• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    podle me nejsou trapní ani výborní a hudba je dost desivá,jeste zes to sem nedala vecer,to by bylo snění na rozebírání:)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    http://www.youtube.com/watch?v=M2roPaSJdk0

    decka tak zase neco k te symbolice prostrednictvim hudebniho vyjadreni

    tenhle klip mi pripada uplne uzasnej. je to jak vyjadreni meho zivota. darjeele, vis jak jsme se bavili ze kabati ti pripadaji trapni a ja na to, ano jsou trapni ale naprosto sebevedome a na nic si nehrajou a to je v tom silny? tak tito hosi to demonstrouji jeste mnohem lip

    - jak jsou tlusti, zpoceni, nacpani v tech hadrech... jak se musi drzet toho papiru a koukat do textu! vsechny ty brejle a priserne ucesy!
    - a ty holky jak se je snazi jako ze hecovat a samy jsou taky dost trapne!
    - a ten dirigent jak se o neco snazi!

    a pak v momente 2:45 se ukaze ze cela ta squadra si je asi toho celeho dost vedoma a tak trochu si z nas dela prdel ;-)

    ale presto jsou vyborni a delaji skvelou muziku, protoze jsou takovi jaci jsou, trapni a skveli

    co si vo tom myslite ;-)
    DAW
    DAW --- ---
    XCHAOS: Co takhle archetyp moudreho starce?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    XCHAOS: pohadky? videls film blueberry? tam se tim strachem taky zaobiraj, ale to je OT, dyztka posta nebo filozofie psychedelie....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DARJEEL: no ano, já vím, že jsem to já sám, ale toho se právě bojím. trochu příliš krátká zpětná vazba, ne ?

    jsou nějaké mýty a archetypy, které by uklidňovaly, že se člověk nemusí být sám sebe ?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    XCHAOS: tak je to o necem uplne jinym. hele, tobe ty synchronnicity davaj fakt zabrat, co? =) vis jakej mam na ne nazor, stejne jako na kauzalitu, svet je jednolity fenomenalni fluidum, kterymu pozorovatel vydelovanim a stepenim dava souvisloti a vyznam. synchronicita je proste vyssi mira abstrakce kterou provadi tvoje nevedomi... zacni se s nim kamosit, nebo te semele.. bojis se ho? jsi to ty sam tahajici se za svuj ocas =)))))) bojis se sebe? nejsi sam.... =)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    hele zkus zas nejakej on-topic
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS: navíc ta blbá symfonie od toho ornitologa je STEJNĚ pojmenovaná podle významu těch slov v sanskrtu, tak nevím o co těm blbečkům jde.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAW: no jen aby.

    XCHAOS: tak mi to neuznali, parchanti jedni wikipedický..
    DAW
    DAW --- ---
    XCHAOS: neni ;-)
    LOOK
    LOOK --- ---
    XCHAOS: nejlepsi? :) myslet si neco je jedna vec, ale zit jako by to tak opravdu bylo je vec druha
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    hohó, což mi zároveň postrčilo k menši wikieditaci: http://en.wikipedia.org/wiki/Turanga_Leela#Creation :-) uvidíme jak dlouho to tam vydrží.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LOOK: no a není nakonec nejlepší smysl ten, že je to vše jen Líla - kosmická hra (lilo - linux loader, Leela - z Futuramy, apod.) ? tudíž že žádný smysl tam není ? viz http://en.wikipedia.org/wiki/Lila
    LOOK
    LOOK --- ---
    XCHAOS: to nelze rict obecne, i naprosto temny smysl te muze obohatit, zalezi na spouste okolnosti.,.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LOOK: co když ten smysl bude nějaký naprosto temný a beznadějný ? není potom lepší ho neznat ?
    LOOK
    LOOK --- ---
    XCHAOS: muzes s tim pracovat a zjistit proc te to desi.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LOOK: no ale co když mě jakákoliv představa, že by to mohlo mít nějaký smysl děsí ?
    TOOM
    TOOM --- ---
    XCHAOS: Notak jasně, to je celá škála fragmentů usazená do dějů s nejrůznějším kontextem se záměrem vzbudit zdání ( projekce) .... něčeho. Prostě divadlo.
    LOOK
    LOOK --- ---
    DARJEEL: imho by to mohlo byt tak, ze mytologicke/archetypalni te zasahne (je to zprava z nevedomi), ale u transcendence mas tohle taky a navic vhled do smyslu toho, co se deje.

    XCHAOS: treba je to mytologie ve stavu zrodu? nebo ho nevidis protoze si nestravil 15 let studiem alchymie ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DARJEEL: no a co když se ti dějí věci, které prokazatelně jsou mezi sebou synchronicitně propojeny... ale žádný mytologický výklad v tom vysledovat nedokážeš ?

    TOOM: nějak tak. (+škrtnutí sirkou na obrazovce je navíc ještě něčím úplně jiným.. a když jsme u toho, tak Jung byl pěkně pre-mediální myslitel, v podstatě... tvrdím, že média změnila pravidla hry ... )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam