• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Na které elektroprůmce ses vlastně dozvěděl tyhle svoje moudra? Že výchylka je lepší než plocha, difuzitu, fázovej závěs atd. Prozradíš?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---


    Pobavil popisek k tyhle fotce:

    The problem with these speakers is that people in our lab are supposed to work and yesterday everybody spent all day on listening to the trenner&friedl little ART suckers.. amazing
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Trochu na mě tlačíš s těmi rébusy Jirko. Mám to! " Nejvyšší třída" nejenže musí mít velkej basák ale bedna musí bejt hnědá! Trefil jsem to?!? :o)

    Jasně švanc! To je přesný, erudovaný ste zhruba stejně. Jeden před zrcadlem, druhej za zrcadlem!. Fázovej posun v podstatě stejnýho id :o)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Nejnižší třída se pozná podle toho, že je to desetikilová dvoupásmovka pár tisíc :) Nevím, celý ty roky jsem žil v přesvědčení, že seš v balíku a díky tomu víš, o co v hifi jde a co je možný. Nedošlo mi až doteď, že celá věc má to nejjednodušší vysvětlení. Tak to jo. Na trabantí komplex nikomu neradno sahat: podívej, co to udělalo se Švancem.

    Hele, já se jsem schopnej přepnout do téhle polohy, jen musíš říct, že se chceš bavit o levnejch malejch věcech. Pěkný bedničky to jsou. Mně se z budek k počítači líbí samozřejmě moje Poseidony:



    Ale taky třeba Mini Utopia:



    A ze všeho nejvíc asi Autograph Mini:



    No a samozřejmě Minigon:



    Ta Utopia je nejkonvenčnější z nich, vlastně ji mám v merku jen kvůli designu. Nemyslím, že je na ní cokoli technicky zajímavýho, narozdíl od těch ostatních.

    Věřím, že tahle tvoje dvoupásmovka z výstavy je hodně výjimečná mezi všema ostatníma dvoupásmovkama.

    Co je pro mě ovšem ultimátní pecka je řada výrobků firmy Totem, to jsem ti ostatně už psal do pošty.



    A další: https://totemacoustic.com/en/hi-fi
    Je pravda, že něco takovýho se jen tak nevidí. Zcela přirozený, že jsi skončil zrovna u nich.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    nebo
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nejni to sice nejlepší gramec na světě, ale
    "
    Denon DP 1200 Plattenspieler Turntable exklusives Furnier Design | eBay
    http://www.ebay.de/...exklusives-Furnier-Design-/141851357085?hash=item2106ffef9d:g:szIAAOSwxN5WbGNe
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEDDYBEDDY: čti pořádně :-)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HERR_FLICK: Kondiky Mundorf Supreme, kabeláž z postříbřený měďi s teflonovou izolací, kustomizovaný Scanspýky & Seasy, hliníkový basreflexy.

    Dle nyxexperta č. 2 ENTRY LEVEL!

    A co je podle tebe hi-end level? Resp. na co hraješ doma? Taky mp3, zvukovku & velkej basák?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    TEDDYBEDDY: zajimavy, najednou ti domaci kutil, co doma na koleni bastli stavebnice z entrylevelu highend menicu nevadi...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: N.E.J.N.I.Ž.Š.Í T.Ř.Í.D.A. prohlásil expert :o)

    Kontrolní otázka. Nejnižší třída se pozná podle

    1) dotaženého návrhu & konstrukce,
    2) materiálů & komponentů nejvyšší kvality
    3) finálního doladění v součinnosti s profesionálními zvukaři
    4) úspěšné reprezenatace na mezinárodní výstavě
    5) toto vše

    nebo podle

    6) velkýho basáku
    7) expertního benchmarku id Machalík z nyxu :)

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Bomba :) Nejnižší třída v plné své kráse. Není divu, že nemluvíme stejným jazykem.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Imo nejlepší poměr výkon / cena na Audio show Praha. Brilantě poladěná bedýnka, šikovnej českej konstruktér. Hrálo to kua dobře. http://www.elfton.cz/
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Dotaz na šílence: co říkáš na toto?



    Podle mě to bude do běžnýho obýváku úplně super. Liniovej zdroj, žádný odrazy, velkej zvuk, nekomprimovaná dynamika. Bohužel to má jen malý basáky, ale to by se přežilo, aspoň je jich hodně. Nebo myslíš, že Q a difuzita to poserou a je to jen do kin?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ty implikace jsou sileny.
    Kdyz chcete hlubokej uder, tak si poridte malej buben.
    Basove tony kvalitne zahraji housle.
    Fletna hraje lepe hloubky nez tuba.
    Atd.!
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Schopnost reproduktoru pohnout vzduchem jako negativum! Novej level!
    1, 3, 5 atd. jsou sudy a 2, 4, 6 jsou lichy cisla. Odted.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jezisikriste. Ale to ty prece CHCES, pohybovat vzduchem, doboha!

    A) Muzes mi vysvetlit, co je to "dynamika membrany"?
    A b), muzes jeste jednou pojednat ten "fazovej zaves"? Kde jso ten pojem vubec sehnal? Vymyslel sam?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Pro představu. Když vystrčíš ruku z vokýnka auta, cejtíš nějakej odpor vzduchu a jaxe při vyšší rychlosti zvyšuje. No a když zkusíš vystrčit v kilu lopatu nejspíš ti vykloubí rameno. Jen aby bylo jasno s jakejma silama pracuješ a jak je každej cm2 plochy navíc záhul na systém. Doteklo?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: je zanedbatelný proti zkreslení daný deformací a horší dynamice velký membrány
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Uz dost. Obhaj vlastni tvrzeni a tyhle reci si schov do hospody. Jaktoze nevis, se ze vzrustajici vychylkou roste zkresleni?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Je to tak. Do pičy, proč si nesjednáš aspoň nějaký kondice základů elektroakustiky po těch letech? Proč se pak divíš, že s tebou dovozce Loganů nechce tohle diskutovat?

    Hádám, že dybych ti pučil tu byskytaru, řekneš mi, že málo basuje :) Dej se dohromady chlape!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam