MACHALIK: No ano. Je to velmi krátkozraké, ale dá se to vyložit i takhle. Ale pojďme si to radši rozebrat, je to podstatně víc ontopic než víno:
1. Běžně vypálené CD (tj. zdroj není zeškrábaný, ke kopírování je použité třeba EAC) je bitově stejné jako originálka - to jednak bylo mnohokrát testováno a jednak existuje třeba AccurateRip kterým lze kopii ověřit. - souhlasíš/nesouhlasíš?
(udělám si vlastní test, ale momentálně nemám na co)
2. Případné nepřesnosti pitů u vypálených cédéček nejsou tak velké, aby z cédéčka šly chybné bity, anebo jen v takové míře, že je jedna z korekcí chyb vždy opraví - to zčásti dokazuje předchozí bod, jakkoliv cd-rom mechanika funguje trochu jinak. - souhlasíš/nesouhlasíš?
3. Chyby tedy vycházejí z menších nepřesností pitů - málo strmé hrany, drobné posuny v časování? - souhlasíš/nesouhlasíš (případně odkud tedy?)?
4. Úkolem každého přehrávače od začátku redbook standardu je tyhle chyby eliminovat, a to tak, že si čtením naplňuje vlastní interní buffer, ze kterého data posílá na základě časování interního oscilátoru. - souhlasíš/nesouhlasíš?
Protože mně z toho vychází, že buďto případné nepřesnosti na vypálaném cédéčku nějak elektricky ovlivňují interní oscilátor a posílání dat z bufferu, což fakt neukazuje na kvalitu přehrávače, anebo vlastníš přehrávač bez vstupního bufferu, což by bylo sice naprosto geniální, ale úplně se mi tomu nechce věřit.