• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SVANC
      SVANC --- ---
      AXTHEB: To mi připomíná hezký příklad toho, že lepší hodnocení dražších věcí ani nemusí být spojeno s jakýmkoli úmyslem. Magnetická rezonance totiž ukázala, že na lepší etiketu na flašce mozek reaguje tak, jako by nápoj chutnal lépe.
      Z tohoto pohledu má zřejmý smysl koupit si např. kabely za desítky tisíc. A všem těm, kteří jasná fakta v této oblasti nadále ignorují, bych to dokonce doporučil - zaslouží si to :).

      Using functional magnetic resonance imaging (fMRI), McClure et al. (2004) find that having the subject’s favourite brand’s name on a drink makes it taste better than if it is unlabeled. In another fMRI study, Plassmann et al. (2008) test whether marketing actions such as changes in the price can influence the experienced pleasantness of a product such as wine. Testers are given different wines that they are told differ in price. In reality, some of the wines are the same but simply presented with different prices. Prices are found to correlate positively with experienced pleasantness, measured through both subjective reports and fMRI scans.
      http://www.wine-economics.org/...0/Vol.3-No.1-2008Evidence-from-a-Large-Sample-of-Blind-Tastings.pdf

      So go ahead and buy some wine from New Jersey. But if you really want to maximize the pleasure of your guests, put a fancy French label on it. Those grapes will taste even better.
      http://www.newyorker.com/online/blogs/frontal-cortex/2012/06/wine-taste.html
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      AXTHEB: Napiš jim to do redakce. Vyhledem k úvodu, kde se kriticky zamýšlejí nad možností ovlivnění zvuku je výsledek asi překvapivý. Pro tebe- bez vlastních zkušeností s real hiend produkty je asi překvapivý xx násobně. Uč se no ;)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      TEDDYBEDDY: Vzhledem k pouzite metodice to ani jinak nemohlo dopadnout - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Resumé. Tak jsme se po několika měsících konečně dostali k závěru. Celý výsledek by se dal shrnout do jedné věty: “Síťový kabel má prokazatelně slyšitelný vliv na zvuk“.


      GROUP A: 200 EUR/m a méně
      1-Supra LoRad
      2-Neotech NP-3PS52
      3-Vincent Power
      4-IsoTek Elite
      5-VDH The Mainsserver
      6-GigaWatt LC-1
      7-LessLoss DFPC Mini
      8-Krautwire Orbit C
      9-Oyaide Tunami GPX

      GROUP B: 200 až 400 EUR/m
      1-Furutech Absolute
      2-LessLoss DFPC Original
      3-Shunyata Diamondback
      4-GigaWatt LC-2
      5-Audioquest NRG-5
      6-Cardas Golden Reference
      7-Wireworld Silver Electra

      GROUP C: nad 400 EUR/m
      1-LessLoss DFPC Signature
      2-Telos Golden Reference
      3-Nordost Brahma
      4-Krautwire Orbit PA II
      5-Furutech Powerflux
      6-Nordost Valhalla

      POWER UP! - velký test síťových kabelů - Part 5
      http://www.audiodrom.cz/recenze/sitove-filtry/175-power-up.html?start=5
      SVANC
      SVANC --- ---
      Teddybeddy opět nezklamal. Žvanil tu o přesném generátoru hodin - jednotky nanosekund :-) - a že stojí majlant. Tohle byl první šváb, na který jsem narazil při hledání generátoru hodin s nízkým jitterem, a jde jen o příklad, že integráče tohoto typu jsou ve skutečnosti celkem levné. Dokonce těch uvedených 7 dolarů je ještě přehnaných, protože výrobci přehrávačů nakupují v množstvích, kde jsou ceny úplně jiné.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      VOZKA: Hmm, jestli tě to seroizně zajímá tak si dej kriply rovněž do ignore. Zmíněný šváb na linku je běžně dostupný, ovšem pro aplikace jiného druhu. Z parametrů lze rovněž vyčíst a snadno dopočítat k jakému údaji se vztahuje parametr jitteru a proč je pro diskutované aplikace nepoužitelný. Schválně kdo na to přijde první. ;)
      KXT
      KXT --- ---
      VOZKA: jo, mozny to je, nedokazu posoudit. Ten clanek jsem, priznam se, jeste necetl, jen mi prislo dobry dat v plen tuhle zkusenost.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      KXT: To ale neznamená že ho identicky zvládl přehrát i tvůj přehrávač. V tom článku imo mluví o jitteru z HF signálu který (měřitelně) ovlivňuje zbytek přehrávače. Je jasný že tohle se ti s kvalitním grabovacím softwarem nestane - a já bych doufal že po víc než dvaceti letech se ti to nebude stávat ani s hardwarem, ale když k tomu nemám data tak bych to nevylučoval.
      KXT
      KXT --- ---
      Jen pro doplneni - pred par lety jsem delal takovy test, ze jsem grabnul audio cdcko, vypalil ho a tento proces opakovat 10x postupne s ruznymi mechanikami a medii. Wav grabnuty z posledni kopie byl bitove identicky s tim prvnim.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      VOZKA: http://www.stereophile.com/reference/590jitter/index.html článek zde jinak, je to docela zajímavý počtení
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      MACHALIK: Meridian 808 je drahej z jinejch důvodů, mj proto že má vlastní buffer každá komponenta zvlášť a protože používá x drahejch proprietálních technologií. Načítání do pár vteřin dlouhýho bufferu a hraní z něj tu fakt bylo už v roce 1995. Samozřejmě jitter neřešilo (protože šlo o přeskakování cd při pohybu) a samozřejmě to nejspíš hrálo lacině, ale ne kvůli samotnýmu bufferu - to je jen ramka, kde fakt neni konstrukčně žádnej problém. Při troše googlení zjistíš že buffery jsou úplně ve všem, akorát že obvykle řádově menší (protože z jiného důvodu).

      Snažím se přijít na to, jak je to s tím pálením cédéček. Kopírování do PC samozřejmě s EAC žádné zkreslení nepředstavuje, takže jsme došli k tomu že běžné vypalovačky můžou kvůli horší synchronizaci vytvářet jitter, což dává smysl. Seek jitter lze snadno eliminovat protože několikasekundový buffer s detekcí zdvojených samplů fakt není žádná technologická překážka, takže v tomhle to není.

      Nicméně! Narazil jsem na zajímavej článek ze Stereophile, kde člověk zjistil, že celkovej změřenej jitter mezi dvěma (lisovanejma) cédéčkama se liší víc než jitter při přehrávání cédéčka v "obyč" přehrávači a top-end přehrávači, a to údajně někdy nad hranicí slyšitelnosti i při slepých testech. Navíc tvrdí že nějací konstruktéři zjistili že při slepých testech rozeznají kvalitativní rozdíly u různých materiálů/postupů výroby CD, které ale nejsou způsobené ani zakrýváním chyb ani jitterem a netuší čím vlastně. Obojí nahrává tomu že vypálená CD opravdu slyšet být mohou, ALE článek je starý 23 let, od té doby proběhl v digitálu obrovský technologický skok a dohledat aktuální data se zdá zhola nemožné.


      TEDDYBEDDY: Protože máš SVANCe v ignoraci, dovolím si ho výjimečně citovat protože to vyhledal za mě:
      http://www.ti.com/lit/ds/scas875/scas875.pdf
      "Jitter 380 femtosekund (pro Teddybeddyho 0,00038 nanosekundy), podobně fantasticky nízký fázový šum atd.
      A kolik takový šváb stojí? 7 (slovy sedm) dolarů."
      dodám že dle datasheetu má RMS jitter 507 femtosekund a 380 je obvyklá dolní hranice. To jsme pořád řádově úplně vedle.
      Ono je to ale jedno, víc než o nanosekundy jde o to že obvykle používaný s/pdif je zastaralý standard který nepodporuje obousměrnou komunikaci s clockem/handshakem.
      KXT
      KXT --- ---
      4) na zdi mam prevazne rockwool a par kousku auralexu. Koberec a plata od vajec nechavam jinym expertum
      KXT
      KXT --- ---
      MACHALIK: Vskutku inteligentni odpoved...
      1) nekupoval jsem samostatny externi clock a nevim, jak jsi na to prisel
      2) proc mam pro vsechny digitalni masiny spolecny hodiny by melo byt znalymu cloveku zrejmy, stejne jako to, ze to nijak nesouvisi s tim co psal Ax (a ze ma pravdu)
      3) discmana mam, skvela vec, dik za doporuceni
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      KXT: Ty mas Lavry a Tomuv DAC a kupujes clock atd.? Proc si nekoupis discmana? Vzdyt uz v roce 1993 discmany mely x sekund ramku a ostatne jsou to beztak jednicky a nuly, tak k cemu naky velky srani.

      Externi clock. Na co?! Doufam, ze te nestal vic jak 7 USD, jinak je to zlodejina (kdyz pomineme, ze je k nicemu tak jak tak).

      Overil sis prinos clocku slepym testem? A Tomova DACu? Vlastne cehokoli? Mas vubec plata vod vajec po zdech? Polstare? Kazajku?
      KXT
      KXT --- ---
      Jeste jsem zapomnel na DA od Tomase Tichyho, ale to jeste ceka na superclock a prepinani vstupu.
      KXT
      KXT --- ---
      SVANC: Pravdu dis... :)
      KXT
      KXT --- ---
      Tak ted jsi mi to nandal, argumentace hodna pataka ;)
      Nevim, jak bych mohl byt "irelevantni", to je zajimava predstava, v podobnem stavu jsem se jeste neocitl ;) Ale pokud ti to udela dobre... RME AES 32 -> kombinace Lavry Blue, Lavry Gold AD/DA, Avocet -> ATC SCM 25A + JL Fathom (ne, ze by to bylo jakkoliv dulezity v souvislosti s probihajici diskusi)
      SVANC
      SVANC --- ---
      KXT: To je obecně hodně rozšířený. Absence vzdělání v nějakém oboru elektro, pravidelné čtení hifi magazínů plných reklamních žvástů a poklepávání se po ramenou s podobně postiženými jedinci je vražedná kombinace :)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      KXT: PS. Na co doma hraješ abys nebyl úplně irelevantní? Přístroje, značky , modely?
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      KXT: Cenný postřeh od někoho kdo vkládá jeden příspěvek na 7 pokusů. Ne neboj nebudeme se ti smát ;)
      KXT
      KXT --- ---
      TEDDYBEDDY: pripominas mi jednoho znamyho, kterej se zarputile hadal s jednim velmi schopnym a veci skrz naskrz znalym konstrukterem, padaly z nej fascinujici "moudra" (v podobnych pripadech obvykle vzesly z kombinace "tenhle slavnej clovek to rikal" a placeba) a argumentoval stejne nesmyslne kvalitou poslechu (ac je to samozrejme v podobnych pripadech zjevne naprosto irelevantni). Vsichni se mu smali, ale on to porad nejak nebyl schopen videt ;)
      MADCAT
      MADCAT --- ---
      TEDDYBEDDY: který chytrosti máš na mysli?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam