• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      "toto kombo" je v podstate ty samy vnitrnosti pro decoding a processing, jen koncaky jsou zvlast a discrete pro kazdej kanal. Taky jsem na to koukal, ale nedalo se to sehnat v Evrope (EU plug/230V).

      Na ty 5300 jsme se taky dival. A je mi troslu lito, ze kdyz jsem jezdil po republice a poslouchal vsechno mozny, nekoupil jsem tehdy 2xCA-M400 za celkovou 130Kkc. Jenze tehdy jsem vubec netusil jak se to cely vyvine. Presto mam k tem Classe vecem trosku neduveru, myslim ze jsou trosku precenovany.


      TEDDYBEDDY:
      "Tenhle Denon k BW 800?" - jo...dalsi infarkt? Mam zas volat sanitku? :-D
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      ROMANICAK: Přidej ještě nějaký sapbůfr. Čím víc repro, tím víc hifi!
      PS. Tenhle Denon k BW 800? :D
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      No hele, je to takovy rozporuplny. Zatim jsem to jen zapojil a zkusil par skladeb a kousek filmu.

      Urcite je zvuk nastroju jakoby cistsi, oddelenejsi, zretelnejsi. Ale ne zas o moc. Ten rozdil je slyset na prvni poslech, ale asi jsem cekal 100% narust a ono je to treba 20%. Nevim jak to popsat. Tedy pri nizsich hlasitostech.

      Rozhodne je ale to ale poznat pro vyssich hlasitostech. Tam je rozdil obrovskej. Potvrzuje se moje domnenka, ze ten Sony STR-DG700 je na tyhle repro proste slabej (100W/kanal). A taky jsem se dostal na "limit mistnosti". Od urcite hlasitosti se zvuk zacne slejvat a zacina to byt spis hluk. Kdyz ale otevru okna, spravi se to :-)


      Kdyz si najdu cas, hodim obsahlejsi report. Pokud to ma cenu tady teda (pac dostanu vynadano za kabely urcite).
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Super. Kdyz tak pak pisni, jak to hraje.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Jeste jednou diky, je to doma.
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: No tak to je slusny stesti. Tak 2-3 za rok se na hifibazaru objevi - cena stale stejna 40k. Skvely AVRko.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Tak jeste ze jsi mi to rekl, protoze ja jsem uz skoro koupil na ebay :-)))



      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Kdyby nahodou, tak na http://www.hifibazar.cz/ se vcera objevil DENON AVC-A1HDA za 39999,- .
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      ROMANICAK:

      Tak kdyby to nekoho zajimalo:

      Dobrý den,
      pokud vím, tak modely s „HDA“ na konci mají oproti starším modelům s „HD“ tyto funkce:

      HDMI Ver. 1.4a s podporou 3D
      DENON LINK 4. generace
      Audyssey DSX
      DTS Neo:X
      Dolby Pro Logic IIz
      Audyssey Dynamic Volume
      Audyssey MultEQ XT 32 včetně podpory profesionálního kitu

      Naopak jim chybí funkce jednoduchého přepínání reprosoustav A/B či noční režim.

      Pro modely HD se však určitou dobu dodával servisní kit (obsahující digitální HDMI desku), pro upgrade na HDA. Můžete se tedy setkat i s modelem označeným HA, který ve skutečnosti bude mít funkce modelu HDA.
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Ono prave kdyz utlumis ten hrb kolem tech 30hz, tak se to na tech 60hz dost vyrovna. Ne uplne do roviny, ale s tim diky tomu modu v miste poslechu vic neudelas.

      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      Prosim dokazali byste nekdo najit rozdil mezi

      AVC-A1HD
      DENON AVC-A1HD Surround Amplifier complete with 2 remotes 2 owners manuals | eBay
      https://www.ebay.co.uk/...D-Surround-Amplifier-complete-with-2-remotes-2-owners-manuals/133208397049

      a

      AVC-A1HDA
      Denon AV Surround Amplifier AVC-A1HDA | eBay
      https://www.ebay.co.uk/itm/Denon-AV-Surround-Amplifier-AVC-A1HDA/163959565745

      ?
      Nedari se mi to nikde najit...
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Me spis nez zatlumeni spicky trapi ten pokles. Vlastne je to o tom si krivku co nejvic vyrovnat. Ja mam mistnost celkem plnou veci - velka sedacka, knihy, skrinky, stul s PC a dalsi veci. Rozhodne to tu neni holy. Rad bych casem prisel na to ktery materialy mi tlumi ktery frekvence a bud je posunul nebo odsunul :-)

      S repro bohuzel neni kam hnout, to je bez sance. Ale ani v tom room simulatoru mi nevychazely moc hezky veci, jeste si s tim pohraju.
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Jojo, to je presne ono - mod mistnosti. Holt blby misto na poslech. V mym pripade pomuze zatlumeni steny za repro a trochu ty protilehly. Zkus si v REW simulaci mistnosti ( room sim ikona ) +- to odpovida mereni. Velmi sikovna vec.
      Na to zatlumeni premyslim o tomto : http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/boomkiller.php , dle grafu by si to melo krasne poradit s tou bouli kolem 33hz.
      ENGUMAZ
      ENGUMAZ --- ---
      ROMANICAK: spartu 2009-2019
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      ROMANICAK:
      Jo aha, asi tohle ti to pripomina :-)
      [ TOMATSU @ HIFI & TOP AUDIO ]
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      ROMANICAK:
      TOMATSU:
      Vyhlazeno 1/12 ...co ti to pripomina?


      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      VOZKA:
      "deeper bass" - jsou to blaboly, jako obvykle. Nic bych v tom nehledal. Dokud se nedela slepej test, neda se nicemu z toho verit.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      AMAROK:
      No teda, to je prvni graf kterej vidim. Bohuzel na sluchatka a ne na repro, nicmene jednu poznamku bych k tomu mel. Je to hodne vyhlazeny (1/48), neni z toho poznat dostatecne kde je vlastneproblem. Takhle to na prvni pohleda vypada spis na nejakou chybu v mereni. Protoze kdyby ten puvodni kabel mel problemprenaset vyssi frekvence, tak by se to na konci nevracelo nahoru. Spadlo by to a zustalo by to spadly dole.

      Muj nazor - tomuhle grafu se da jen tezko verit. Teda te modre care.

      Zato ta cervena vypada jakoze mereni probehlo OK. Pokles hlasitosti na vyssich frekvencich je standard, neznam menice (krome piezo), ktery by byly schopny udrzet stejnou hlasitost na vyssich stredech jako na nejvyssich vyskach nad 16KHz. Ktery stejne skoro nikdo neslysi, ale to uz je ina debata.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      AMAROK: To je super, ale aby to k něčemu bylo, musel by k tomu být i ten graf impedance a hlavně u frekvenční odezvy několik zprůměrovaných měření. Totiž právě když sluchátko velmi nepatrně povystrčíš nebo pozastrčíš (ať už v uchu nebo měřícím zařízení), může se to projevit úplně přesně takhle. Pokud by ale měření odpovídalo, tak jasně, tenhle rozdíl slyšet být může.

      Jen to pořád nevysvětluje to "deeper bass" v recenzi :)
      AMAROK
      AMAROK --- ---
      VOZKA:
      Mám tenhle OCC kabel: https://hiendportable.com/isn-c16-english-review/
      V rámci recenze je tam i měření vs obyč. kabel. Rozdíl ve vysokých frekvencí je patrný:

      I have measured the frequency response of the LZ A6mini, using their standard cable and the ISN C16 cable. In the graphs, you can see two things: one, the ISN C16 cable has lower impedance, so the volume is somewhat higher. There is a positive incidence in the high frequencies.
      There is no change in the other frequencies. In this way, the sound is not altered. Except in the upper zone. In this case, the incidence is positive, because the original cable reduces the extension of the treble, while the C16 improves it.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Zkusim...neulozil jsem si to.

      nad 12K se mi dosti nezda,protoze jinej (kalibracni) to horni pasmo meri normalne (tak jak bych predpokladal) a tenhle USB Omnitronic tamma celkem vyraznejpokles i v pripade, ze je primo pred membranou.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam