ne, není to moje fotka a je mi to jedno)
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: ze musis honit dokud si vsichni myslej, ze se bavej o tom stejnym, pritom jeden resi jestli se mu to libi/nelibi a druhej jestli je to rychlejsi nebo pomalejsi..
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    MACHALIK: Nebude to tim, ze subjektivni pocity z jizdy hraji zasadni roli pri vyberu aut az z vyssich trid? Ve strdni a nizsi cenove relaci lidi resi prakticke veci jako spotrebu a vybaveni, coz neni potrba testovat, protoze to vsechno mas dane od vyrobce a neni to hodnoceno subjektivne. Az pak nastupuje libi/nelibi se mi tvar/zvuk/sedacky/cojavim a to je nezmeritelne a predevsim i nesmysl hodnotit, protoze na zaklade toho tezko budes prokazovat, ze je jedno auto lepsi nez druhe.

    Takze ne, neni to vubec dobrej priklad (:
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Co?
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: to bude asi tim, ze se to nejdriv numericky modeluje ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ty auta jsou vůbec dobrej příklad. Takovej technickej obor - a žádný slepý testy!
    MATT
    MATT --- ---
    pociťuji zde velmi malou, spíše nulovou koncentraci kysela v žilách.. hudbu je třeba vidět, pak už nemusíte slepě poslouchat...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Auta se taky testují slepě? Jaká je statistika?
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Jenom ukazuješ, že na tu klíčovou otázku prostě odpovědět nedokážeš.
    Proč by se technické prvky pro přenos zvuku měly testovat jinou metodikou, než která se používá všude tam, kde do hry vstupují lidské smysly?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Měření techniky odhalí toliko vlastností užitečných pro poslech jako měření vína užitečných pro chuť. Slepé testy jsou skvělé, pokud se chceš otestovat.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DELLAMORTE: Od informací je tady kolega Svanc. Shrnu ti to, ať to není na dlouho.
    1) Nejdůležitější je místnost. Musíš obložit místnost polštářema, aj dveře. Aby ses neuhodil.
    2) Bedny jsou to poslední, co je nad hranicí podružnosti. Nějaký postav podle receptáře, ideálně 5+1, subák dej do rohu. Čím víc repráků, tím líp
    3) Na zbytek se vyser. Všechno hraje stejně už od roku 1974. Postav si nějakej zesilovač, nějakej předzesilovač, nějaký CDčko a hraj.
    4) Nikdy nepochybuj, ať seš dlouho spokojenej.

    Ještě na něco ses chtěl zeptat?
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Jednoduchý to máš spíš ty:
    1) měření zvukové techniky podle tebe nemůže objektivně hodnotit komponenty
    2) slepé testy jsou k ničemu
    Jinými slovy zavrhuješ jakoukoli objektivní metodu porovnávání a držíš se stále jen svých subjektivních dojmů.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Koukám, že hifi je hlavně o tom hanět ostatní a chlubit se kolik mám peněz. čekal jsem od tohoto klubu nějaké informace, bohužel je to stejný odpad jako jinde na netu.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Ale líbí se mně, jak i po těch letech pořád ještě myslíš, že se s tebou o tomhle budu bavit :) Vždyť jsme to vyřešili už v roce 2009 nebo kdy. Chceš to prostě mít jednoduchý, tak to takový máš, nic proti tomu. Nikdo tě nenutí se podívat za obzor. Pro tebe je Země placatá a basta. Mi to nevadí :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    A už je to tu zase v prdeli...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam