• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MAJA
      MAJA --- ---
      ROMANICAK: Mám někde A Night at the opera remastered deluxe edition a nezní to špatně (FLAC. 44kHz)

      Pink Floyd dbal na audio kvalitu snad od začátku, jako jedni z prvních šli do digitálních nahrávek, což je zpětně třeba vtipný, když se podklad pro vinyl nahrál digitálně :-)
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      SAMOUT:
      No ja to chtel primarne kvuli Bohemian Rhapsody, kdyz jsem videl ten film jak silene to nahravali. A jako jo, ty pasky musely bejt 100x prejety v nekterejch pasazich. Nekde je to zas prebuzeny a zachrasti si vejskac. No proste trosku cunarna, ale jinak dobry :-)
      SAMOUT
      SAMOUT --- ---
      ROMANICAK: Tak Queen.. Ono to je i hudbou :-).
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      Prave mi dorazilo origo Queen CD A Night at the Opera a musim teda rict, ze nektery casti ty nahravky jsou uplne priserny v porovnani s tim, jak zni treba veci od Pink Floyd :-)
      LAUNCHER
      LAUNCHER --- ---
      LAUNCHER: Hmm, jsem si to tu meril a asi bych musel jit do mensich, 305P MK II. Mam problem s hloubkou, chci mit monitor co nejblize ke stene. A zaroven nebudu chtit, aby mi repro vystupovaly pred uroven monitoru, aby me to nerusilo. Zamyslene repro by mely cely svuj zivot slouzit jako repro k pocitacum, nejdrive prevazne memu, pozdeji patrne pro jeden z pocitacu mych dvou synu.
      LAUNCHER
      LAUNCHER --- ---
      VOZKA: Ono se to tu bude ruzne menit, jak porostou deti. Aktualne mam pracovnu v takove nudli, 5m x 2.8m, stul v rohu u delsi steny. Vyhledove bych to prestehoval do nejake 4.5 x 4m, jedna ma zkoseny strop protoze podkrovi.

      Nechtel bych to prave vubec "na miru mistnosti", v nasi rodine se elektronika ruzne stehuje, jak si majitele kupuji novejsi kousky.

      Bez subu to bohuzel nepujde, na hry ho chci moc.

      Ale dekuji za info, zajimavy pocin.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      LAUNCHER: Jak velká je pracovna? Pokud není moc velká, tak pro tenhle usecase jsme navrhovali naše hlook audio Canvas: co nejvěrnější zvuk v místnostech s nepořešenou akustikou, praktičnost, nezabírání místa na stole. Sám je právě teď takhle poslouchám. Lze je pověsit na vrut na zeď nebo je mít na stole prostě postavené, jsou tlusté pod 13 cm, což je tak třetina toho, co zabírají JBL LSR308 i s kabely. Není to ale 2.1 set, je to klasické stereo a jsou laděné spíše neutrálně, prioritou bylo při návrhu vynikat realističností a perfektními středy spíš než hlasitým subem - troufám si říct, že v tom ta sluchátka trumfneme.

      Pohledné jsou, troufám si říct, velmi, a můžem ti na ně natisknout co si řekneš. Možnost připojení přes bluetooth máme integrovanou.
      LAUNCHER
      LAUNCHER --- ---
      Ahoj, shanim ozvuceni ke compu v pracovne. Bud z meho stolniho PC, nebo z nekolika ruznych firemnich laptopu, co se mi tu stridaji.

      Rozpocet rekneme do 30k CZK.

      Repro budou umistene nalevo napravo od 43" 16:9 monitoru (rozmery TV s 1.1m uhloprickou). Tedy potrebuji neco jako near-field monitory. Subwoofer asi pod stolem. Preferoval bych, kdyby byly pohledne, ale neni podminkou. Znacka nebo zeme puvodu je mi uplne jedno.

      Vyuziti nenarocny poslech hudby vsech zanru, youtube videa vseho druhu, obcas hry pro decka, obcas Doom 2016 nebo Doom Eternal atp pro me.

      Do ted jsem mel pripojene Genius 6000 co jsem vyhrabal z mych studentskych let, v 2.1 konfiguraci. Asi bych i nadale preferoval 2.1.

      V repracich se vubec nevyznam a bude to moje premiera v kupovani lepsich. Jako sluchatka jsem zvykly na moje Sony WF-1000XM3 a Bose QC35 II. Byl jsem varovan a jsem pripraven na to, ze oproti sluchatkum to asi bude spis horsi, za tuhle cenu.

      Trosku jsem Googlil a na uvod me zaujaly Klipch The Sixes, ktere se mi vzhledem moc libi, ale v recenzich me pro me ucely moc nepresvedcily. Mozna jim ale krivdim.

      Pak jsem koukal na ruzne Edifier, ale S3000Pro ktere se mi libily maji druhy reprak pripojeny pouze bezdratem, coz me odradilo, bojim se latency. A taky si u nas doma nechci bezduvodne rusit WiFi.

      Jak je asi videt, googlil jsem jen aktivni repro, coz je mozna skoda, ale nikdy jsem nic jineho nemel. Ale asi bych si nechal poradit i nejakou pasivni kombinaci.

      Z toho co jsem zatim googlil se mi nakonec nejvic asi libilo:

      JBL 308P MK II ve stereu.

      Jako "doporuceny" (?) subwoofer k nim vidim JBL LSR310S. Tady me prekvapuje, ze je jen 10", coz mi prijde k repro s 8" wooferem malo (?).

      Otazky: Nejake lepsi napady pro toto pouziti do ~ tohoto financniho limitu? Jak k tomu pripojit telefon nebo tablet pres BT?

      JBL 3 Series MkII Active Monitors Review
      http://www.youtube.com/watch?v=7OVigl8Tg-A
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      SPIKE411: Ještě před deseti lety jsi na to mezi laptopy narážel docela často - nesetkal jsem se teda s tím že by byl slyšet disk, ale třeba grafická karta, cpu nebo někdy USB periferie vydávaly zvuky podle toho jak jsi s nimi pracoval. A vlastním asi pět let starý low-end tablet, kde je taky slyšet nejspíš GPU. :) I dneska se to občas stane protože nejde jen o integrovanou zvukovku, ale i o to jak je navržený motherboard. S rozumnou externí zvukovkou byť třeba za litr jsem se s tím teda nesetkal nikdy.


      CDR: Jojo, snake oil = naleštěný ezo prdy bez objektivní funkce.

      V počítači skutečně všechno jsou jen jedničky a nuly, pokud posloucháš v bit-perfect módu, ale má to jeden háček - digitální výstup z počítače může být různé kvality v tom smyslu, že je v něm integrovaná informace o časování bitů a to časování může být více nebo méně přesné (menší nebo větší jitter). To se týká optiky, spdifu i různých módů USB.

      Míru jitteru teoreticky můžou jiné komponenty v počítači svým rušením ovlivňovat. Prakticky nikdy není digitální signál zarušený tak, že by se špatně četly bity, ale zvukovka se tím potenciálně zarušeným časovacím signálem do velké míry řídí (časuje sama). ALE. Jitter je vždy přítomná součást digitálního signálu se kterou se od začátku počítá, úplně všechny zvukovky obsahují obvody na jeho potlačování, a ty kvalitnější (třeba zmíněný Topping) ho potlačují hluboko hranici slyšitelnosti. Jitter na výstupu zvukovky se navíc dá měřit, není to nějaká magie.

      A nevidím důvod si myslet, že by tenhle program míru jitteru snižoval. Navíc, kdyby to tak bylo, určitě by se tím někde pochlubili, místo toho radši neříkají o zvukovém přínosu konkrétního vůbec nic.
      LOPIK
      LOPIK --- ---
      SPIKE411: Pred tema X lety to bylo naprosto bezny, a opravdu slysitelny..
      SAMOUT
      SAMOUT --- ---
      SPIKE411: Audiofil posloucha internetovy radio? On je ochoten pripustit existenci streamu v radech nizsich stovek kbps? Neni to hereze?
      SPIKE411
      SPIKE411 --- ---
      Jestli vám hrabání na disku způsobuje nějaké rušení na audio výstupu, tak bych ten váš stroj snad odkoupil jako raritu.

      To by musela být extrémně špatně navržená zvukovka. :)
      SPIKE411
      SPIKE411 --- ---
      Připomíná mi to diskusi s jedním audiofilem (prodejcem naleštěných prdů za statisíce hejlům) o tom, přes který síťový switche mu zní jeho oblíbený internetový rádio z Francie nejlíp.
      Případně audiofilské recenze NASek podle kvality reprodukce hudby na nich uložené. ;)

      Protože ty jedničky a nuly se asi nějak obarví nebo co, podle toho jakým switchem nebo NASkou projdou.
      LOPIK
      LOPIK --- ---
      Na papíře to může funguvat - hardisk a ostatní komponenty můžou rušit výstup - tohle se to snaží optimalizovat..
      Druhá věc, že mohlo mít význam naposledy před dvaceti lety. Dnešní win hrabou na disku neustále, ať si vypínáš co chceš a když máš problém s plynulostí přehrávání, tak to bude hlubší než abys řešil dostatečně konrétní a živý žestě na nahrávce..
      CDR
      CDR --- ---
      VOZKA: snake oil je označení nesmyslných produktů? (hyperatomární měděné kabely tažené za úplňku měsíce?)
      Právě jsem argumentoval, že rušení může být až na d/a převodníku zvukovky, že do té doby jede vše v digitální formě a jediné, co by mohlo nastat jsou tebou zmíněné drobné lagy.
      A i ty nejlevnější zvukovky na boardech mají dnes většinou možnost optického výstupu. A na deskách bývají piny připojení sice metalického, ale taky digitální výstupu spdif
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      CDR: Docela dobrá metoda jak poznat snake oil je zkusit na stránce výrobce najít, co konkrétně má jeho produkt dělat se zvukem.

      Tady to vypadá, že výrobce na svém webu píše něco o tom, jak Fidelizer funguje, ale o zvuku v tom popisu není nic. Všechny popisky jsou o tom, co dělá s operačním systémem, ne o tom, jaký vliv to má na zvuk. Jediné, co se týká zvuku, je to, že by měl Fidelizer umožnit nastavení nižší latence v přehrávači/driverech, což ale typicky vůbec nepotřebuješ pokud nechceš hudbu nahrávat/skládat na počítači.

      Software tohohle typu vychází z předpokladu, že zatížení operačního systému, práce s různými komponentami počítače atp. může ovlivnit kvalitu zvuku. Ve zkratce platí, že to sice není úplná pitomost, ale pokud něco takového slyšíš, tak se vyser na ladění systému a kup si lepší DAC/zvukovku. To že může prolézat rušení z USB/spdifu/optiky z počítače do zvukovky je jedna věc, ale to že ho zvukovka neumí potlačit pokud není něco vyloženě rozbité je už věc druhá - i ty nejlevnější moderní hifi DACy jako třeba Topping D10 to vyřeší.

      Navíc to jaké rušení a v jakých případech se vytváří je závislé třeba i na tom, jak jsou v počítači poskládané komponenty vedle sebe, takže snažit se vymýšlet nějaké obecně funkční softwarové řešení je trošku sázka do loterie.

      Kromě přímého ovlivnění zvukovky nežádoucím rušením od ostatních komponent žádný problém se zvukem z počítače k řešení neexistuje, pouze je třeba mít nastavený přehrávač a zvukovku tak, abys docílil bit-perfect přehrávání. To ve windows znamená používat ASIO, wasapi nebo kernel-mode streaming a mít zvukovku přepnutou na stejnou vzorkovací frekvenci jako hudební soubory které přehráváš. Potom, když bys měl třeba nastavenou moc nízkou latenci nebo ti z jiného důvodu nestíhal procesor či disk, se ti zvuk může začít sekat a velmi slyšitelně lupat, ale neexistuje nic jako "do zvukovky jde o kousek míň kvalitní zvuk", prostě buď jde nebo nejde.

      Takže Fidelizer nejspíš dělá to co tvrdí že dělá, ale vliv na zvuk to v jakékoliv normální situaci nebude mít žádný.
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      CDR: Zkousel jsem jen free-verzi. V podstate je to jen "optimalizer" bezicich procesu v PC. Nepotrebne procesy vypne, u procesu k prehravani audia zvysi prioritu atd. Porovnaval jsem na svem PC pred a po spusteni ( pocet bezicich procesu, prioritu ... ) - nejake zmeny tam byly, ale nic moc zasadnoho. Zalezi urcite na "zahnojeni" PC - stavu OS a nainstalovanych programu.
      Taky to co umi a dela tento program, by se v podstate dalo udalat rucnim nastavenim bezicich uloh - ale je to takovy pokus omyl.
      Z vlastni zkusenosti mi vysledny "zvuk" vychazel nejlip takto :
      1 / PC s Daphile - linux uzpusobeny ciste na audio
      2 / PC - cista instalace W7 ( aktualizace zakazany ) + JRiver media player
      CDR
      CDR --- ---
      Zdravím ve spolek.
      Mám otázku na nějakého technicky zdatného audiofila.
      Co si myslíte o programu fidelizer?
      Popis fungování programu se mi zdá nesmyslný (procesy generující ruchy či snižují kvalitu zvuku), žil jsem v domnění, že aplikace mají zvuk od sebe oddělený.
      Je to podfuk, respektive je fidelizer jen pokročilejší ekvalizér?
      Dnes jsem kvůli tomu zabředl do sporu a potřebuji to rozetnout

      http://www.kabelguru.cz/product/audio-pc-a-prislusenstvi/fidelizer-pro/69
      KOUMAK
      KOUMAK --- ---
      DR_RIC: hmm, ten special bluesound neni to ono. S temi kef bych to nakonec propojil. Video a audio pres hdmi digitalne do tv, pak audio dogitalne z zv pres optiku do kef a radio holt pres telefon a bluetooth do kef, telefonu s androidem mam doma dost, na to staci i starsi :-) hlavni je kvuli muzice nezapinat tv, ale kdyz jede tak mit moznost pustit si na tom lepsi zvuk. V segmentu hifi stejne nejsem, tedy s tim, co mam a chci to mit jednoduzsi...i subwoofer lze pripojit, takze ok. Jen si to nekde poslechnout, s koronou zatim nespecham moc mezi lidi...
      DR_RIC
      DR_RIC --- ---
      KOUMAK: co poslouchat radio pres internet? Na soundbar se vykasli.

      KOUMAK: vstupy... co to vsechno poslat do TV a z te vyvest optiku do KEF LSX? Napada me jeste jedno reseni v Tebou uvadenem segmentu. Bluesound Powernode 2i V2. Ma to proti LSX HDMI hudebni vstup a (proti LSX) perfektni aplikaci (opet s radii, spotify, tidal,...) a pres uPnP pustis i cokoli jineho. Musel bys ale resit kabely a reprosoustavy. Doporucuji treba Wharfedale, pro me usi k tomu sedi nejlepe. Ale k TV a filmum se dle meho asi vic hodi ty KEF kvuli podani prostoru.

      LSX se daji ted sehnat za nejakych 18 s DPH, Powernode je za 23...

      Dovoluju si mluvit jen za sebe protoze mam oboji a zarucuju ze to hraje jak ma. Jestli jsi nekde ze zapadnich Cech prijd si to poslechnout a udelas si nazor sam. Muzes porovnat jeste s 2 sestavama radove vyssi kategorie.
      KOUMAK
      KOUMAK --- ---
      DR_RIC: koukal ksem na ty Kef lsx a zajimavy to je. Jen netusim, jak do toho napojit 3 zvukove vstupy. StB, media prehravac...a jak doresit to radio, ale je to zajimava cesta jak zrusit objemny av receiver a spoustu dratu v okoli... taky mi byl navrhovan system Bang&Olufsen a za 24k koupit dva BO Beolity a sparovat je bezdratove, to jsem taky cumel, ale tam jsem nedomyslel ty vstupy... Poslouchal jsem jen jeden a nestacil jsem valit oci, kam to ten svet speje. Mi prislo, ze to hralo pomalu lip, jak to, co mam ted doma :-) Pomalu se oddaluju hifi principu k funkcnimu zarizeni na doma... :-) jestli nejsem ve spatnem klubu...no :-)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam