• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: MACHALIK: MACHALIK: MACHALIK:
      Buď od té dobroty a vysvětli nám, zabedněným zpátečníkům, co onanují s jednou elektronkou, které to jsou ty fyzikálně vysvětlitelné poslechové rozdíly mezi komponenty, které zmizí, když nevíš co hraje. Klidně i nějak stručně :)

      "Škoda, že to takhle nefunguje i v medicíně" - medicína je opravdu výborný příklad pro boj se slepými testy. ROFL
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Buď od té dobroty a vysvětli nám, zabedněným zpátečníkům, které to jsou ty fyzikálně vysvětlitelné poslechové rozdíly mezi komponenty, které se ale projevují jen tehdy, když vidíš na jejich čelní panely. Klidně i nějak stručně :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      POLMO: Tak samozřejmě, že fyzice věřím, ostatně i kdybych nevěřil, tak by mi to k ničemu nebylo. O tom není sporu. Všechny ty poslechové rozdíly mezi komponenty jsou fyzikálně vysvětlitelné. Svanc ale neví, čím jsou způsobeny, takže je odmítá jako neexistující. V podstatě je to ekvivalent situace, kdy pračlověk nezná magnety a proto odmítá akceptovat existenci dvou želez přilepených na sobě. Nebo člověk 19. století neznající mikrovlny a proto nevěřící v bezdrátový přenost informací. Zkrátka zabedněnost a zpátečnictví, pouze aplikované na hifi.

      Dřív si také lidé mysleli, že při rychlostech vozidla vyšších než 30 km/h všem cestujícím praskne hlava. Svanc je jeden z těchto, no. Zajímavý je, kolik má následovatelů! To je alarmující. Všichni s občankama.
      POLMO
      POLMO --- ---
      MACHALIK: ale ripnut si si musel :) ... ja ti neviem, ale pride mi ze fyzike veris takze?
      POLMO
      POLMO --- ---
      MACHALIK: opakujem, zmena postoju, postoju k diskusii, nie zmena presvedcenia.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      POLMO: Se obávám, že tady nikdo postoje nezměnil, ani jedna strana (já rozhodně ne). Není z čeho, to bych musel začít souhlasit s teorií, která odporuje praxi. To bych nezvlád :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Nechceš mi dát aspoň jeden dva příklady těch komponentů, co jsi slepě testoval?
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      MACHALIK: ja nic. ja se ke slepejm testum "nemodlim", to by bylo modlosluzebnictví :)
      POLMO
      POLMO --- ---
      MACHALIK: Paci sa mi zmena postoju, druha strana ukazte trosku vole...
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Božínku :o)
      Ale nic, dobrej studijní matroš tudlencty jedinci.
      SVANC
      SVANC --- ---
      AXTHEB: Obdobný neslepý test s různě drahými druhy vín skutečně proběhl a dopadlo to přesně tak, jak píšeš :)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      MACHALIK: Nemodlíme. Víme, že neslepý testy sou nahovno. Když naleješ bohemku do flasky od sampanskyho za tri litry a nechas to lidi porovnavat s sampanskym litr, tak ti lidi kteri vidi cenovku reknou ze ta bohemka je lepsi.
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Jak dopadly slepý testy těch zesíků a cd?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Mimochodem, dotaz na slepej test: myslíte, že byste poznali výměnu výškáče? Nebo třeba kdyby vám někdo jeden výškáč přepóloval? To je asi ještě lepší příklad. Poznáte to? Je to mnohem větší změna (v procentech) než výměna komponentu, mělo by to bejt úplně triviální.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Všechno to jsme pak samozřejmě (hlavně) porovnávali ještě neslepě, protože dělat slepý testy je mnohonásobně náročnější než testovat jako člověk.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      A teď vážně, borci.

      Všichni se tu modlíte ke slepejm testům.

      Nemohli byste odpovědět, co jste testovali reprezentativního a jak vám to vyšlo?
      Já ve slepejch testech, co si vzpomínám, slyšel:

      - zesáky DPA 380 vs. Audiomat Prelude nebo Solfege
      - bedny Quadral Titan Mk IV vs. Quadral Titan Mk V
      - bedny Quadral Titan Mk V vs. ACR RP 400
      - CDčka Audionet VIP G3 vs. Sony SCD-1 vs. Pioneer PD-95
      - předky PMA Dispre vs. Revox B 240 S
      - předky PMA užnevímco vs. BV Audio P1
      - ještě něco jsme testovali, ale už nevím. Tyhle si vzpomínám. Ještě nějaký bedny tam byly.

      Co vy?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Jak říkám, šlo to vyřešit Yamahou z Datartu, jsem snob, vím to.
      ALI_GATOR
      ALI_GATOR --- ---
      SVANC: Ale ano, posouzení vzhledu je vždy subjektivní. Tady se ale nemohu ubránit pocitu, že jde o parazitování na pověsti celosvětově proslulých IKEA stupátek :)


      Jak asi chutná Krtečkovi jeho vlastní medicína?
      SVANC
      SVANC --- ---
      ALI_GATOR: To je otázka vkusu, takhle na fotce se mi to taky moc nelíbí. Ale v reálu ta masivnost třeba působí dobře.
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      MACHALIK: Kastle se v seriovy vyrobe (Ford Model T a novejsi) neklepaly rucne nikdy.
      ALI_GATOR
      ALI_GATOR --- ---
      SVANC: Ale ten design....wannabe minimalistic....viděl jsem povedenější za 10K možná i za míň..
      SVANC
      SVANC --- ---
      Ovšem ta konstrukce, všechno vyfrézovaný z bloku hliníku, to se mi líbí, vážně. Udělaný je to určitě dobře a když pominu ty šílený kecy na jeho stránkách, tak vzorová je i prezentace grafů a naměřených hodnot.
      Ale jinak jsem opravdu rád, že si hudbu dokážu vychutnat, aniž bych musel dát za zesík nemalou část ročního platu.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam