• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      KNIZE_IGNOR
      KNIZE_IGNOR --- ---
      AKA_THE_A: asi to byl 3.5 jack. Ma uz jenom SPDIF a ten podle me nebyl pouzitej
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      KNIZE_IGNOR: myslel jsem zvukovku (výstup), SW přehrávač (pokud neni úplně doprasenej) má minimální vliv...
      KNIZE_IGNOR
      KNIZE_IGNOR --- ---
      AKA_THE_A: pocitac - Foobar2000 Asio4all
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      KNIZE_IGNOR: tož nějake divne :P Z čeho že si to přehrával?

      btw zrovna tahle je trošku overkill, měl jsem na mysli něco z produkce ESI ;-)
      KNIZE_IGNOR
      KNIZE_IGNOR --- ---
      AKA_THE_A: moje zkusenost je takova, ze zvukovky, prave tim, ze jsou nacpany vystupy a funkcemi, nehrajou zdaleka tak dobre jako cistej prevodnik
      testoval jsem napriklad HRT MS II+ proti MOTU UltraLite-mk3 Hybrid (http://www.motu.com/products/motuaudio/ultralite-mk3), ktera je dvakrat drazsi a hrala vyrazne hur, pokud jsme se sousteridi pouze na zvuk na vystupu,
      Je prava, ze pro nekoho, kdo se zabyva i kompozici hudby a jeho zpracovanim to neni
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      KNIZE_IGNOR: zajímavej obchod.... "Typ USB přenosu - asynchonní"...
      Jinak na to jaký nabízí parametry je to poněkud drahý, "profesionální" zvukovka za stejný/menší prachy nabídne stejný parametry a větší flexibilitu...
      KNIZE_IGNOR
      KNIZE_IGNOR --- ---
      BIRK: zkus nejaky AD prevodnik muzes pak delat RIPy navic i z jinych zdroju nez jen z desek - http://puresound.cz/prevodniky-hrt/15-linestreamer-.html
      BIRK
      BIRK --- ---
      Diky vsem za info
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      TEDDYBEDDY: Takže z jedný sračky do jiný sračky? No tak to je celkem v pohodě.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      BIRK: "Jaky ztraty kvality zvuku se muzu obavat?"

      WRONSKI
      WRONSKI --- ---
      AKA_THE_A: WAV. Mám dojem, že Audacity jinak nahrávat neumí.
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      WRONSKI: konverze? V čem (formát) nahráváš?
      WRONSKI
      WRONSKI --- ---
      BIRK: Ano. Postarší Pioneer + Dynavector 10x4 → Actidamp Mk IV → Juli@ → nahrávka a edit v Audacity → konverze do FLAC. Kvalita záznamu ucházející, na vinyl stačí...
      Line in / Mic in vstupu u notebooku bych se trochu obával.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      BIRK: Nevim no, ja vsechny svy mp3 vymazal, protoze ten zvuk je proste hnusnej. Jinak line in asi neni to samy, co vstup pro mikrofon (asi zalezi na zvukovce, treba je to u notebooku fuk, nevim). Pokud bych chtel do sveho pc nahrat lp desky, koupim si na to nejaky USB prevodnik se vstupem pro gramo...
      POLMO
      POLMO --- ---
      BIRK: ziadnej realne pocutelnej v mp3 formate, bude to tak kvalitne ako mas kvalitne sucasti nahravacieho retazca; predzos, zvukovka, kodec....
      BIRK
      BIRK --- ---
      Ahoj, chtel jsem se zeptat jestli ma nekdo realny zkusenosti se zaznamem zvuku pres hudebni zdroj (gramofon) do mp3... Mam Technicse a rad bych si ripnul nejaky desky tak ze ho ze zesiku svedu do notebooku a tam pres line in mikrofon to ripnu... Jaky ztraty kvality zvuku se muzu obavat?
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      FURYAN: jak řikám, záleží na nastavení ;-)
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      AKA_THE_A: v pohode, nemam zadne problemy, jen me zajimalo, co je z hlediska "dat" lepsi, pokud prepokladame, ze chceme data ze souboru dostat do DAC v nezmenene podobe
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      FURYAN: to už je poněkud těžší...
      TAS1020B tam nejspíš funguje jen jako USB->I2S převodník, takže přepočet možná probíhá už v SW přehrávači (podívej se jak máš nastavenej jeho výstup)...
      Na SW přepočtu nic špatnýho neni pokud je udělanej dobře (ale je lepší se mu úplně vyhnout :D), problémy nastávaj když to nestíhá, pak je potřeba HW řešení.

      Pokud máš něco v 192kHz tak přepočet rozhodně probíhá, protože S/PDIF oficiálně podporuje jen do 96kHz. S největší pravděpodobností tě ale ořezává sám přehráváč.

      Pokud bys chěl definitivní odpověď, musel bys provést měření kdy (a jestli vůbec) S/PDIF přepíná frekvenci nebo jede napevno.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      AKA_THE_A: Jasny, to je mi srozumitelny. Otazkou tedy zustava, co je pro "mene deformovany zvukovy vystup" lepsi. U toho matrixu pisou, ze se "automaticky prepina vzorkovaci frekvence" (tomu "automaticky" moc nerozumim - pokud je audio ve flac, ma 44,1kHz, nebo je to treba SACD rip s 196kHz, ten prevodnik neco prepocitava? Rekl bych, ze ne... )

      Takze digital out s vlastnim DSP nebo digital out s sw?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam