• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Včetně beden a CD.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Rotel. Predek RC-995 a konec zatim RB-970BX, cekam az se nekde objevi monobloky RMB-100
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    FURYAN: Čistě orientačně, co máš za sestavu? Mám pocit, že bych to měl vědět, ale zapomněl jsem.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Povedlo se mi vydrazit signalovej kablik, tak s tim propojim predek a konec, a pak napisu, jestli je slyset rozdil mezi obycejnou Hamou cinch/cinch a touhle orchideii...

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Obecně jsem vypozoroval, že dlouhej zvuk i krátkej zvuk mají něco do sebe, a záleží na dispozicích toho kterýho pokoje, kterej vyhraje. Kupř. v jednom z bytů, kterej jsem obýval, byl krátkej zvuk výrazně lepší než dlouhej, ten zněl jak z vagónu. A jinde to bylo naopak. Důležitý je fakt ty bedny odsadit od zdi nebo za něma aspoň trochu zatlumit, ať nejsou takový odrazy. Ale basů se člověk jinak než pastma a odsazením nezbaví = prostě to chce velkej pokoj, jinak to nejde. Ten největší v době patří hifi.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    TEDDYBEDDY: Obdelnik: Metr - dvere - 2 metry - dvere - metr / kratsi stena / metr a pul - okno - metr a pul / kratsi stena. U kratsich sten to nehraje, a ve dverich ani v okne to mit nemuzu :) Nenadelas nic.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FURYAN: OK. Akotrátže dodržením jednoduchých zásad dostaneš v normálně zybydleným pokoji 90% možného. Špatným rozmístněním to lehce shodíš přesně jak popisuješ.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    TEDDYBEDDY: 1,5 metru od bocni stejny dost ztuha, nebydlim v telocvicne :) Jsou v rohu. Nemaji basreflex ani vzadu ani vpredu, takze neresim
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FURYAN: Bedny zásadně na delší stěně min 1,5 m od boční stěny.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Dneska jsem z duvodu "designu obyvaku" premistil rakve z rohu delsi steny do rohu kratsi steny (mam maly obyvacek 3,8x5,5) a presto, ze ostatni nabytek zustal, zvuk byl horsi o 80%. Tak jen, ze me to docela nemile prekvapilo, tot vse. Vidim, ze se nenavidite porad stejne, tak ja zas jdu :D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Elektromotion & Dynamo aneb hájend za 30k!

    Amazon.com: MartinLogan ElectroMotion ESL Hybrid Electrostatic Loudspeaker (Black, Each): Electronics
    http://www.amazon.com/...ogan-ElectroMotion-ESL-Electrostatic-Loudspeaker/dp/B004M8S12A?tag=qrsx7-20
    TURF
    TURF --- ---
    MADCAT: mńau
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MATT: Kočka je nej, jaký má zkreslení? :-)
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: seš si doufám vědoměj, že tam půlka lidí jen trollí ;))
    MATT
    MATT --- ---
    SVANC
    SVANC --- ---
    Tohle je ten pazvuk samotný, k hudebním vzorkům je přidáván přerušovaně: http://ethanwiner.com/aes/noise.wav
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Zbytečně to komplikuješ. Žádná jiná (procenty vyjádřená) změna užitečného signálu není lépe slyšitelná, než přidání přerušovaného nepříjemného pazvuku v nejlépe slyšitelné části spektra.
    Zde nejde o to simulovat, co všechno je možné, ale zjistit, jaká je detekovatelnost zkreslení v tom nejhorším možném případu. Cokoli jiného už pak bude poznatelné jen hůře.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    No vida- elektronkový ultraretro jako reference střední třídy, hmm.
    http://www.hifi-voice.com/.../stories/testy/2013/2013-06-04%20-%20TST%20-%20Luxman%20vintage%201.jpg
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam